Ir. R. van Marwijk Kooy onthulde plannen voor de naaste toekomst 4 De Ondernemingsraad Amsterdam kwam onder voorzitterschap van mr. E. J. Egberts op maandag 10 juli bij een. Een speciaal welkom gold de heer H. Fleurbaaij, die na lange afwezigheid wegens ziekte, de vergadering ditmaal weer bijwoonde. De agenda vermeldde de navolgende punten: I. Opening 2. Notulen van de vergadering van 3 mei 1967. 3. Mededelingen. 4. Ontwikkelingsbeleid van de brouwe rij op langere termijn. 5. Personeelsbeleid. 6. Opleidingen. 7. Rondvraag. Mededelingen: a. Wegens wijziging in de voorschriften voor ziekencontrole zal dokter D. B. Kagenaar op 31 juli zijn werkzaam heden bij de brouwerij beëindigen. Nadat een ziektegeval 10 weken heeft geduurd, wordt de controle namelijk door de bedrijfsvereniging overgeno men. Gedurende de eerste 10 weken zal door de Bedrijfsgeneeskundige Dienst worden gecontroleerd. Naar aanleiding van de veranderde wetgeving, werd gevraagd hoe het stond met suppletie op de W.A.O.-uitkering. Naar men had ver nomen, wordt van werkgeverszijde ge adviseerd de uitkering niet te suppleren. Verwezen werd naar de gunstige rege ling in de oude C.A.O. Verlengde ziekengelduitkering werd maximaal drie jaar gesuppleerd. De heer Egberts wees erop, dat de W.A.O. dermate gunstig voor de werk nemers is, dat de gedachte bestaat, dat deze uitkering niet behoeft te worden aangevuld. De dagloon berekening is ruimer dan voor de ziektewet. Het is hem bekend, dat er stemmen zijn op gegaan toch iets in die richting te doen. Indien er algemeen een bepaalde maat regel te dien aanzien wordt getroffen, zal de Amstel zich hieraan niet ont trekken. De vraag werd gesteld of het is toege staan dat een bedrijfsarts ziekencontrole kan verrichten. De heer Broekhuysen merkte op, dat niets zich hiertegen verzet. Zelf waren wij eerder ook deze gedachte toegedaan. Nu de controle wordt beperkt tot de eerste 10 weken en Dr. Pappie al eerder als vervangend e.g. is opgetreden, zien wij geen be zwaren. b. De door de bedrijfsvereniging vast gestelde controlevoorschriften lagen in concept ter tafel. De heer Egberts wees erop, dat deze controlevoorschriften voor het gehele personeel gelden. c. In één van de vorige O.R.-vergade ringen is de aansprakelijkheid van derde bij een ongeval behandeld. Nu in de C.A.O. een sluitende redactie is opgenomen, is voor het personeel op maandsalaris, een daaraan aangepaste aanvullende arbeidsovereenkomst ont worpen. De redactie van het concept lag voor de leden ter inzage. Vragen, zowel over de ziektecontrolevoorschrif ten als over de aanvullende arbeidsover eenkomst, kunnen met personeelszaken worden besproken. Ontwikkelingsbeleid van de brouwerij op langere termijn De werknemers vragen zich af wat er gaat gebeuren als wij in Amsterdam onze top hebben bereikt. De gedachte bestaat, dat het gehele bedrijf in de toe komst naar Helmond wordt verplaatst. De heer Egberts antwoordde hierop dat op de tekenkamer druk wordt ge werkt voor het ontwerp van een brouw huis in Helmond. Wanneer hieraan uit voering wordt gegeven is nog een open vraag. Bij de directie bestaan voorlopig zeker geen plannen om het gehele bedrijf naar Helmond te verplaatsen. Vervolgens werd door de leden van de Raad gevraagd naar de betekenis van het nieuwe leslokaal, dat gebouwd wordt naast dat van de heer Struiksma. Antwoord: Het instructielokaal van de heer Struiksma is overbezet. De com merciële dienst heeft behoefte het per soneel in deze sector te scholen. De heer W. F. de Jong, die het nieuwe les lokaal tot zijn beschikking krijgt, is met deze taak belast. In dit pand aan de Boerhavestraat zal binnenkort een deel van de administra tie gevestigd worden. Er werd opgemerkt waarom niet tege lijk met de bouw van het instructie lokaal van de heer Struiksma, rekening is gehouden met de plannen voor de commerciële opleiding. Het antwoord hierop luidde, dat bij de bouw van de nieuwe cantine en het mstructielokaal, van commerciële zijde op dat moment geen vraag naar een tweede lokaal bestond. Nu de opleiding voor de verkoop steeds belangrijker wordt, was het noodzakelijk een tweede lokaal te bouwen. De heer Van Marwijk Kooy onthulde de plannen op korte termijn. Deze zijn: 1. Na ontruiming van de woningen in de Boerhaavestraat, bouw «van een nieuwe eest. 2. In de loop van het volgend jaar een nieuwe bottelarij-serie. 3. Inrichting van een nieuw centraal magazijn. 4. Verplaatsing van de proef brouwerij. 5. In verband met ruimtegebrek heb ben wij in de Boerhaavestraat een deel van een pand gehuurd, waar heen de administratie verhuist; de barak verdwijnt. 6. Of de uitbreiding van de legkelders in Amsterdam of Helmond zal plaatsvinden, is nog niet bekend. Dat er voor de afdelingen 5 t/m 16 een oplossing moet worden ge vonden, is zeker. Vervolgens werden nog vragen gesteld en beantwoord over de Eurofles en de kartonnen dozen voor binnenlands ge bruik. Personeelsbeleid Ofschoon in de vorige Ondernemings raadvergadering de procedure bij re organisatie reeds aan de orde is ge weest, is gebleken dat er toch weer een kortsluiting heeft plaatsgevonden. Indien tot bepaalde ingrijpende maat regelen moet worden besloten, is het gewenst dat de Kleine Commissies van tevoren worden ingelicht. Het moet worden voorkomen, dat met voorbijgaan van het hoofd van dienst en personeelszaken mededelingen dien aangaande worden gedaan. Er is een concept-regeling ontworpen over de procedure bij overplaatsing, verandering van functie enz. en de daarbij behorende financiële regelingen. In principe is de directie met het voor stel accoord gegaan. Met de Kleine Commissies zal deze procedure worden besproken. Opleidingen De heer Broekhuysen gaf een inzicht in de plannen voor het komende winter seizoen. Het ligt o.a. in de bedoeling weer met een bedrijfs-cursus te starten. De Spaanse cursus en de cursus Weg wijs worden vervolgd. Daarnaast wordt er met een volkomen nieuwe cursus gestart voor de werknemers van pro ductie I, productie II, Technische Dienst en Poviet.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4