0.R. Helmond PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Mej. G. van den Meer gehuldigd Verontrustend 1 HET SPONGAT NUMMER 59 In besloten kring is dezer dagen het 25- jarig jubileum gevierd van mejuffrouw G. van der Meer, die op 1 april 1942 in dienst trad bij de Poviet en thans de zorg heeft over de gehele literatuur voorziening van de brouwerij. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer ge sproken door dr. G. G. A Mastenbroek, namens de directie van de brouwerij, die memoreerde dat juffrouw Van der Meer de eerste vrouw is, die een 25- jarig jubileum bij de brouwerij viert. Dr. Mastenbroek schilderde mejuffrouw Van der Meer af als een vrouw, die steeds klaar staat om anderen te helpen en blijk gaf een zeer menslievend karak ter te hebben. Daarnaast heeft de jubi- laresse de moed om van tijd tot tijd fel en consequent op te treden, terwijl alleen al het feit dat zij 25 jaar in dienst van een bedrijf is, getuigt van de trouw van juffrouw Van der Meer. De heer Mastenbroek bracht mejuf frouw Van der Meer dank voor het vele goede werk dat zij steeds heeft verricht en hoopte dat zij nog vele jaren in goede gezondheid actief zou kunnen blijven. Als blijk van waardering overhandigde hij haar, namens de directie de gouden speld voor 25 jaar dienst, een enveloppe met inhoud en een stereogrammofoon- installatie met versterker. Uit naam van de gehele Poviet-gemeen- schap voerde de heer A. F. H. M. Smelt het woord. Hij bracht naar voren, dat juffrouw Van der Meer in deze gemeen schap een bijzondere plaats inneemt en dat niet in de eerste plaats omdat zij daarin de enige „éénpersoonsafdeling" vertegenwoordigt, maar zeer in het bij zonder om het door eenieder gewaar deerde karakter van mejuffrouw Van der Meer. Hij hoopte dan ook dat zij nog lang van deze gemeenschap deel zou uitmaken. Woorden van dankbaar heid, lof en waardering werden ook ge sproken door dr. J. Admiraal, medisch adviseur van de Poviet. De Ondernemingsraad Helmond is don derdag 6 april voor de eerste maal in vergadering bijeen geweest. De agenda bestond uit de volgende punten: 1Opening 2. Verslag installatie Ondernemings raad op 22 maart 1967 3. Mededelingen 4. Benoeming leden voor a. Veiligheidscommissie b. Tarief commissie c. Notulen-, agenda- en kleine com missie d. Werkclassificatie commissie e. Aanwijzing van een vertegen woordiger van het personeel voor Stichting Industrie Zieken fonds voor Helmond en omge ving 5. Tandartsregeling 6. Procedure bij individueel ontslag 7. Wat verder ter tafel komt 8. Rondvraag en sluiting Nadat de voorzitter de heer Ir. R. van Marwijk Kooy de vergadering had ge opend en de leden had verwelkomd, werd vervolgens het verslag van de in stallatie van de Ondernemingsraad op 22 maart goedgekeurd. Punt 3 Mededelingen a. De voorzitter deelde mede, dat op 5 april met de vakbonden overeen stemming is bereikt over de C.A.O. Met ingang van 1 januari j.l. wor den de lonen met 4% verhoogd en op 1 juli a.s. met l1/2%. (zie verder pagina 2) zijn de vele berichten over werk tijdverkorting en bedrijfssluiting die de laatste maanden in enkele streken van ons land plaats vinden. Wij waren in ons democratisch geregeerde West-Euro pa juist zo prettig bezig een situatie te creëeren die uniek is in deze wereld - n.l. volledige werkgelegenheid en wel vaart voor allen of plotseling treden er storingen op die de beoogde toestand dreigen te verstoren. Overheid, werk gevers- en werknemersorganisaties be ijveren zich de situatie te keren en trachten te redden wat er te redden valt. Door alle instanties worden meningen verkondigd over de oorzaken van de moeilijkheden die ons wel eens doen denken aan liet liedje van Annie M. G. Schmidt „de achteraffers". De reactie van het publiek op alle ge beurtenissen varieert van grote mee levendheid tot opmerkingen als „ze krijgen toch een behoorlijke werkeloos heidsuitkering". Met andere woorden zo erg is het toch niet allemaal Inderdaad wanneer wij ervan uitgaan dat de opheffing van de materiële nood het enige probleem is, dan valt het alle maal wel mee. Maar wij dachten dat de gevolgen van ontslag zoals zich die nu voordoen wel iets meer inhouden dan alleen de zorg voor „brood op de plank". Deze gevolgen grijpen diep in de totale levenssituatie van de mens. De sociale positie, de erkenning van de om geving, de mogelijkheid iets te presteren, de status, kortom talloze facetten van ons levenspatroon zijn bij de werkeloos heid nauw betrokken. Wij dienen hier aan te denken wanneer wij ons huidige stelsel van sociale zekerheden becriti- seren. Argumenten, als het bewust mis bruik maken van de rechten en het ondergraven van de persoonlijke verant woordelijkheid van het individu, horen wij vaak noemen. Daar staat echter tegenover dat wij nu wel inzien dat die sociale zekerheid in feite uitsluitend een materiële is. De gedachte, dat de gevol gen van ontslag volledig worden opge vangen door onze sociale zekerheden, is bepaald ook verontrustend. Attendens

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1