GOUDEN SPELD VOOR C. VAN AS AFSCHEID A. S. VELTHUVZEN BIJ DRANKENHANDEL„HAVENSTAD" 3 De heer C. van As, werkzaam in het ijzermagazijn van onze smederij, heeft dinsdag 11 april, temidden van een grote kring medewerkers en vrienden, zijn 25-jarig jubileum gevierd. Dat ge beurde in de Gijsbreghtkelder, waar ir. A. de Boer hem als eerste toesprak. Deze wees erop, dat de heer Van As in het magazijn een bijzonder goede sfeer weet te kweken. Een sfeer waarbij men zich meteen thuis voelt. „Vijfen twintig jaar is een mijlpaal in uw leven", aldus ir. de Boer, „maar tevens een mijlpaal voor het Centraal Technisch Magazijn". In het bijzonder het eerste onderstreepte hij door aan de jubilaris de gouden speld van het bedrijf te over handigen. De heer A. Bouwman schetste als chef van de jubilaris in grote trekken diens loopbaan, en vroeg zich daarbij af tot welke afdeling de heer Van As nu eigenlijk behoorde: magazijn, admini stratie of werkplaats. Hoe het ook zij, de heer Van As wist zich er in alles goed doorheen te slaan. Namens de collega's sprak voorts de heer Van Ling, die bloemen en sigaret ten aanbood, en zich verontschuldigde voor het feit dat hij geen groot spreker was. „Dat hebben we dan beiden ge meen", haakte de heer Van As daar op in, hetgeen tot algemeen gelach aan leiding gaf. Als vertegenwoordiger van de vakorganisatie zei de heer A. Bin- nekade vervolgens, het verheugend te vinden dat de heer Van As na enige tijd van ziekte weer aan het werk was. Hij wees er op dat de jubilaris een man was met gezag en tact en in de vakbeweging zich geducht roerde. Als waardering kreeg de heer Van As wederom een pakket rookartikelen aangeboden. Het jubileumfonds werd vertegenwoor digd door de heer Van Resteren, die zich graag bij de vorige sprekers aan sloot, omdat dezen al zoveel lovende dingen over de jubilaris hadden verteld. Zijn dank onderstreepte hij met een ge schenk onder couvert. De heer Van As zei zeer ontroerd te zijn en dankte allen voor de cadeaux en de belang stelling. Woensdag 3 mei zal het echtpaar D. Verburg, Rijnmond 3, Katwijk de dag gedenken, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. Eveneens vijftig jaar getrouwd is het echtpaar G. J. Lücker- hoff, Tuinbouwstraat 551, Amsterdam, maar deze dag valt voor hen op dinsdag 9 mei. Zaterdag 13 mei viert het echt paar H. G. Drechsel, Lutmastraat 148 hs, Amsterdam het gouden huwelijks feest. Wij wensen allen van harte veel geluk met deze heugelijke gebeurtenis. artsnua /AMSTEO In Rotterdam is vrijdag 31 maart af scheid genomen van de heer A. S. Velt- huyzen, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de brouwe rij verlaat. Om 4 uur 's-middags waren alle medewerkers van de vestiging Rot terdam bijeengekomen om afscheid van de heer Velthuyzen te nemen. Als eerste sprak de heer H. J. Konijn, directeur van de drankenhandel „Ha venstad", die in grote trekken de loop baan van de heer Velthuyzen schetste. Op 12 juni 1919 kwam deze bij de brouwerij in dienst om al kort daarna als chauffeur ons bier te gaan bezorgen in en buiten Rotterdam. In 1954 kreeg hij als taak het controleren van de bier ladingen in de schuiten en in 1959 werd hij belast met de incasso van kwitanties. De heer Konijn sprak zijn waardering en dank uit voor de ijver en correcte wijze waarop de heer Velthuyzen zijn werk verrichtte, maar vooral ook voor zijn sympathieke omgang met collega's en Amstel-relaties. Hij wenste de heer Velthuyzen nog vele gelukkige jaren toe in goede gezondheid en overhandigde mede namens alle medewerkers een enveloppe met inhoud en als persoon lijke herinnering het boek „Moderne kunst" hetgeen betrekking heeft op de artistieke hobby van de heer Velthuyzen. Aan mevrouw Velthuyzen werd een fraai boeket bloemen aangeboden. Vervolgens sprak de heer K. N. Tielke- meijer, districtsleider Zuid-Holland, die mede namens de commerciële dienst gaarne deze gelegenheid aangreep om de heer Velthuyzen veel lof toe te zwaaien. Hij omschreef hem als een bijzonder sympathieke man, waarvan gebleken is, dat hij voor ons Amstel- bier een prima verkoper is, een rasechte goodwill-kweker die met grote levens lust zijn beslist niet gemakkelijke werk verrichtte. Met dank voor al het goede werk dat hij voor de brouwerij heeft verricht overhandigde hij een wekkertje gevat in een massief bronzen biervaatje. Tenslotte sprak de heer A. G. Tournier, die zelf per 1 februari j.l. met pensioen is gegaan, en onder wiens leiding de heer Velthuyzen heeft gewerkt. Veel lof had hij voor de wijze, waarop de heer Velthuyzen de incasso verricht heeft. Ook hij wenste de heer Velthuyzen nog vele gelukkige jaren in goede gezond heid toe, waarop mevrouw Tournier een fraai bloemstukje aan mevrouw Velt huyzen overhandigde. In een kort woord dankte de heer Velt huyzen de sprekers voor alle lof, die hem was toegezwaaid.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3