HOGE ONDERSCHEIDING VOOR «JUBILARIS M. VAN DEN BERG COMPLETE TEKST De heer P. Kronenberg reikt aan de heer M. van den Berg bij gelegenheid van diens 40-jarig jubileum de gouden speld van de Amstel Brouwerij uit. Zeer velen, onder wie de directeuren P. Kranenberg en mr. J. M. Elink Schuur man, waren woensdag 1 februari in de Gijsbreghtkelder bijeen om de huldiging bij te wonen van de heer M. van den Berg, die het moment herdacht waarop hij veertig jaar geleden bij de Amstel Brouwerij in dienst trad. Deze op zich zelf reeds heuglijke gebeurtenis kreeg nog meer glans toen tijdens deze plech tigheid aan de heer Van den Berg de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd uitge reikt. De heer P. Kranenberg sprak als eerste namens de Raad van Bestuur. Hij her innerde eraan hoe de heer Van den Berg destijds als veertienjarige in de korte broek nog het bedrijf was binnengestapt en zich allengs een belangrijke positie wist te verwerven. Met tal van anekdo tes onderstreepte de heer Kranenberg de sfeer van het bedrijfsleven in vroeger jaren. „In die jaren klonk het fluitje van de chef door een afdeling, en dan had je maar op te draven", aldus de heer Kranenberg. „Zoiets is nu ondenkbaar. Zélfs als ik zal fluiten, geloof ik niet dat er ook nog maar iemand zal ko men". STEUN AAN DE AGENTSCHAPPEN Met betrekking tot de loopbaan van de heer Van den Berg wees de heer Kra nenberg onder meer op de verandering die omstreeks 1958 in het werk plaats vond. Was de jubilaris aanvankelijk werkzaam in de administratieve sector, met speciale bemoeienis tot de complete balans, na dit jaar is hij vooral buiten de brouwerij werkzaam geweest om steun te geven aan de agentschappen. De heer Kranenberg zei veel respect te hebben voor de flexabiliteit in de per soon van de heer Van den Berg, waar door het mogelijk was deze verandering goed op te vangen. „De verhouding met de agenten is gebaseerd op een goede verslaggeving van de cijfers en de con clusies die daaruit getrokken mogen worden. Vooral in die zin heeft u een goed stuk werk verricht", aldus de heer Kranenberg, die zijn dank onderstreepte met het uitreiken van de gouden Am- stel-speld voor 40 jaar dienstverband. GOUDEN MEDAILLE ORANJE NASSAU Namens de burgemeester van Amster dam sprak vervolgens de heer R. Hart man. Hij legde er de nadruk op, dat de heer Van den Berg steeds datgene wat hij bereiken wil volvoert met inzet van zijn hele persoonlijkheid, zijn capacitei ten en zijn doorzettingsvermogen. Ook releveerde hij de vele verdiensten die de jubilaris buiten de brouwerij voor het verenigingsleven en met name voor de voetbalvereniging W.M.S., waarvan hij jarenlang bestuurslid is, heeft. Het ver heugde hem dan ook, mede als een goe de vriend, de gelegenheid te hebben ge kregen om de hoge onderscheiding aan de heer Van den Berg te mogen uitrei ken. Juffrouw Koldijk bood vervolgens namens het personeel een plantenbak aan. De heer J. van der Doll, hoofd van de afdeling drankenhandels, waaronder de heer Van den Berg ressorteert, sprak zijn waardering uit voor het vele werk door de jubilaris verricht. „U bent, eerlijk ge zegd, volslagen onmisbaar en een grote steun voor onze afdeling. Wij hopen daarom dat wij u nog lang en op de zelfde wijze in ons midden mogen hou den", aldus de heer Van der Doll, die namens de afdeling een fototoestel over handigde. Namens de agenten, waarvan er velen naar de receptie gekomen waren, sprak de heer Den Uyl uit Gorkum. Hij sprak de grote dank van alle collega's uit voor hetgeen de heer Van den Berg in de loop der jaren voor hen had gedaan. Die dank kwam tot uitdrukking in een fraai cadeau, te weten een oude Friese staartklok. Ook de drankenhandels wa ren bij dit jubileum royaal vertegen woordigd. Namens hen sprak de heer J. C. H. de Vries uit Den Haag, die een enveloppe met inhoud aanbood. In zijn dankwoord wees de jubilaris er op, dat hij al zijn werk niet heeft kunnen doen zonder de steun van anderen. Heel in het bijzonder noemde hij de agenten en drankenhandels, waar hij op zijn be zoeken steeds prettig is ontvangen en de grootst mogelijke medewerking heeft ondervonden. In het vorige Spongat is helaas een stuk je tekst weggevallen over de multi-mo- mentopnamen. Volledigheidshalve her halen wij nog een gedeelte van de tekst, zoals die op pagina 1 stond afgedrukt met aansluitend het gedeelte dat was weggevallen. De heer Willemstijn herinnerde aan de gistkelder, waar het systeem reeds enige jaren met succes wordt toegepast. Er was n.l. een verzoek ingediend om de bakkenwassers op tarief te zetten. Na dat dit mogelijk was gebleken konden de betrokken werknemers een overver- dienste behalen van 33 1/3%. De overi ge werknemers vroegen of er voor hen geen systeem was waardoor hun belo ning kon worden aangepast. Door mid del van multi-momentopnamen kon de juiste personeelsbezetting worden vast gesteld, waardoor het personeel een aanmerkelijk hogere oververdienste kon ontvangen. De uiteenzetting van de heer Willem stijn gaf enige leden van de Onderne mingsraad aanleiding de vraag te stellen of het niet nuttig zou zijn ook voor het overige personeel, gezien de personeels- verhouding uurloners-maandloners, mul ti-momentopnamen te maken. De heer Willemstijn was van gedachte dat zulks in principe wel mogelijk zou zijn, maar weinig zinvol. Nadat nog enige andere vragen waren gesteld en beantwoord, bedankte de voorzitter de heer Willemstijn voor zijn voordracht. 4

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4