H. «I. B. Verspoor Gepensioneerden diep geschokt In memoriam BLIKVANGER GING OP WEG „Wellicht weinigen onder ons hebben zich gerealiseerd, dat 5 februari een be langrijke dag is in de geschiedenis van de Amstel Brouwerij. Op deze dag is namelijk het traditionele scheepsvervoer tussen Amsterdam en Rotterdam Den Haag beëindigd; er is overgegaan tot het gebruik van éen van de moderne middelen van vervoer namelijk een trek ker met gesloten container. Deze container is zodanig geconstru eerd, dat zowel aan de achterzijde als in het midden pallets met heftrucks in de wagen kunnen worden geplaatst. In de vloer van de container zijn sleuven aangebracht en met een vernuftig me chanisme kunnen de pallets zeer ge makkelijk in de lengterichting van deze container worden verplaatst." Het is de bedoeling, dat voorlopig ge reden wordt met een trekker en twee containers, terwijl de trekker per dag 3 ritten naar Rotterdam en Den Haag maakt. De belangrijkste voordelen van dit vervoerssysteem zijn, dat Den Haag en Rotterdam niet meer zeer grote hoe veelheden bier tegelijk krijgen met het gevolg, dat daar geen grote voorraden aan volle en lege emballage meer staan. Maar het belangrijkste is dat deze wa gens vrijwel zonder handkracht kunnen worden geladen en gelost. Hetgeen be langrijke besparingen oplevert. Wij weten, dat zowel in Den Haag en Rotterdam langere tijd verlangend is uit gezien naar deze wijze van transport. Bo vendien wordt met dit vervoer bereikt, dat onze produktie snel en schoon wordt vervoerd, hetgeen de kwaliteit ten goede komt. De containers hebben een zijvlak van ongeveer 2 m. hoog en 12 m. lang en bieden een unieke kans om de naam Amstel Pils in grote letters aan een ieder kenbaar te maken. Zoals op de foto uitkomt heeft de af deling reklame bereikt, dat een fraai uiterlijk is verkregen. Aan de ontwer pers alle hulde! Wij ontvingen van één van onze gepen sioneerden, de heer C. Verhaar, het vol gende „In Memoriam", met het verzoek dit op te nemen in Het Spongat. Op een dezer dagen gehouden bijeen komst van gepensioneerden verstrakte menig gezicht toen werd vernomen, dat de heer H. J. B. Verspoor enige dagen tevoren plotseling was overleden; des te tragischer daar het zo kort na zijn pen sionering gebeurde en hij niet van de rust heeft kunnen genieten die hem na zijn zo drukke leven van harte gegund was. Een druk en misschien moeilijk leven omdat hij zeer hoge eisen aan zichzelf stelde wat betreft de vervulling van zijn taken. Dat dit hem wel eens in conflict bracht met mensen die een minder hoge opvatting van hun taak hadden, is be grijpelijk. In de jaren dat hij als bedrijfsleider fun geerde en wij als kern bijna dagelijks overleg met hem pleegden en dikwijls moesten bemiddelen, had hij echter al tijd een open oor voor onze argumenten Het leven verwazemt, V- vervliegt en m L verdwijnt. deze mij op vrij dagochtend 27 januari j.l. het be richt bereikte, dat de heer H. J. B. Verspoor de voorafgaande avond in het ziekenhuis te Naar- dcn was overleden. Naar mate het bericht zich verder verspreidde, kon men een steeds groeiende ontsteltenis bij een ieder in ons bedrijf constateren. Van hoog tot laag, bij allen die hem kenden, kwam duidelijk de sympathie naar voren, die men voor onze eens zo actieve en bekwame medewerker koesterde. Het is nog geen jaar geleden dat wij op de brouwerij afscheid van hem namen, een afscheid, dat vroeger kwam dan normaal, daar de heer Verspoor op medisch ad vies zijn werkzaamheden moest beëindigen. Bij dit afscheid bleek duidelijk hoeveel vrienden hij op de brouwerij en ook daarbuiten had gemaakt en dat hij slechts zo kort van de zo zeer verdiende rust heeft mogen genieten is iets dat door de gehele Amstel-ge- meenscliap wordt betreurd. Zijn grote vakbekwaamheid, zijn lust tot werken en zijn belang stelling in de ontwikkeling van ons bedrijf waren algemeen be kend en werden destijds door de heer Ir. van Marwijk Kooy in zijn afscheidsrede duidelijk be licht. Hij was in zijn werk een voorbeeld voor allen en dit werk vaarwel te moeten zeggen zal de heer Verspoor zeker niet gemak kelijk gevallen zijn. Nu hij aan zijn familie en ook aan ons is ontvallen en het tijde lijke met het eeuwige heeft ver wisseld, zou ik dit „in memoriam" willen besluiten met de vermel ding, dat wij allen niemand uit gezonderd - bijzonder erkentelijk zijn voor het vele dat hij in de Amstelgemeensehap heeft ver richt. Moge hij thans de rust hebben ge vonden waarnaar hij zo verlangde. J. A. H. Peters en hebben wij hem leren kennen als een integere persoonlijkheid, die er niet te genop zag bepaalde beslissingen onge daan te maken als hij door onze argu menten overtuigd was. In deze geest zal hij dan ook bij ons blijven voortleven in de hoop dat dit zijn vrouw en kinderen zal sterken in deze moeilijke dagen. C. Verhaar 3

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 3