C. Kenter vierde jubileum 'fi "Weekend" in Königswinter 5 De jaarlijkse grote trip van de Reis- vereniging van de Amstel Brouwerij is weer voorbij. Van de heer P. F. Theu- nis kregen wij een uitgebreid verslag van wat er gedurende de reis zoal is voorgevallen. Met veel plezier hebben we er een aantal punten uitgehaald en deze samengebracht in een verslagje, dat we bij bovenstaande foto, die ge maakt werd door één van de reisgeno ten, publiceren. De reis werd gemaakt in het weekeinde van 17 en 18 juni en bracht het gezel schap naar Köningswinter aan de Rijn in Duitsland. Al direct bij het vertrek uit Amsterdam stond één ding vast: het was goed weer en de voorspellingen voor beide dagen waren zeer de moeite waard. Al om zeven uur 's-morgens ging het in de richting Zevenaar, waar een prima koffietafel werd geserveerd. Onderweg werd nog een aantal keren gestopt voor een bierpauze, waarvoor het brouwerijpersoneel best te vinden was. Gelogeerd werd in hotel Lorelei met uitzicht op de Rijn. Het diner was, zoals vanouds, weer prima en de be diening door Hollands personeel werd door velen zeer gewaardeerd. Tot tien uur 's-avonds was er gelegenheid om zelf wat in de omgeving rond te kijken. Daarna stond er op het terras een 'Kar- toffel'-schotel met rookworst klaar, waarmee de eerste dag werd afgesloten. Op zondag was het al vroeg dag. Om even na negen uur stapte het gezelschap op een 'Rheindampfer' voor een boot tocht, die hen naar Bonn bracht. Daar stond de bus klaar om via Düren naar Monschau te reizen. Ook tijdens deze rit waren er natuurlijk weer de begeerde bierpauze's. De reis ging vervolgens via Zuid-Limburg naar Eindhoven, waar in hotel Trocadero het afscheidsmaal werd gebruikt. Omstreeks half elf was de Reisvereniging weer in de hoofdstad terug. Deelnemers en bestuur kunnen met plezier aan deze geslaagde reis terugdenken. Voor één dag is de heer C. H. Kenter uit de beslotenheid van de brouwerijkel ders gehaald om in aanwezigheid van veel collega's en vrienden zijn 25-jarig jubileum te vieren. Dat gebeurde op vrijdag 23 juni in de Gijsbreghtkelder, waar als eerste het woord werd gevoerd door ir. J. Schipper. Deze bracht in het bijzonder naar voren, dat de jubilaris van nature een zeer rustig mens is, die graag zijn eigen gang gaat en zeer veel werk verzet. Hij noemde het een gewel dige prestatie om 25 jaar bijna onafge broken in de kelder te werken en van die arbeid ook nog heel wat te maken. 'Weinigen weten er zoveel van als u, meneer Kenter, en wij zijn er allemaal blij om, dat u uw werk zo betrouwbaar en ijverig verricht', aldus de heer Schip per, die hem de gouden speld van het bedrijf voor 25 jaar trouwe dienst op speldde. De heer F. Falkenhagen greep in zijn toespraak de gelegenheid aan, om een vergelijk te maken tussen de periode dat de heer Kenter in dienst kwam en de huidige tijd. Daarbij viel op, dat er speciaal door de technische vooruitgang voor de werknemers een veel plezieri ger arbeidsklimaat is geschapen. De heer Kenter heeft al die ontwikkelin gen, die elkaar vaak bliksemsnel op volgden, van dichtbij meegemaakt, en wat belangrijker is, ook goed doorstaan. 'Juist dat aanpassingsvermogen', aldus de heer Falkenhagen, 'is tekenend voor het karakter van deze jubilaris'. Hoezeer zijn werk en persoon door de collega's worden gewaardeerd, bleek wel uit de fraaie cadeaux, waarbij een volledige gereedsschapset en een stel matten voor de auto. Omdat de heer Kenter een verwoed duivensportliefhebber is, kwam namens de vereniging waar de jubilaris lid van is, de heer Klein, die tal van anekdotes, die verband hielden met de activiteiten van de heer Kenter, vertellen. Namens de duivensportvrienden bracht hij een enveloppe met inhoud mee. De heer Fransen tenslotte vertegenwoor digde de jubileumcommissie en bood de jubilaris eveneens een cadeau onder couvert aan. De heer P. Boetzkes van ons bedrijfs- laboratorium in Helmond is in de voort gezette opleiding van het P.B.N.A. ge slaagd voor het diploma 'chemisch be- drijfschef'. De heer C. A. van Oosterhout, werk zaam op het bedrijfslaboratorium in Amsterdam slaagde voor het diploma 'leerling analist'. Mede namens mijn echtgenote zeg ik U allen hartelijk dank voor de vriendelijke woorden en het mooie cadeau, dat ik bij mijn afscheid van de brouwerij mocht ontvangen. P. Bauwens

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5