Helemaal 'snor' zat het niet Limburgse schutterij en fanfare dag lang gast van de brouwerij 5 RUWSTE t* dank van beide groeperingen kwam tot uiting in een tweetal cadeaux: een fraaie herinneringsasbak van de fanfare en een levensgrote pop gestoken in het oude luitenantsuniform van de schutterij. Na een rondgang door de brouwerij en een rondvaart door de Amsterdamse grachten, vertrokken beide gezelschap pen naar Helmond, waar eveneens een mars door de stad werd gemaakt. Ook een bezoek aan de brouwerij daar stond op het programma. De 'Edele Nobele Agtbare Jonge Schutterye der Stadt en Vryheyt Valc- kenborch' uit het Limburgse Valken burg en de fanfare 'St. Joezep' uit Maas tricht hebben vrijdag 26 mei een bezoek gebracht aan Amsterdam. Dat gebeurde op uitnodiging van onze directeur, de heer P. Kranenberg, die beschermheer is van de schutterij en erebestuurslid van St. Joezep. Omstreeks elf uur 's morgens arriveer den de beide groepen, tesamen zo'n 110 personen, op het Rembrandtsplein, waar ze werden verwelkomd door de heren Kranenberg en Kerckhoffs. Op het ter ras van Hotel Schiller werd door de fanfare een vrolijk stukje muziek ten beste gegeven, welk niet alledaags ge beuren vooral bij de buitenlandse toe risten erg in de smaak viel. Politie te paard begeleidde het gezel schap op de mars door de binnenstad naar de brouwerij. Op de 'driehoek' werden schutterij en fanfare geïnspec teerd door de heer Kranenberg, waar na in de Gijsbreghtkelder de lunch werd gebruikt. Daarbij waren ook de presi dent en de leden van het bestuur van de studentensociëteit 'Roland' uit Nij megen. De heer Kranenberg wees er in zijn toe spraak op, dat de Limburgers met hun bezoek aan Amsterdam een stukje kui tuur en folklore hadden gebracht aan de dikwijls wat zakelijk aandoende hoofdstad. Hij prees zich gelukkig, dat de Amstel Brouwerij naast het verkopen van bier en het populair maken van deze drank, een belangrijke bijdrage mag leveren in de actieve recreatie, en het gezelschap derhalve een heerlijke dag van ontspanning kon aanbieden. De Op het terrein van Roda in Deventer heeft het Amstel-elftal zaterdag 20 mei de tot traditie uitgegroeide voetbalwed strijd gespeeld tegen het team van Onder-Officieren in Deventer. Het was voor de tiende maal dat beide ploegen tegenover elkaar in het veld kwamen. Onder aanvoering van de heer Struiks- ma was er dan ook alles aan gedaan om ook dit treffen weer tot een heuge lijk gebeuren te maken. Ons Amstel- elftal had zich daarom gestoken in de kleurrijke tenue's met als slogan op de borst: 'Dit is de man. Aangeplakte snorren en tal van andere attributen vormden de bases voor een onbevangen partijtje voetbal. Dat het geen over winning voor onze mannen is geworden, mocht de pret niet drukken. Per slot van rekening hadden de Onder-Offi cieren de in het betaalde voetbal uit komende speler Faber in hun gelederen, en dan mag een 3-1 nederlaag nog een aardig resultaat genoemd worden. Van de tien gespeelde wedstrijden heeft de Amstel Brouwerij er zes gewonnen, twee gelijk gespeeld en twee verloren. In totaal maakt dat veertien punten en aan doelpunten 42 vóór en 14 tegen. De O.O. Deventer hebben er twee ge wonnen, twee gelijk gespeeld en zes ver loren, zodat hun puntentotaal op 6 komt met 14 voor en 42 tegen. De dag werd besloten met een voor treffelijke rijsttafel en een gezellige bingo- en dansavond. Bij het tienjarig bestaan van het Amstel-elftal op 18 mei 1968 zal de O.O. Deventer zeker van de partij zijn. Het team van de Amstel Brouwerij compleet met brancard en herinneringstrofee. Staande v.l.n.r. de heren Hagedoorn scheidsrechterBinnekade (lid elftalcom missie), Nijveld, Tulleners, Both, Meijer, Podt, Baas, Van Stek, de Vries (keeper), gehurkt: Goverts, Udo, Dijkstra en Struiksma.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5