Goede resultaten in alle sectoren PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. JAARVERSLAG OVER 1966 to moet het HET SPONGAT NUMMER 61 - 25 MEI 1967 Dezer dagen is het jaarverslag over het boekjaar 1966 verschenen. Voor Uw in formatie ontlenen wij daaraan onder staande tekst, alsmede het hierbij gepu bliceerde cijfermateriaal. In alle sectoren van ons concern (bier, levensmiddelen en farmaceutische pro- dukten) werden èn hogere omzetten èn betere financiële resultaten behaald, zo dat het uiteindelijke cijfer van de netto winst boven dat van 1965 is uitgeko men. In het brouwbedrijf was dit resul taat niet alleen te danken aan toene ming van de omzet en aan de hogere opbrengstprijs van het bier, maar ook aan de invloed van de ter bevordering van de efficiency genomen maatregelen en aan het feit dat onze vestiging te Helmond het gehele jaar in vol bedrijf was. Gezien de omzetten, behaald in de eerste maanden van dit boekjaar, mogen wij verwachten dat de verminderde toe neming der economische bedrijvigheid zich in onze bedrijfstak niet of nauwe lijks zal doen gevoelen en dat onze om zetontwikkeling in opwaartse lijn zal blijven gaan. De temporisering der investeringen heb ben wij op verantwoorde wijze tot stand weten te brengen, zodat het produktie- apparaat volkomen in staat is gebleken te voldoen aan de eisen die de stijgende omzet eraan stelt. BINNENLANDSE BIERMARKT Over de omzetontwikkeling zowel in de horeca- als in de thuisverbruiksector mogen wij tevreden zijn. Over het boek jaar 1965 hebben wij gerapporteerd, dat het cijfer van de stijging enigszins geflatteerd was door de extra bevoor rading van de handel in december, zulks met het oog op de per 1 januari 1966 ingegane verhoging van de bier- prijs. Deze factor - die bij ons naar ver houding meer invloed heeft gehad - is oorzaak dat onze omzetstijging in het verslagjaar zich heeft beperkt tot 4%, (zie verder pagina 2) Overzicht van de ruimte, waarin bij de N.V. Preservenbedrijf in Breda Nibb-it verpakt wordt. doorgaan, willen wij tenminste onze tweede plaats op de Nederlandse bier markt behouden. Dat woordje „het" slaat natuurlijk op onze bedrijfsresulta ten, waarvan hiernaast de voornaamste zijn weergegeven. Wij mogen ons ver heugen op dit succes, dat wij door ge zamenlijke inspanning hebbeu bereikt. Echter het eindresultaat is niet alleen afhankelijk van de menselijke inspan ning in een bedrijf. Externe econo mische omstandigheden kunnen ook een geducht woordje meespreken, getuige de bedrijfstakken, die in zorgvolle om standigheden verkeren met alle gevolgen van dien. Daarom past, naast een zekere trots op ons succes, ook een gevoel van dankbaarheid dat het voor ons bedrijf, wat dit laatste betreft „mee" zat. Het maken van winst waar helaas nog vaak minachtend over wordt gesproken - is voor ieder bedrijf een levensvoor waarde wil zij kunnen voortbestaan. En dit is natuurlijk weer van groot belang voor ons werknemers, die er min of meer op rekenen, dat wij bij onze onderneming blijvend brood op de plank zullen vinden. Het is dus zaak na te gaan, welke de belangrijkste - door ons te beïnvloeden - factoren zijn, die een zodanig bedrijfs resultaat leveren, dat wij onze plaats in de industrie kunnen behouden en zo mogelijk kunnen verbeteren Wij willen er drie noemen. In de eerste plaats de uiterste zorg voor de kwaliteit van ons produkt. Dit be treft niet alleen zij, die het produkt ver vaardigen, doch evenzeer hen die iets te maken hebben met verpakken, ver voer, afleveren e.d. In de tweede plaats een zo groot mogelijke aandacht voor de verkoop van ons produkt en de daar bij behorende dienstverlening (service) aan allen, die met ons bedrijf in relatie staan. Hoe „men" over ons bedrijf denkt is afhankelijk van onze wijze van optreden. Tenslotte het ons steeds be wust zijn van de kosten van alle hande lingen die wij verrichten, en er naar streven deze kosten zo veel mogelijk te beperken. Om in spoorwegtermen te spreken: het blok '66 zijn wij veilig gepasseerd. Wij bevinden ons thans bijna op de helft in blok '67. Of wij aan het einde van dit blok het sein weer op veilig zullen vinden, zal mede afhankelijk zijn van de wijze, waarop wij met de drie ge noemde factoren rekening houden. Attendens. 1

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1