I l Grote belangstelling bij jubileum van C. H. Fransen Weer vele goede ideeën beloond 3 AMSTEL De Ideeënvatcommissie heeft wederom de ingezonden ideeën behandeld en er een aantal gehonoreerd. Hieronder vol gen ze. Idee nr. 444: De heer Diederich (Wortkoeling) zond een veiligheidsidee in. Het bleek name lijk, dat in de loop der jaren op een bepaalde plaats tussen Gistkelder en Wortkoeling de Co2 niet voldoende werd afgezogen. Door de opmerkzaam heid van de heer Diederich kan hier verbetering in aangebracht worden. Be loning 50,-. Idee nr. 443: De heer Krijgsman (Bedrijfslaborato- rium-kwaliteitscontrole) merkte het vol gende op: het Zahm-nagel apparaat wordt niet alleen voor Co2 bepalingen gebruikt, maar ook voor luchtbepa- lingen. Er zitten echter op deze appa raten manometers en thermometers, die nodig zijn voor de Co2 bepalingen, maar die overbodig zijn voor de lucht- bepalingen. Hij stelde voor om deze meters bij de apparaten bestemd voor luchtbepalingen er af te halen, zodat hiermee kostbare meters bespaard wor den. Beloning 50,-. Idee nr. 407: De heer Schmidt (Expeditie) stelde voor de vorken van de vorktrucks rond te maken, zodat bij eventuele missteek het hout van de palets niet meer ernstig beschadigd kan worden. Een eenvou dig maar doeltreffend idee. Beloning 40,-. Idee nr. 395 De heer Gies (machinewerkplaats) had het volgende idee. Bij het buigen van koperen en stalen pijpen werd tot nu toe een houten prop gebruikt om de pijpen te kunnen vullen met zand en hars. De nadelen van een houten prop waren: - hout van 100 x 100 mm. - een werkopdracht voor het draaien van de proppen. - de proppen werden stuk geslagen bij het opkloppen. - stank van het uitbranden der proppen. De heer Gies construeerde een stalen prop waarbij bovengenoemde nadelen kwamen te vervallen. Beloning 40,-. Idee nr. 416: De heer Veenbrink (Expeditie) stelde voor de vorktrucks met stabilisator, uit te rusten met een extra rubberen rand, opdat alle bovenste kisten vastgeklemd worden. Beloning 35,-. Afgewezen werden de ideeën nummers: 409, H/446, H/452, H/405, 465, 472, 463, 453, 468, 475, 478, 467. Voor de heer C. H. Fransen waren maandag 10 juli de rollen eens om gedraaid. Ziet men hem regelmatig als vertolker van de gevoelens van de jubi leumcommissie van onze brouwerij, dit maal was hij zélf de jubilaris en wel omdat hij die dag precies 25 jaar aan het bedrijf verbonden was. Voor ir. W. F. Schipper was er dus alle reden om tegenover de jubilaris te spreken van een ,heel gewone zaak'. Minder gewoon achtte hij echter de persoon van de heer Fransen, omdat hij deze kende als een soort .factotum', een man, die alles voor iedereen doet en dat altijd met een opgewektheid, die bijna grenzeloos is. ,De heer Fransen heeft het gepresteerd om met iedereen Enige weken geleden is er in ons bedrijf in Amsterdam een portemonnaie met inhoud gevonden. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer Hesse, te bereiken op telefoontoestel 442. Hace algunas semanas se encontró en la cerveceria una bolsa con dinero. In- formes puede darles el Sr. Hesse, teléfono 442. De heer en mevrouw M. van der Steeg, wonende Gassingel 35 in Winschoten hebben dinsdag 25 juli hun veertig jarig huwelijksfeest gevierd. Wij wensen het echtpaar van der Steeg van harte geluk en nog vele jaren samen in goede ge zondheid. De heer G. Struiksma overhandigt de heer Fransen een touw met knopen en steken. vriendelijk om te gaan, en dat is er maar weinigen gegeven', aldus ir. Schip per, die de jubilaris graag de gouden speld van het bedrijf overhandigde. De heer Chr. H. J. Dams, chef van het bedrijf slaboratorium, waar de jubilaris werkzaam is, wees op de grote hulp vaardigheid, die de heer Fransen steeds ten toon spreidde en noemde hem bovendien een vraagbaak voor ieder een, die maar iets wilde weten. Als ge schenk van het personeel bood hij de jubilaris een prachtige hobbyset aan, alsook een tafelaansteker. Voor me vrouw Fransen waren er bloemen en een fles parfum. De heer De Vries, onderbaas van de bottelarij, sprak namens de visclub, waarvan de jubilaris lid is. Hij bracht in herinnering, dat de heer Fransen gedurende vier jaar met zijn vangsten aan de top van de ranglijst had gestaan en zich steeds heeft laten gelden als een sportieve visser. Als geschenk bracht hij een enveloppe met inhoud en een aan de hengel geslagen plastic zak met vis mee. Namens de B.Z.B. voerde de heer G. Struiksma het woord. Met behulp van een touw, waarin negen knopen en steken, schetste hij de heer Fransen als een verdienstelijk lid van de reddings ploeg, die weet wat plichtsbetrachting, verantwoordelijkheid en stoer aanpak ken betekenen. De jubileumcommissie werd tot slot vertegenwoordigd door de heer Van Kesteren, die een cadeau onder couvert overhandigde. IDEEËN

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3