Em Meijer nam afscheid Fraai resultaat 7 In de Gijsbreghtkelder is woensdag 31 mei afscheid genomen, van de heer E. Meijer, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op die dag net bedrijf, waaraan hij ruim veertig jaar verbonden is geweest, officieel heeft verlaten. Officieus deed hij dat al ruim drie jaar geleden, omdat zijn ge zondheidstoestand het niet toeliet zijn brouwerswerkzaamheden langer uit te voeren. Gelet op de grote opkomst bij dit afscheid mag gerust gesteld worden, dat men in deze laatste jaren de heer Meijer niet vergeten is. Ir. W. F. Schipper haakte als eerste spreker daarop in, toen hij opmerkte, dat er weinig mensen waren over wie hij zo veel had gehoord als over die 'oude Meijer'. De heer Meijer, zo her innerde hij de aanwezigen, is een van de eerste Nederlandse brouwers in dit bedrijf geweest, want in vroeger jaren was dit beroep nagenoeg voorbehouden aan de Duitsers. Het was ook de heer Meijer die een aantal jaren geleden de eerste paal geslagen heeft voor het nieuwe brouwhuis. Hij heeft er echter nooit zelf in gewerkt. Dit belet hem echter niet, aldus de heer Schipper, om als hij in de brouwerij is, de jonge brou wers haarfijn te vertellen hoe het alle maal moet. Ir. Schipper bracht ook zijn nimmer aflatende ijver voor de zaken buiten de werksfeer naar voren. Zo speelde de heer Meijer lange tijd in de voetbal club van de brouwerij en hield zich later bezig met tal van activiteiten hier omheen. Ook mevrouw Meijer had daarin haar aandeel. Ir. Schipper ver tolkte de gevoelens van dank van de bedrijfsleiding o.m. met te zeggen, dat met de heer Meijer een zeer karakteris tieke figuur het bedrijf gaat verlaten. 'Wij hebben behoefte aan karakteris tieke figuren, want die geven de „jeu" aan de brouwerijwereld'. De heer Schip per dankte de heer Meijer voor zijn onverdroten ijver en bood hem als her innering een aardige ets aan. De heer Bernard sprak als collega uit het brouwhuis en prees de heer Meijer om zijn vriendelijke en collegiale om gang. Als blijk van waardering over handigde hij namens de collega's een enveloppe met inhoud en voor mevrouw Meijer een bloemetje. Namens de vak organisatie zei de heer Koch het geen slechte eigenschap te vinden als je laat merken dat je er bent. 'Zo'n man was de heer Meijer', aldus spreker, 'een man die meedenkt met alles wat er gebeurt. Voor de vakbeweging was het niet al tijd een makkelijke man, maar wel iemand waar je op kunt bouwen'. Als waardering bood hij de heer Meijer een enveloppe met inhoud aan. Een ge schenk onder couvert was er ook namens de jubileumcommissie. Deze werd overhandigd door de heer Fran sen, die voor mevrouw Meijer nog een bloemstuk had meegebracht. In een kort woord dankte de heer Meijer voor de belangstelling en de cadeaux. De heer H. J. Verkuyl, die gedurende zes jaar rondleider is geweest op de brouwerij in Amsterdam, is vrijdag 2 juni aan de Gemeentelijke Universiteit cum laude gepromoveerd tot doctor in de Nederlandse taal- en letterkunde, met als bijvakken algemene taalwetenschap pen en logica. De heer Verkuyl geeft onder meer les in de Nederlandse taal op de bedrijfsschool van de brouwerij. De amateurrenners van Amstelbier heb ben het er in de 16e Olympia's Tour niet slecht van afgebracht. In het alge meen ploegenklassement eindigden zij op de eerste plaats, terwijl ze ook in het persoonlijk eindklassement goed voor de dag kwamen. Fedor den Hertog ein digde als vierde, Daan Holst als achtste; loop Zoetemelk werd tiende, Henk Nieuwkamp en Hans Eckelboom negen tiende. Alleen de op het laatste moment voor de geblesseerde Henny Schouten inge vallen kampioen van de Belgische ama teurronde, W. David, miste op de laat ste dag de aansluiting en werd uit de strijd genomen. Persoonlijke successen boekten de renners van ploegleider Her man Krott vooral in de derde etappe, toen Daan Holst eerste en Fedor den Hertog tweede werd. Op de laatste dag ging Den Hertog met een goede kans op de eindzege van start, omdat hij samen met lan Bols op dat moment eerste in het algemeen klassement stond. In de massaspurt van het peloton kwam hij echter niet met de eersten over de finish. De officiële prijsuitreiking vond 's-avonds plaats in de kantine van onze brouwerij, waar alle renners, ploeglei ders, organisatoren, journalisten en vele gasten waren samengekomen. Woensdag 17 mei vond in de Lijn- werkplaats van de Nederlandse Spoor wegen in de Watergraafsmeer de finale plaats van de E.H.B.O.-wedstrijden voor ploegen van bedrijven en inrich tingen uit Amsterdam. Van de 154 aan gesloten bedrijven waren er na voor wedstrijden en selecties acht ploegen overgebleven, waarvan het team van de Amstel Brouwerij er één was. De wedstrijd werd gewonnen door het team van de Lijnwerkplaats Zaanstraat van de N.S. De Amstel-vertegenwoor diging, bestaande uit de heren Joosse, Koster, de Leeuw en Stolte, eindigde op de vijfde plaats en verwierf zich daarmee een fraai vaantje. De eerste E.H.B.O.-wedstrijden van de Nederlandse Vereniging Zelfbescher ming Bedrijven en Inrichtingen werd gehouden in 1959. De organisatie was in handen van de Amstel Brouwerij. Teneinde de B.Z.B.-zaken leven in te blazen, werd naar een continuïteit ge zocht en gevonden. Op advies van de heer Struiksma werd voorgesteld dat de winnaar steeds als organisator van de wedstrijden in het daaropvolgend jaar jaar zal optreden. Ook in 1968 zal de Spoorwegen dus weer als gastheer op treden. Ons E.H.B.O.-team wensen wij geluk met het prachtige resultaat.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 7