AMSTEl A. G. TOURNIER VERLAAT DE VESTIGING IN ROTTERDAM 5 steeds weer tot een succes te maken. Als blijk van waardering bood hij hem een bloemenstilleven aan, dat geschilderd was door mevrouw Beekman. In het Rotterdamse Parkhotel vond in de middaguren het afscheid plaats van de vele zakelijke relaties van buiten het bedrijf. Talloze goede bekenden kwamen hem bij deze gelegenheid de hand druk ken. Onder hen waren de oud-directeu ren van het filiaal Rotterdam, de heer W. Ch. de Groot en mr. P. W. A. M. verbeek, alsook mevrouw E. van Heus- den, die voor velen uit het Rotterdamse een goede bekende is. Ir. R. van Marwijk Kooy lid van dagelijks bestuur NIVE Onze technische directeur, ir. R. van Marwijk Kooy is met ingang van 1 ja nuari 1967 benoemd tot lid van het da gelijks bestuur van het Nederlands In stituut Voor Efficiency in Den Haag. Dit ruim 40 jaar bestaande instituut waar ca 2200 bedrijven in Nederland zich bij hebben aangesloten, beweegt zich op het gebied van efficiency en de verscheidenheid van terreinen waar doel matigheid moet worden nagestreefd. Contactgroepen op velerlei terrein ver spreid over het gehele land wisselen onderlinge ervaringen uit opdat het be drijfsleven hiervan kan profiteren. Wij noemen als activiteiten o.m. de Ver eniging Ontwikkeling Arbeidstechniek, Nederlands Verpakkingscentrum, Idee ënbuscentrum en de Nederlandse Ver eniging voor Personeelsbeleid. Ook geeft het NIVE een aantal tijd schriften uit w.o. het bekende blad Baas boven Baas, Tijdschrift voor Efficiency en Documentatie en het maandblad In koop. Bitjarttoennooi in oktober Het komend najaar zal er weer een Amstel Biljarttournooi worden gehou den. Als datum is vastgesteld zaterdag 7 oktober. De wedstrijden worden ge speeld in de geheel gerestaureerde bil jartzaal van het Parkhotel. Het wordt de zevende maal dat de Amstel Brou werij dit tournooi organiseert. Medede lingen over de inschrijving kunt u spoe dig verwachten. In Rotterdam is woensdag 1 februari af scheid genomen van de heer A. G. Tournier, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de brou werij verlaat. Groot was de belang stelling, met name van het hoofd kantoor in Amsterdam, tijdens de ochtendbijeenkomst in het pand aan de Keileweg, waar de heer Tournier, ver gezeld van echtgenote en jongste doch ter, het eerst werd toegesproken door de heer P. Kranenberg. De heer Kranenberg illustreerde aan de hand van een aantal opvallende gebeur tenissen de vele veranderingen die de heer Tournier in de 44 jaar die hij aan het bedrijf verbonden is geweest, heeft meegemaakt. ,,U heeft steeds begrip ge toond voor de noodzaak hiervan en zich onmiddelijk weten aan te passen", aldus de heer Kranenberg, die de ijver en plichtsbetrachting van de scheidende functionaris graag ten voorbeeld stelde aan allen die met hem te maken hadden. In het bijzonder noemde de heer Kra nenberg de vele activiteiten in verband met de organisatie van het jaarlijkse in- terfiliale biljarttournooi. Hij hoopte dat men ook dit jaar weer op de steun van de heer Tournier kon rekenen. Mede namens de overige leden van de Raad van Bestuur dankte de heer Kranenberg de heer Tournier voor het vele werk door hem verzet en bood hem ten af scheid een herinnering aan. De heer H. J. Konijn, directeur van de drankenhandel „Havenstad" onder streepte nog eens de prettige en vooral spontane medewerking die hij bij de start van de drankenhandel in Rotter dam had ondervonden. Mede namens het personeel van de drankenhandel, de staf horeca en thuisverbruik, de export afdeling en de biermonteurs bood hij de scheidende mededirecteur een geschenk onder couvert aan. Voor mevrouw Tournier-de Bruin was er een fraai boe ket bloemen. De heer E. Koopmans sprak namens de „oude" collega's. Hij bracht naar voren dat de heer Tournier er steeds in ge slaagd was een prettige sfeer onder het personeel te kweken. Dit afscheid was voor de heer Koopmans een prachtige gelegenheid een oude belofte in te lossen. In 1943 had de heer Tour nier hem namelijk een oude tabakspijp geleend, met daarbij de afspraak dat hij deze tegen zijn pensionering wel weer terug wilde hebben. Dezelfde pijp terug geven bleek niet meer mogelijk, maar de belofte werd ingelost met een originele Goudse pijp en nog een boek over de zeesleepvaart. De heer H. J. Konijn biedt de heer A. G. Tournier bij zijn afscheid een ge schenk onder couvert aan. Links me vrouw Tournier-de Bruin en uiterst links de jongste dochter. Bil jart vriend De organisator van het jaarlijkse biljart tournooi, de heer J. Beekman, sprak tot slot als biljartvriend. Hij dankte de heer Tournier voor de grote inspanning en de bereidwilligheid om dit tournooi

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5