J. G. van Vrede onderscheiden G. W. A. DOKTERS 4 Uit alle geledingen van het bedrijf waren vrijdag 30 juni vertegenwoordi gers naar de Gijsbreghtkelder gekomen om daar het 40-jarig jubileum mee te vieren van de heer J. G. van Vrede. Dat er zoveel belangstelling was laat zich gemakkelijk denken, want de heer Van Vrede heeft zich vooral de laatste drie jaar intensief bezig gehouden met de fotografie en heeft als zodanig met bijna iedereen in de brouwerij kennis gemaakt. Het was onze directeur de heer P. Kra- nenberg, die de jubilaris, diens vrouw en schoonmoeder, als eerste complimen teerde. In grote lijn schetste hij de le vensloop van de heer Van Vrede, die in 1927 - de tijd van de stijve boord en de zwarte schoenen - in dienst kwam als facturist. Ruim 37 jaar heeft hij zich opgehouden in de administratieve sec tor, waarin hij een bijzonder werkzaam aandeel had in het debiteurenbeleid in de provincie. Voor de vele agenten was hij dan ook geen onbekende. De heer Kranenberg bracht naar voren, dat de jubilaris de eerste hoofdarbeider in de brouwerij was, die lid werd van een vakorganisatie, hetgeen tekenend was voor het karakter van de heer Van Vrede. Een belangrijke ommekeer in het leven van de jubilaris viel omstreeks zijn 57ste jaar, toen in het bedrijf de behoefte werd gevoeld aan een vaste fotograaf en aan de heer Van Vrede gevraagd werd om van zijn voornaamste hobby zijn beroep te maken. De heer Kranenberg prees zich bijzon der gelukkig met het feit, dat door het werk van de heer Van Vrede de laatste jaren een stroom van foto's is losge komen, waaraan we later veel plezier zullen beleven. Als dank voor de vele verdiensten overhandigde de heer Kra nenberg aan de jubilaris de gouden be- drijfsspeld met briljant, alsmede een cadeau onder couvert. Namens de burgemeester van Amster dam voerde vervolgens de heer Hart man het woord. Het deed hem goed te horen, dat de jubilaris zijn nieuwe func tie met zoveel plezier vervulde. Speci aal omdat de heer Van Vrede anders altijd als fotograaf bij jubilea betrokken is, vroeg de heer Hartman zich af hoe deze zich op een dag als vandaag zou voelen. De waardering voor de vele ver diensten kregen vervolgens gestalte in het opspelden van de eremedaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Op bandrecorder De heer A. F. G. Avis, van de afdeling Reclame, was door verblijf in het bui tenland verhinderd. Niettemin wilde hij zich op deze dag met dit jubileum ver bonden voelen en legde dan ook tevoren een woord van bezinning en hulde vast op de band, welke tijdens het officiële gedeelte werd afgedraaid. De heer Avis zei onder meer, dat in deze tijd van ontevredenheid met wat 25 jaar bij de brouwerij Op zaterdag 15 juli zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer G. W. A. Dok ters in dienst trad bij de A instel Brou werij. De heer Dokters, die werkzaam is op de expeditie, zal dit jubileum in besloten kring vieren en dus niet recipi ëren in de Gijsbreghtkelder. Wel zal hij op vrijdag 14 juli door de directie wor den ontvangen. we hebben, het zo goed is om het jubi leum te vieren van een man, die veer tig jaar lang bij één en dezelfde onder neming actief is geweest. Dat zou, vol gens de heer Avis, voor de jongeren een voorbeeld moeten zijn, maar hij vroeg zich daarbij wel af, of er over zo'n vijftig jaar nog wel iemand zou kunnen bogen op zo'n lange staat van dienst. Altijd present De heer J. Beekman voerde vervolgens weer 'live' het woord namens de afde ling en het overige personeel. Hij deed daarvoor een greep uit de vele beleve nissen, die de heer Van Vrede binnen het bedrijf heeft meegemaakt. Uit tal van humoristische voorvallen kwam duidelijk naar voren, dat de jubilaris met zijn veelzijdige interesse het brou- werijpersoneel menig uurtje heeft ver maakt. Dat de heer Van Vrede zich nauw met het bedrijf verbonden zag, bleek steeds wanneer er iets georgani seerd werd. Of het nu ging om muziek maken, voetballen, biljarten, schaken, vissen of zeilen, altijd was de heer Van Vrede erbij. Teneinde één van die hob- bys nog verder uit te bouwen, heeft het personeel een bedrag bijeen gebracht, dat kan bijdragen in de aanschaf van een motorboot. Het werd de jubilaris deze middag door de heer Beekman overhandigd, evenals de Amstel-scheeps- vaan, die de nieuwe boot straks zal moeten sieren. De heer A. Binnekade sprak namens de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale en sprak zijn voldoening uit over het feit dat de heer Van Vrede zo vroeg tijdig lid is geworden van een vakorga nisatie en zich bovendien als een zeer verdienstelijk lid heeft laten kennen. De waardering ging vergezeld van een waardebon. De heer Fransen tenslotte voerde namens de jubileumcommissie het woord en overhandigde de jubilaris eveneens een enveloppe met inhoud. Dankwoord In tegenstelling tot het dikwijls korte dankwoord van andere jubilarissen, pakte de heer Van Vrede de gelegen heid aan om nog eens tal van facetten, die kenmerkend waren voor de bedrijfs- sfeer in de afgelopen veertig jaar naar voren te halen. In het bijzonder bracht hij dank aan de directie en aan de chefs, waaronder hij zijn werk heeft mogen doen. De jubileumviering werd afgesloten met een geanimeerde receptie. El senor J. G. van Vrede quien hace muchas fotografias para esta revista - cumplio los 40 afios de servicio en la empresa, por tal motivo fue homena- jeado en el Gijsbreghtkelder.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4