Carnavals-affiches uit de eigen reclamestudio hendrik w. voet gepromoveerd Dankbetuigingen Alles is zó geweldig in beweging op dit moment, dat je als ontwerper genoeg ruimte hebt om je creativiteit kwijt te kunnenDat is de mening van de heer Ton Albers (43), ontwerper in onze eigen studio*. Zijn assistent, de 25-jarige Bert Nooy, denkt er in feite net zo over. Beiden hebben ze in ieder geval gemeen, dat ze de hen geboden kans om creatief bezig te zijn op het gebied van reclame en publiciteit met beide handen aangrij pen. ..Je kunt het zo gek niet bedenken, of je kunt bij ons terecht", vertelt de heer MENOS ACCIDENTES El ano pasado el numero de accidentes que han tenido nuestros empleados dentro o fuera de la fabrica - bajó con- siderablemente. En 1965 se notaron 134 casos que causaron ausencias del tra- bcijo. El ano pasado afortunadamente solamente 89 de estos ocurrieron. Tam- bien el numero de dias de ausencias disminuyo de 1748 a 1168. Sin embargo habla todavla diez accidentes que tal vez hubieran podido ser evitados si las personas en cuestión hubieran usadas las gafas y los zapatos reglamentarios. Es por esto que queremos llamar otra vez la atención sobre la gran importan- cia de seguir las instrucciones. Si todos, trabajamos segün las reglas de seguri- dad, el numero de accidentes baja mas aün en el 1967. Albers. „We ontwerpen bijvoorbeeld alle buitenreclame, we houden ons bezig met showcards en mobiles (dat zijn be wegende reclame-artikelen), ontwerpen viltjes voor speciale gelegenheden, op drukken op glazen, geven vorm aan nieuwe verpakkingsartikelen, zoals six- packs en dozen, en doen daarnaast veel aan moderne vormgeving. Zo hebben we naar een nieuwe vorm gezocht voor de bierpomp en er onder meer een model in hout van gemaakt". Daarnaast ver leent de studio ook diensten aan alle in terne afdelingen. Binnen het totale pakket van opdrach ten zijn wij volledig vrij", aldus de heer Albers. „Maar het heeft wel een tijd geduurd, voordat we het vertrouwen waardig waren. We moeten werken met de nodige ernst en commercieel inzicht. In werkelijkheid zijn we natuurlijk ar tiesten, maar we houden wel altijd in ons achterhoofd dat het gaat om de bierverkoop". Het plezierige van die vrijheid vindt de heer Albers, dat als zo'n ontwerp wordt uitgevoerd, het ook zijn uitwerking naar de top niet mist. Als voorbeeld noemt hij de pop-art, die voor een deel haar toepassing vond in de reclame, en in een tijd van 2 tot 3 jaar bij veel fabrie ken de hele image heeft veranderd. Eén van die vrije opdrachten, die de studio de laatste weken heeft uitge werkt, was het maken van een tweetal affiches voor de carnavalstijd. Beide heren hebben er één voor hun rekening genomen. Bert Nooy speelde met clown eske figuren in harde kleurvlakken, Ton Albers schetste een zwierige juf- Aan de Universiteit van Amsterdam is op woensdag 18 januari Hendrik Willem Voet gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen. Henk Eoet, zoon van de baas van onze sme derij, de heer A. J. Voet, is in ons be drijf geen onbekende. Tijdens zijn studie 1,1 de geologie was hij van 1959 tot 1965 rondleider op de brouwerij. Voor zijn proefschrift onderzocht de heer Voet de Noordelijke Sierra de Los Filabres in Spanje. Met zijn 26 jaar was Henk Voet de jongste promovendus sinds de tweede wereldoorlog. Vorige week zaterdag is hij met zijn vrouw en dochtertje naar Zambia in Afrika vertrokken, waar hij gedurende de eerstkomende drie jaar onderzoekingswerkzaamheden zal gaan verrichten. Bij zijn vertrek wil hij graag allen, die bij zijn promotie van hun be- langstelling hebben blijk gegevenharte- lijk danken. Mede namens mijn vrouw wil ik gaarne van deze plaats allen heel hartelijk dank zeggen, voor de gelukwensen en cadeaux welke ik heb mogen ontvangen bij mijn afscheid. De wijze waarop mij dit af scheid heeft bereid was hartverwarmend. A. G. Tournier Mede namens mijn vrouw dank ik di rectie, chefs, collega's als ook mijn bond A.B.C. voor de cadeaux en de betoonde belangstelling ter gelegenheid van mijn afscheid van de brouwerij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. jj Kroesen De heren Ton Albers rechtsen Bert Nooy in hun studio gebogen over de affiches die zij beiden voor de carna valsviering maakten. frouw in meer gemeleerde tonen. Te- samen^ met de drie reeds bestaande „feest"-affiches hebben zij de afgelopen weken op tal van plaatsen in Neder land, in etalages en in feestlokalen een plaats gevonden. Voor de heer Albers is het ont werpen van dit nieuwe affiche min of meer een verlengstuk van zijn vrije schilderkunst. Als lid van de kunstenaarsgroep De Brug en van de Federatie van Kunstenaars expo seert hij regelmatig in musea en andere tentoonstellingszalen. Het studiowerk en de vrije schilderkunst beïnvloeden elkaar zeer gunstig, is zijn mening. Als voor- beeld haalt hij aan dat in vroeger jaren het vooral kunstenaars waren, die op dracht kregen om affiches te ontwerpen. „Het is allemaal een kwestie van vorm en kleur, en in die zin, is een goede let ter evengoed een schoonheid als een goed geschilderd schilderij 7

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 7