Huldiging P. van Ling Dankbetuiging H. Smeijsters terug 3 In de Gijsbreghtkelder is vrijdag 16 juni het 25-jarig jubileum gevierd van de heer P. van Ling. Daarvoor waren veel collega's en vrienden aanwezig, die de jubilaris met zijn vrouw en twee zoons bij binnenkomst met een hartelijk applaus verwelkomden. Ir. A. M. de Boer voerde als eerste het woord en liep in kort bestek de loopbaan van de heer Van Ling nog even door. Hij herin nerde eraan, hoe de jubilaris via de spoelplaats en de machinekamer in de ijsfabriek belandde, waar hij zo'n tien jaar achtereen werkzaam was. Toen deze afdeling werd opgeheven, ging de heer Van Ling naar de smederij, waar hij ook nu nog werkzaam is. De heer De Boer wees erop, dat de jubilaris al die 'verhuizingen' bijzonder goed heeft doorstaan en prees de ijver en de inzet, die hij steeds heeft getoond. In het bijzonder wees hij op de zeer kameraadschappelijke omgang met ba zen en collega's. De verdiensten voor het bedrijf kregen gestalte in de gouden speld, die hij aan de jubilaris overhan digde. De heer A. Bouwman sprak als baas van de smederij en voerde aan, dat de heer Van Ling altijd en overal voor iedereen klaar stond en steeds bereid was om in te springen, wanneer er een beroep op hem gedaan werd. Als oudste collega, werd het woord gevoerd door de heer W. Schellingerhout, die de jubi laris al zo'n 25 jaar kende. Hij bracht een tweetal cadeaux mee, die hij namens de collega's overhandigde. Die cadeaux waren een scheerapparaat en een lang speelplaat met accordeonmuziek Namens de vakorganisatie werd het woord gevoerd door de heer A. A. Bin- nekade, die tevens een collega van de jubilaris is. Hij bracht in herinnering dat de heer Van Ling de omschakelin gen in het bedrijfsleven steeds bijzonder goed heeft weten op te vangen. Hoezeer de heer Van Ling op de afdeling wordt gewaardeerd, bracht hij typerend onder woorden door te zeggen: 'Van Ling, we vinden je gewoon een fijne kerel....'. Om dit te onderstrepen bood hij hem een enveloppe met inhoud aan. Ook de jubileumcommissie had een en veloppe gevuld en bood deze middels de heer Van Resteren aan de jubilaris aan. De heer Van Ling dankte allen voor de vriendelijke woorden en de cadeaux, waarna op dit heugelijk ge beuren het glas geheven werd. Tarieven voor tandarts bezoek Met ingang van 1 juli a.s. zullen ie tarieven voor tandartsbezoek aangepast aan de regeling van het Ziekenfonds verhoogd worden. Enkele voorbeelden: Vulling bij niet gesaneerden 3,55 Kunstharsprothese 117,00 Halve kunstharsprothese 66,00 Gezien de veelvuldige wijzigingen van de kant van het Ziekenfonds zullen wij voortaan volstaan met een opgave van tarieven aan het begin van elk jaar in het Spongat. Alle tussentijdse wijzigingen zul len wel doorgevoerd doch niet meer bekend gemaakt worden. Zowel bij de tandarts als bij de afdeling Personeelszaken zullen de laatst geldende tarieven ter in zage liggen. Mede namens mijn familieleden zeg ik allen hartelijk dank voor de vriendelijke woorden en de prachtige cadeaux, die ik bij mijn afscheid van de brouwerij mocht ontvangen. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. E. Meijer vervolg pagina 1 lot zondag is de heer Smeijsters daarop de gast geweest van de heer Raouf S. Abujaber, directeur van de brouwerij en tevens honorair consul voor Neder land. In diens woning hadden ook twee Nederlandse vrouwen en een student, die uit Jerusalem gevlucht waren, onder dak gevonden. Zaterdag 10 juni waagde de heer Smeijsters het erop nog even terug te gaan naar Zerka. De meest waardevolle privébezittingen pakte hij in koffers bij elkaar. De minder gemak kelijk mee te nemen eigendommen liet hij in één van de woonvertrekken van het hem door de brouwerij beschikbaar gestelde huis, achter. Twee weken tevo ren waren zijn vrouw en dochtertje al vanwege de gespannen situatie in het Midden-Oosten, met een deel van de bezittingen naar Nederland terugge keerd. In de brouwerij gaf de heer Smeijsters aan zijn assistenten de nodige instruc ties, opdat deze de eerstvolgende we ken vooruit konden. Het was toen al wel duidelijk dat de produktie ook zou teruglopen, omdat heel veel buiten landers, die doorgaans de beste af nemers van het bier waren, éénzelfde lot als de heer Smeijsters ondergingen en het land moesten verlaten. Vanaf zondagmorgen 6 uur vertrokken van het gedeeltelijk herstelde vliegveld van Amman VN-toestellen met in totaal ruim 1000 buitenlanders naar Teheran. In het elfde en laatste toestel was een plaats voor de heer Smeijsters, die toch wel met weemoed in zijn hart Jordanië verliet. Veel van de oorlog heeft hij niet gemerkt, maar de dreigingen alleen al waren zeer benauwend. Een geruststel lend bericht is in ieder geval, dat de brouwerij onbeschadigd is gebleven. Het was overigens niet de eerste keer, dat de familie Smeijsters aan gevaar bloot stond. Ook een aantal jaren gele den. toen zij in Kongo verbleven, moes ten zij hals over kop het land verlaten. B. ROFFEL 25 Jaar Zaterdag 24 juni zal het 25 geleden zijn dat de heer B. Roffel in dienst trad bij de Amstel Brouwerij. De jubilaris, die sous-chef van de loonadministratie is, heeft de wens te kennen gegeven, het jubileum in besloten kring te vieren. Er zal dus geen huldiging in de Gijsbreght kelder plaats vinden. Wel zal hij vrijdag 23 juni door de directie worden ont vangen. in dionst

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3