Nieuwe Dextran-fabriek feestelijk in gebruik Blijft niet met een idee rondlopen IDEEËN Om de aanwezigen een indruk te geven van hetgeen zich in het ingewikkelde ketels- en buizenstelsel afspeelt, op het moment dat beide heren het bedrijf in werking zouden stellen, deed de heer Van Marwijk Kooy aan het slot van zijn toespraak enkele chemische proe ven. Hoe het in werkelijkheid allemaal in zijn werk gaat, werd na de officiëele in gebruik stelling verteld door ir. F. G. van de Berg. Bijdrage personeel aan Koningin Wiltielmïna Fonds Door het Koningin Wilhelmina Fonds is wederom een beroep op het personeel gedaan 1 cent per week bij te dragen voor de kankerbestrijding. In de Onder nemingsraadvergadering is dit ter sprake gebracht, waarbij werd besloten aan dit verzoek te voldoen. Voor de C.A.O.-werknemers wordt het bedrag van 50 cent beschikbaar gesteld uit het jubileumfonds. Het personeel op maandsalaris is door middel van een formulier, dat op 31 maart bij het salaris werd gevoegd, verzocht een bijdrage te leveren. Door de directie wordt het totaal ontvangen bedrag verdubbeld. Met een druk op 'n knop en het open draaien van een kraan hebben onze directeuren de heren ir. R. van Marwijk Kooy en mr. E. J. Egberts, in hun kwa liteit van lid van de Raad van Toezicht, op maandag 20 maart de nieuwe Dex- tranfabriek van de N.V. Poviet Produc ten in werking gesteld. Dat gebeurde in aanwezigheid van de beide directie leden van Poviet, de heren dr. G. G. A. Mastenbroek en A. F. H. M. Smelt, en voorts onze directeur mr. J. M. Elink Schuurman. Dr. Mastenbroek zei in zijn welkomst woord dat het hem en zijn medewerkers bijzonder veel plezier heeft gedaan, dat het in de Poviet gestelde vertrouwen de bouw van de niewe Dextranfabriek mogelijk heeft gemaakt. Ir. Van Marwijk Kooy haalde in zijn openingswoord in het kort de historie van de Poviet op en suggereerde dat wat eens begonnen is als een heel bij zondere hobby nu is uitgegroeid tot een volledig bedrijf. Hij onderstreepte daar bij zeer bijzonder de grote kunde van de mensen die in dit bedrijf de leiding hebben. Voor de bestaande goede band met de Amstel Brouwerij had de heer Van Marwijk Kooy een goede verklaring: „Poviet draagt zorg voor de re-animatie van de zieke mens, Amstel maakt een product dat de ge zonde mens re-animeert". De gang van zaken rond de bouw van de nieuwe Dextranfabriek noemde hij een goed voorbeeld van een praktische ideale samenwerking. De functie van de Poviet schetste ir. Van Marwijk Kooy als een drieledige: een dienende taak ten opzichte van de zieke mens, een sociale rol ten aanzien van degenen, die in het bedrijf werken en een econo mische rol met betrekking tot het bedrijf dat vertrouwen stelde in de leiding van de Poviet, te weten de Amstel Brouwerij N.V. Direct na de opening van de nieuwe Dextranfabriek kregen de gasten een uiteenzetting over het productieproces, terwijl er tevens gelegenheid bestond de nieuwe installatie te bezichtigen. Op de foto boven ir. R. van Marwijk Kooy. Het krijgen van een goed idee blijft een niet alledaagse aangelegenheid. Maar als een idee vastere vormen begint aan te nemen en „het er in zit", moet u er niet mee blijven rondlopen, maar het idee insturen. In de praktijk blijkt het halen van een officieel vel ideeënvatpapier en het deponeren in het ideeënvat, een beletsel te zijn om een idee in te sturen. Er zijn nu eenmaal mensen die bij het hebben van een idee impulsief een stuk papier pakken, hun idee opschrijven en het wegsturen. Ook zijn er velen die er niet toe komen uit een soort schroom of schaamte om een ideeënformulier te halen. Bovendien zijn er mensen die zo'n for mulier te officieel en een ideeënvat overbodig vinden. Tegen deze mensen wil de Ideeënvat- commissie graag zeggen: Zendt Uw idee in zoals U dat het prettigst vindt. Via de bekende, officiële weg of op een kladje met de interne post (79). Maar hoe dan ook, zendt het in ieder geval in! 5

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5