«I. B. Janssens en W. Meur hartelijk gehuldigd VEILIGHEID GAAT STEEDS VOOR ALLES Feestavond in de Gi|sbregtitkelder 4 In de Gijsbreghtkelder werd vrijdagmid dag 24 maart het 25-jarig jubileum ge vierd van twee medewerkers, de heren J. B. Janssens en W. Meur. Groot was daarom de kring van vrienden en naaste medewerkers, die bij deze gelegenheid van hun belangstelling blijk gaven en de beide jubilarissen en hun familieleden de hand hebben gedrukt. De heer V. B. Pelt, die als eerste het woord voerde, legde er nog de nadruk op dat beide jubilarissen in de oorlogsjaren (1942) in het bedrijf waren gekomen en hun plaats in de moeilijke jaren na deze oorlog hebben weten te behouden. Van beide jubilarissen zei de heer Pelt, dat ze het karakter hebben op de achter grond te blijven. Hij herinnerde eraan dat de heer Janssens destijds werkzaam was op de stopenvulafdeling en zich in het team bijzonder goed heeft ingepast. De heer Meur startte zijn loopbaan op de expeditie-afdeling, wat in die jaren onder meer het wegbrengen van vaten op een bakfiets inhield. Beide heren kregen uit handen van de heer Pelt de gouden speld van het bedrijf. Beide 25 jaar bij ons bedrijf Ir. W. F. Schipper sprak hierna in het bijzonder de heer Meur toe, omdat deze gedurende één jaar - toen hij werkzaam was in de helderbierkelder - onder hem had gestaan. Hij wees erop dat de heer Meur een onverzettelijke wil had om datgene te bereiken wat hem voor ogen stond. Het was ir. Schipper in die korte tijd echter wel gebleken, dat de heer Meur niet de eerste de beste was, maar iemand die staat voor zijn werk. De heer K. J. G. Fleurbaay haalde een aantal wapenfeiten uit de geschiedenis van beide werknemers naar voren en had becijferd dat de heer Janssens tot 1957 zeker zo'n 850.000 stopen moet hebben gevuld. Van de heer Meur meldde hij, dat deze in 1966 op eigen verzoek van de mouterij was overgestapt naar de bottelarij, waar hij nu in oplei ding is voor tapper bij de export-afde ling. De heer V. J. Aalbers, baas van de heer Meur ten tijde dat deze in de mouterij werkte, merkte op dat hij bedoelde jubilaris had leren kennen als een grote volhouder en doorzetter. Hij hoopte dat de heer Meur nog vele jaren uit het goede vaatje zou tappen. Uit naam van de collega's werden beide jubilarissen toegesproken door de heer Slisser, die tal van aardige herinneringen uit beider loopbanen ophaalde. Voor de moeders van beide heren had hij een fraai boeket bloemen meegebracht. Namens het NVV sprak de heer A. A. Binnekade. Hij noemde de heren Janssens en Meur de stille werkers in de vakbeweging en zei bij die gelegenheid dat het juist deze werkers zijn, wier aantal beslissend is voor de grootheid van de vakbeweging. Zijn waardering bracht hij tot uiting in een geschenk voor beiden: een kistje sigaren voor de heer Janssens en een enveloppe met inhoud voor de heer Meur. Het jubileumfonds werd vertegenwoor digd door de heer Brouwer, die hoopte dat beide werknemers nog vele, plezie rige jaren bij de brouwerij zouden door brengen. Een enveloppe met inhoud onderstreepte zijn woorden. Mede namens de heer Janssens sprak de heer Meur tot slot een kort dankwoord. Na de huldiging in de Gijsbreghtkelder sprak de heer Meur staandeeen dank woord. Links op de foto de heer Jans sens met naast hem zijn beide ouders, terwijl naast de heer Meur diens moeder gezeten is. Nog maar al te vaak komt het voor dat personeelsleden, die ergens in het bedrijf een gevaarlijke situatie zijn tegengeko men, met deze wetenschap blijven rond lopen, zonder daarvan bij de bevoegde instanties melding te maken. Graag wijzen wij er nogmaals op, dat men zich in die gevallen het beste kan wenden tot: a. de directe chef of baas, b. de leden van de kleine commissie of c. de leden van de veiligheidscommis sie. De veiligheidscommissie bestaat uit de heren ir. A. M. de Boer (voor zitter), P. Dijkema (secretaris), W. Pijnenburg en A. M. Valkenburg. Maandelijks zal er kontakt worden ge houden tussen de leden van de kleine commissie en de veiligheidscommissie. Alle binnengekomen klachten zullen worden doorgezonden aan de secretaris van de veiligheidscommissie, de heer P. Dijkema, die er ook zorg voor zal dra gen dat de juiste maatregelen getroffen zullen worden. Het is in het belang van uzelf zowel als van uw collega's om de gesignaleerde gebreken op het gebied van de veilig heid of de hygiëne zo snel mogelijk door te geven. De Veiligheidscommissie In de Gijsbreghtkelder zal op zaterdag 22 april een kontaktavond voor het per soneel worden gehouden. De dansmu ziek zal worden verzorgd door het orkest ,,The Funny Four", terwijl als inter mezzo de bekende muzikale clown Nicky Noble optreedt. De toegangsprijs bedraagt 1,50, waar voor men tevens twee consumptiebon nen ontvangt. Voor meer consumpties kan men tegen betaling van een kwartje per stuk bonnen verkrijgen in de zaal. Medewerkers van de Amstel Brouwerij kunnen voorts een kaart voor één intro ducé kopen. Deze kaarten zijn verkrijg baar bij de heren L. K. L. Gevaert (loonbureau toestel 326), P. G. M. Frie (hoofdkantoor toestel 427) en A. C. M. Huijerman (barak toestel 263).

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4