Feestdag voor de brouwerij en voor de stad Amsterdam 2 Na twee jaar bouwactiviteiten en een royaal langere periode van voorberei ding is woensdag 24 mei door Amster dams burgemeester mr. G. van Hall met enige ceremonie het nieuwe expeditie centrum aan de 's-Gravesandestraat officieel in gebruik gesteld. Groot was de belangstelling voor dit heugelijk ge beuren en dat laat zich gemakkelijk denken als men zich realiseert, dat met dit uit veel beton en staal opgetrokken gebouw een zowel voor de brouwerij als voor de stad Amsterdam, aantrek kelijk project is gereed gekomen. Mauritskade nu mreen vrij Niet zonder reden sprak de voorzitter van de Raad van Commissarissen van onze brouwerij, mr. P Plantenga, in zijn welkomstwoord dan ook van een 'feest' zowel voor de brouwerij als voor de stad, omdat het verkeer over de Mau- ritskade nu 'verlost' is van een niet ge ring obstakel. Hiermee doelde hij op de vele lege emballage, die tot dan op de kade een tijdelijke plaats vond, terwijl ook het laden, lossen en wachten van de vrachtwagens veel ruimte nam. Mr. Plantenga was bijzonder verheugd, dat het expeditiecentrum in gebruik kon worden genomen op een tijdstip, dat voor beide partijen interessant was, vooral ook omdat nu hard gewerkt wordt aan de verbetering van de ver keerssituatie op en om het nabij de brouwerij gelegen Rhijnspoorplein. Midden tussen de weilanden Onze technisch-directeur, ir. R. van Marwijk Kooy, haakte in zijn openings rede hierop ruimschoots in, toen hij het moment in de herinnering terugriep, Ir. R. van Marwijk Kooy geeft de nieuwe verkeerssituatie aan. dat bijna honderd jaar geleden de heren De Pesters en Kooy de Beijersch Bier brouwerij ,de Amstel' van de grond lie ten komen op een terrein, dat midden tussen de weilanden lag. ,In de loop van nog geen eeuw zag de brouwerij de stad rondom haar verrijzen, wat begrijpelij kerwijs zowel voor de stad als voor de brouwerij bepaalde problemen op riep'. aldus ir. van Marwijk Kooy. 'Het is', zo vervolgde hij, 'dan ook van groot belang dat er een goede wisselwerking bestaat tussen de belangen van de stad en die van handel en industrie'. Die wisselwerking werd verpersonifieerd in de aanwezigheid van mr. van Hall, die zich destijds onmiddellijk bereid had verklaard het nieuwe expeditiecentrum te openen. Kosten ruim vier miljoen Sprekend over de sterk toegenomen ver keersintensiteit en de daarmee samen hangende behoefte aan meer parkeer gelegenheid, meende de heer Van Mar wijk Kooy met enige trots te mogen zeggen, dat de Amstel Brouwerij met deze nieuwbouw meer dan haar steentje, te weten een imposant betonnen blok (kosten ruim 4 miljoen gulden) heeft bijgedragen tot verbetering van de ver keerssituatie in de omgeving van de brouwerij. Aan de hand van een grote plattegrond legde de heer Van Marwijk Kooy de aanwezigen uit, hoe het ver voer in de toekomst gaat lopen en welke voordelen voor het interne transport de invoering van een dubbele rollenbaan (over een lengte van 155 meter) van de bottelarij naar het expeditiecentrum heeft. De bouw van een zo omvangrijk pro ject is ook voor de bewoners in de Burgemeester Van Hall ontvangt Mak- kumse bierpul. Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall tijdens zijn openingstoespraak. naaste omgeving van de brouwerij niet onopgemerkt verlopen. Om te onder strepen hoezeer de brouwerij zich met hen verbonden voelt, heeft de directie hen willen laten delen in de vreugde over het tot stand komen van dit cen trum en op de dag van opening een sixpack Amstel Gold en een set met drie nieuwe Amstel-glazen laten uitrei ken. Ook werd het Wijkcentrum in de feestelijkheden betrokken door het aan bieden van een boottocht voor de be jaarden en uitbreiding van het instru mentarium van de kinderspeeltuin in het Oosterpark. n rjj Swiebertje komt als expeditie-knecht de lift uitrollen.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2