Helmond kiest een Ondernemingsraad Electra in nieuw 'huis' PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. HELMOND HET SPONGAT NUMMER 56 - n Woensdag 15 maart zullen de verkiezingen worden gehouden voor de samenstelling van de Ondernemingsraad Helmond. Precies een week later, op woensdag 22 maart zal de nieuwe raad worden geïnstalleerd door de technische directeur van ons bedrijf, ir. R. van Marwijk Kooy, die tevens als voorzitter van de Ondernemingsraad Helmond zal optreden. Algemeen secretaris wordt de heer Th. Dalmolen, die als zodanig ook optreedt bij de Ondernemingsraad Amsterdam. Voor de zeven te bezetten zetels zijn niet minder dan achttien kandidaten gesteld. Tien daarvan werden kandidaat gesteld door de vakbond St. Willi- brordus, de overige acht door de niet bij de vakbonden aangesloten werk nemers. Voor de verkiezingen van volgende week woensdag zal de kantine als stemlokaal worden ingericht. Het stembureau is die dag geopend van half drie tot vier uur 's-middags. Voor nadere informaties verwijzen wij u naar pagina 3. Op de eerste etage van het vatengebouw is vorige week een geheel nieuwe werk plaats voor de electro-technische afde ling in gebruik genomen. Aan dit ge beuren zijn maanden van voorbereiding voorafgegaan, want de nieuwe afdeling is op de plaats gekomen, waar tot voor kort de kuiperij gevestigd was. Door de omschakeling van houten vaten op me talen fusten zijn de kuiperswerkzaam- De nieuwe electro-technische werkplaats, gefotografeerd op het moment dat men nog bezig is met de inrichtingswerk zaamheden. heden de laatste jaren sterk teruggelo pen. In vroeger tijden waren er vele tientallen kuipers in ons bedrijf, thans kan één man de heer J. Verloop, het werk alleen af. Hij is dan ook de laatste kuiper in ons bedrijf die in deze functie nog actief is. Zijn werkruimte beslaat derhalve nog maar een klein gedeelte van de kuiperij, zoals die voorheen was. De foto op pa gina 2 geeft een beeld van de oude situ atie. gaat op 15 maart a.s. voor de eerste keer naar de stembus om een Onder nemingsraad (O.R.) te kiezen. Elders in dit nummer zult U over dit belangrijke gebeuren meer kunnen lezen. In ver band hiermede willen wij enkele losse opmerkingen plaatsen over het instituut ondernemingsraden in bet algemeen. Op 4 mei 1950 kwam de wet op de Ondernemingsraden tot stand waarbij elk bedrijf van meer dan 25 werknemers verplicht werd een O.R. in te stellen. Het doel van de wet is de samenwer- kingsgedachte in het bedrijf te bevor deren door het instellen van een over legorgaan. Immers - zo staat ergens in de toelichting de onderneming is een arbeidsgemeenschap waarin werkgevers en werknemers ieder op zijn plaats een gemeenschappelijk doel nastreven. De taak en de bevoegdheden van de Ondernemingsraad (omschreven in arti kel 6 van de Wet) kunnen als volgt wor den samengevat: behartigen van de be langen van het personeel, het adviseren van de directie en het bevorderen van een goed overleg in het bedrijf. Een onderzoek ingesteld door de Com missie O.R. van de S.E.R. eind 1963 stelde vast dat ons land 2150 Onder nemingsraden telde, waarbij ca 80% van alle werknemers waren betrokken. De ondernemingen met meer dan 500 werknemers zijn praktisch voor 100% voorzien van een O.R. In hoeverre een O.R. werkelijk erin zal slagen een bijdrage te leveren tot het zo goed mogelijk functioneren van de onderneming, is afhankelijk van een groot aantal factoren. Eén van de aller belangrijkste is de houding die de direc tie inneemt ten opzichte van de Onder nemingsraad. Maar evenzeer is van groot gewicht de instelling van het personeel ten opzichte van de Ondernemingsraad. In dit ver hand willen wij wijzen op een veront rustende onverschilligheid bij een groot deel van ons volk ten aanzien van het gebruik maken van democratische rech ten om vertegenwoordigers te mogen kiezen in allerlei bestuursorganen. Het is nu eenmaal onmogelijk de taak van vertegenwoordiger goed uit te oefenen indien men zich niet gedragen weet door de groep die men representeert. Moge de Helmondse werknemers aan stonds ter stembus gaan in het besef dat zij mede-verantwoordelijk zijn voor het slagen van een gezond overlegorgaan in hun eigen onderneming. Attendens 1

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 1