Bedrijfsbrandweer Helmond kwam goed voor de dag Biljarttoernooi Gezinsdag Helmond SERVICE-MONTEURS IN NIEUW UNIFORM 3 Wegens verblijf in hef buitenland van onze directeur de heer P. Kranenberg is de datum, waarop het Intercollegiale Biljarttoernooi wordt gehouden ver schoven van zaterdag 7 oktober naar zaterdag 4 november. Er wordt ge speeld op de biljarten van het Park hotel in Amsterdam. Woensdag 12 juli hoopt de heer G. van Eyndthoven zijn 90ste verjaardag te vieren. De heer Van Eyndthoven is ge pensioneerde van onze brouwerij en mag zich nog altijd in een goede ge zondheid verheugen. Wij wensen hem van harte geluk met zijn hoog aantal levensjaren en hopen dat hij nog lange tijd van zijn verdiende rust mag genie ten. De personeelsvereniging van onze brou werij in Helmond heeft op zaterdag 10 juni voor de leden een bijzonder ge slaagde gezinsdag georganiseerd. Speci aal voor dit gebeuren werd een speel tuin afgehuurd, waarin de kinderen van ons personeel zich naar hartelust kon den vermaken. Voor toezicht was ge zorgd, zodat de ouders met het volste vertrouwen hun kinderen in de speel tuin konden achterlaten en dus zelf ook eens een dagje vrijaf hadden. Niettemin waren er heel wat ouders, die de dag eveneens in de speeltuin doorbrachten. Alles bij elkaar waren er zo'n honderd kinderen. Zij werden 's-middags ver wend met patat frites en worstjes en voor de dorstigen was er net zoveel limonade als ze maar wilden. Tegen het eind van de middag kregen ook de ouders zin in een beetje ontspanning. Op glijbanen, schommels en draai molens voelden ze weer iets van hun jeugd terugkeren. Van het niet al te beste weer hebben kinderen noch ouders veel gemerkt, want na afloop was ieder een bijzonder te vreden en ging men voldaan naar huis. Zaterdag 24 juni werden in Helmond de jaarlijkse bedrijfsbrandweerwedstrij- den georganiseerd, waaraan dit jaar voor de eerste keer ook werd deelge nomen door een ploeg van de bedrijfs brandweer van de Amstel Brouwerij in Helmond. De wedstrijden vonden onder ideale weersomstandigheden plaats in de gebouwen en op de terreinen van de voormalige textielweverij Rarnaer. Minder ideaal dan de weersomstandig heden was het wedstrijdprogramma, al thans voor de deelnemende ploegen. De wedstrijd-leiding had het beslist niet ge makkelijk gemaakt. De opgave luidde: Er is in een gebouw brand uitgebroken op de begane grond en deze is doorge slagen naar de eerste verdieping. Er wordt een persoon vermist. Er moet worden afgelegd van een ondergrondse brandkraan via de pomp. De toevoer leiding van de pomp tot aan het ver- deelstuk is ongeveer 150 meter lang. Er moet worden geblust met 3 stralen. Deze opgave, vooral het redden van het slachtoffer, lag de meesten behoorlijk zwaar op de maag. Het is daarom ver heugend, dat de jonge Amstelploeg, na slechts twee maanden oefenen, onder bevélvoerder J. v. Erp in deze zware wedstrijden in de totaal uitslag een negende plaats veroverde, vóór gereno- meerde ploegen als Van Dam, de Golf- kartonfabriek, de Nederlandse Spoor wegen en de Nederlandse Schroefbou ten Fabriek. Voeg hierbij de prachtige zesde plaats, die de nummers een en twee van de ploeg, de heren Raayma- kers en Sleegers, behaalden bij de pers luchtwedstrijden, dan kan men zeggen dat deze wedstrijden voor de bedrijfs brandweer van de Amstel Brouwerij niet alleen zeer nuttig en leerzaam zijn geweest maar ook een succesje. G.W. Uit alle delen van het land kwamen op donderdag 22 juni onze service-mon teurs naar Amsterdam om zich daar in een nieuw uniform te laten steken. Na een instructie-ochtend door de heer W. F. de Jong van de afdeling Opleiding en Training en het passen van het nieuwe tenue, werd op het parkeerter rein van het Ajaxstadion een serie foto's gemaakt, waarvan wij er bijgaand één publiceren. Door vacanties konden niet alle monteurs aanwezig zijn, maar op de foto ziet U v.l.n.r. staande de heren: H. J. Pletzers, W. Hachenberg, W. H. Lieven, H. N. Raedts, J. B. Jansen. C. C. Schotting, M. Blankesteyn, G. v. d. Kley, Chr. Gulinck, W. J. Keyer, H. J. A. Drenth, J. v. d. Wende, H. Keme- rink en Th. S. Broeren. Zittend: H. G. Stiekema, M. Bakker en W. Bijlmakers.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3