Stuurgroep computer werd geïnstalleerd Ideeën beloond IN MEMORIAM J. G. L. SCHOTHUIS Ondernemingsraden 4 Op vrijdag 26 mei bereikte ons het droeve bericht dat op die dag onze collega, de heer J. G. L. Schothuis, was overleden. Hij was reeds geruime tijd ziek en zowel hem als ons was het bekend, dat de ziekte waar aan hij leed, moest uitlopen op het einde. Zijn levens kracht was echter groot en de liefde voor zijn gezin en zijn werk boeide hem. De heer Schothuis, die de leeftijd van 58 jaar heeft bereikt, is op 8 april 1929 bij onze brouwerij in dienst getreden en in de loop der jaren tot inspecteur opgeklommen. Deze taak heeft hij gedurende een twintigtal jaren op consciëntieuse wijze vervuld. Door zijn collega's en afnemers in zijn gebied werd hij zeer gewaardeerd, hetgeen ook mocht blijken uit de grote belangstelling tijdens de begrafenis, die maandag 29 mei in Hengelo plaats vond. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen, die wij in deze moeilijke tijd veel sterkte willen toewensen. J. Vis Omstreeks juli van het volgend jaar wordt de levering verwacht van een computer I.B.M. 360/20. Om de om schakeling in de administratie zo soepel mogelijk te laten verlopen, zijn voor de verschillende afdelingen in het bedrijf, die met deze computer te maken krij gen, werkgroepen in het leven geroe- De stuurgroep Computer met de direc tie gefotografeerd na de installatie. V.l. n.r. de heren Kranenberg, Kee, Egberts, Drost, Van Marwijk Kooy, Oudkerk, Adriaans (van het accountantskantoor Limperg, Dijker, Nijst Co.), Elink Schuurman, Van der Ven, Boonen en De Roy. pen. Voor het kontakt tussen deze werkgroepen en de directie is voorts een stuurgroep gevormd, die woensdag 24 mei is geïnstalleerd. In deze stuur groep hebben zitting de heren ir. Drost, ir. Boonen, drs. de Roy, Oudkerk, Kee en een vertegenwoordiger van het accountantskantoor Limperg, Dijker, Nijst Co. Secretaris van de stuur groep is de heer Van der Ven. De computer zal een plaats krijgen in de extra bedrijfsruimte, die is gehuurd in de Boerhaavestraat. In dit pand zal ook een deel van het administratieve perso neel worden ondergebracht. Met de in stallatie van de stuurgroep is een nieuwe fase in onze administratie ingeluid. De heer C. Vermeer (spoelplaats/tap- kelder) zond een idee (nr. 436) in, waarmee zowel de veiligheid als de effi ciency gediend zijn. Het idee is weer eens een voorbeeld van hoe betrekkelijk eenvoudig ideeën kunnen zijn, als ze maar gezien worden. Een aantal keren per dag worden plastic bakken met gereinigde spondopschroe- ven van de spoelplaats naar de tapkel- der gedragen. Hiervoor moet een nogal grote omweg gemaakt worden waarbij enige hindernissen genomen moeten worden die kans op uitglijden en vallen geven, waarbij tevens komt dat de spon- dopschroeven opnieuw gereinigd moeten worden. Het idee van de heer Vermeer komt neer op een in vele huizen bekend sys teem van een doorgeefluik van keuken naar eetkamer. Deze oplossing is inder daad bruikbaar. Beloning 35,-. Een aanmoedingspremie ontvingen: De heer Wilbers (legergebouw Hel mond) 15,- (nr. H/386) De heer De Leeuw (tapkelder) 15,— (nr. 397) De heer Dijkstra (huisvesting Hel mond) ƒ10,— (nr. H/404) De heer Rodriguez Molero (legkelder) 25,- (nr. 425) Afgewezen zijn de ideeën: 174, 347, 398, 411, 412, H/413, H/ 414, 415, 417, 423, 435, 437, 438, H/ 440, H/441442, H/445, H/456. Vrijdag 26 mei vond in de 'IJzeren Man' in Vught een gezamenlijke bijeen komst plaats van de Ondernemings raden Amsterdam en Helmond. Het jaarverslag van de brouwerij gaf, daar toe in de gelegenheid gesteld door mr. E. J. Egberts, vele leden aanleiding tot het stellen van interessante vragen. De heer Egberts beantwoordde de vragen stellers uitvoerig, waardoor de verslag geving voor de meeste aanwezigen dui delijk werd. De heer dr. J. C. C. Rupp, directeur van het Universitair Vormingswerk Bedrijfsleven in Utrecht, hield een in leiding over de kadervormingscursussen. Door aan de leden van de Onder nemingsraden, die in groepen waren verdeeld, zélf opdrachten te geven, werd de inleiding verlevendigd. Vervolgens gaf de heer Rupp zijn visie op de taak van een ondernemingsraad. De heer Broekhuijsen hield tot slot een praatje over het personeelsbeleid. Uit een dankwoord bleek dat de Onder nemingsraadleden zeer ingenomen wa ren met de interessante en gevarieerde voordrachten en daarvan veel hadden opgestoken.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4