Succesvol klaverJastoernooi Moeilijke tijd voor verkeer in omgeving brouwerij Dankbetuiging 3 De heer G. Struiksma (links) reikte aan het slot van het jaarlijkse klaverjastoernooi "e prijzen uit aan de winnaars. De werkzaamheden aan het Rhijnspoor- plein en het Weesperplein, waarmee dezer dagen officieel is begonnen, zullen tal van consequenties hebben voor het verkeer in de onmiddellijke omgeving van onze brouwerij. Het lijkt ons daar om goed om in kort bestek de situaties, zoals die zich thans voordoen, onder de aandacht van ons personeel te brengen. Zoals u wellicht weet hebben de werk zaamheden betrekking op de aanloop route van de IJtunnel, welke naar ver wacht wordt eind oktober van het vol gend jaar gereed zal zijn. Om het ver keer soepel door de binnenstad te leiden, worden derhalve nabij het J. D. Meijer- plein en het Rhijnspoorplein onderdoor gangen gebouwd. Deze laatste komt te liggen in het verlengde van de Maurits- kade aansluitend op de nieuw te bou wen brug over de Amstel. Om de werkzaamheden vlot te kunnen verrichten is derhalve de brug tussen de Wibautstraat en de Weesperstraat met ingang van maandag j.l. voor alle ver keer afgesloten. Het verkeer uit de rich ting Frederiksplein kan, op weg naar de brouwerij, gebruik maken van de tijdelijk gelegde bailey-brug over de Singelgracht, tussen de Huddestraat en de Swammer- damstraat. Ook wielrijders en voetgan gers kunnen van deze brug gebruik maken. Het verkeer uit oostelijke rich ting kan vanaf de Sarphatistraat het best gebruik maken van de brug in het ver lengde van de Korte 's-Gravesande- straat. In verband met de omleggingen in het verkeer raden wij een ieder aan vooral te letten op de borden die het éénrich tingsverkeer aangeven. Daarnaast geldt er in tal van straten in de onmiddellijke omgeving van de brouwerij een parkeer verbod. Deze straten zijn: Camperstraat. Ruyschstraat, Hemonystraat en park zijde 's-Gravesandestraat. Voor wat deze laatste straat betreft van 8 uur 's mor gens tot half zeven 's avonds. Voorts geldt er een parkeerverbod in de Roe- tersstraat en op de Ceintuurbaan, weder om tussen 8 en 18.30 uur, benevens voor deze twee straten een stopverbod tijdens de spitsuren. Een stopverbod geldt ook in de Huddestraat. Voor hen die met tram of bus van en naar de brouwerij gaan, zijn er ook tal van veranderingen in de komende tijd. Lijn 7 zal vanaf het Frederiksplein via het Westeinde, de Van Woustraat, de Ceintuurbaan en de Ruyschstraat naar de Wibautstraat worden geleid. In de omleiding doet deze tram de bestaande haltes van lijn 3 en 4 aan. Buslijn 5 zal de bestaande haltes blijven aandoen, maar krijgt tussen Wibautstraat en Wees perstraat wel een omleiding. Ook de buslijn van de NBM en de NS-bus uit Den Haag gaan een wat andere route volgen, maar blijven de bestaande halte plaatsen aandoen. Men dient er evenwel rekening mee te houden, dat door de vele veranderingen gemakkelijk vertra gingen kunnen ontstaan. Het negende klaverjastoernooi, dat ge durende zes achtereenvolgende weken in de nieuwe kantine is gehouden, is een groot succes geworden. Vijftig teams van verenigingen uit geheel Amsterdam en wijde omgeving hebben eraan deelge nomen. Het aantal aanvragen voor Niet toernooi, dat werd georganiseerd doof de Klaverjasvereniging „Amstel Brou werij'^ was zelfs zó groot, dat enkele verenigingen teleurgesteld moesten wor den. Per avond hebben tien teams gestreden om het hoogste puntenaantal. De eerste prijs van het gehele toernooi werd be haald door het a-team van de Vereni ging Trampersoneel Noord (NTM), de tweede prijs voor Rath Doodeheefver, de derde door het a-team van de N.D.S.M. Prijzen waren er ook voor Labora (4), St. Bonifacius (5) en a-team T.D.O. (6). De „Marsenprijs" ging naar De Zwijger. Omdat de Klaverjasvereniging „Amstel Brouwerij" volgend jaar 20 jaar bestaat en dan voor de tiende maal het jaarlijkse toernooi wordt gehouden, is de wissel beker ditmaal definitief uitgereikt en in het bezit gekomen van Rath Doode heefver. Deze vereniging bleef op de slotavond (vrijdag februari) alle andere winnaars vóór in punten. De organisatoren van dit toernooi kun nen terugzien op een bijzonder geslaagd festijn. Vooral de slotavond had een aardig verloop. Met veel verve werden door de heer Struiksma de prijzen over handigd. Later op de avond amuseerden velen zich op of rond de dansvloer. Jammer was het dat geen van de teams van onze brouwerij ditmaal in de prijzen vielen, maar het laat zich denken, dat zij volgend jaar, als de club 20 jaar be staat, revanche zullen nemen. Met de herinnering aan hetgeen de ver schillende sprekers namens velen tot mij gezegd hebben op de 31ste januari, nog vers in het geheugen, en de vele mooie cadeau's om mij heen, wil ik U allen daarvoor nogmaals heel hartelijk bedan ken. Vooral omdat U daarmee het af scheid voor mij zoveel lichter heeft gemaakt en ik heb mogen merken, dat er in de afgelopen 21 jaar een zo pret tig, menselijk contact is gegroeid. Ik heb het erg op prijs gesteld, bij het afscheid nemen zovelen daarvoor per soonlijk te kunnen bedanken. Hierbij deze dank nogmaals schriftelijk aan allen, die op enigerlei wijze ertoe bij gedragen hebben, deze dag tot een on vergetelijke te maken. Mej. H. A. Bosker.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3