ZEER VEEL GEPENSIONEERDEN BIJ AFSCHEID IN GIJSBREGHTKELDER 2 Cvervolg van pagina 1 heid. Als maatschappelijk werkster is zij de vertrouwensvrouw van de brouwerij geworden", Zijn redevoering sloot hij af met de woorden: „Kwam de nood echt aan de man, dan was er een Amstel- vrouw op wie je rekenen kan". Met een prachtige Oudhollandse prent en een ge schenk onder couvert onderstreepte hij de dank en de waardering van de gehele directie. Het hoofd personeelszaken, de heer Broekhuysen meende dat er over juf frouw Bosker's loopbaan niet zoveel spectaculairs te zeggen viel, omdat het werk zich altijd op de achtergrond af speelde. Wel waren er in de persoon van juffrouw Bosker een groot aantal zaken, die tekenend waren voor haar, zoals wijsheid, een groot gevoel voor stijl, gevoel ook voor humor en tenslotte de éénvoud. Dat laatste benadrukte hij nog eens met de veel door haar gespro ken zin: „Laten we toch gewoon doen". En met een variant daarop besloot de heer Broekhuysen: „Doe gewoon, doe als juffrouw Bosker", een zin die hij aan iedereen zou willen meegeven. Opvolgster Juffrouw de Bloeme, de opvolgster van juffrouw Bosker, dankte haar voor de introductie in het bedrijf, en zei het steeds bijzonder op prijs te hebben ge steld, dat juffrouw Bosker haar daarbij alle vrijheid had gelaten. Namens het personeel sprak de heer Koch, die zei, dat juffrouw Bosker de taak van bedrijfs-sociaalwerkster steeds meer heeft uitgebreid. ,,U heeft kans gezien uw functie werkelijk inhoud te geven". Een fraai bloemstuk met een in het bedrijf geconstrueerd plastiek, vorm den de inleiding van een reeks cadeaux, die haar werden overhandigd door de heren Van Kesteren en ir. Boonen. Zo kreeg zij een zwaar antiek-zilveren pre senteerblad, een prachtige handtas met portemonaie, inhoudende een bedrag, goed voor zeker één „avondje uit". Gelukkig mens Juffrouw Bosker zei in haar dank woord zeer geroerd te zijn door de spon taniteit van allen, die haar deze dag kwamen uitluiden. „Ik voel me een gelukkig mens, niet omdat ik met mijn werk ophoud, maar door de vriend- AMSTEL IDEEËN BELOOND Wederom heeft de ideeënvatcommissie een aantal beloningen kunnen toeken nen. Het zijn: No. 345; de heer De Vries (Bottelarij Export) stelde voor om de dekplaten, die in de dozen nr. 9 aangebracht be horen te worden, van een schuine kant te voorzien. Het in de dozen leggen van deze dekplaten gebeurt nu veel sneller. Deze eenvoudige verbetering levert een hesparing van manuren op voor het be drijf en een beloning voor de inzender van 100,-. No. 378; de heer Castein (Machine Vele tientallen gepensioneerden hebben in de Gijsbreghtkelder juffrouw Bosker ten afscheid de hand gedrukt. schap, de genegenheid en zelfs de liefde, die ik van u allen heb mogen ondervin den. Ik kijk terug op een periode van prettig werken en ben me terdege be wust dat het leven nu een andere wen ding zal krijgen", aldus juffrouw Bos ker, die verwachtte, dat zij het loopje door de brouwerij wel erg zal gaan mis sen. Veel cadeaux Uit naam van de gepensioneerde werk nemers sprak in de Gijsbreghtkelder de heer P. Verhaar. Hij bracht mejuffrouw Bosker hulde voor de liefdevolle wijze waarop zij zich voor de problemen van de gepensioneerde werknemers heeft in gezet. „Wij wilden u daarom niet zo maar laten gaan en hebben onze dank gesymboliseerd in een paar cadeautjes", aldus de heer Verhaar, die daarop sa men met de heer J. Broers aan juffrouw Bosker een complete vouwfiets overhan digde. Uit handen van de heer H. Hes- selink ontving zij voorts een fraai pa relcollier, terwijl de dames Chr. van der Graft en N. Slootmaker haar resp. bloe men en een album met handtekeningen van allen die in de cadeaux hadden bij gedragen, overhandigden. De heer Huls- ker tenslotte gaf haar een pentekening van een boerderijtje, waaraan mej. Bos ker herinneringen zou hebben. In haar dankwoord zei mej. Bosker dat de zorg voor de gepensioneerde steeds een belangrijk onderdeel van haar wer ken is geweest, waarvan ze nu niet ge makkelijk afstand kon doen. Erg dank baar toonde zij zich voor de genegen heid en de liefde, waarmee juist deze oudere mensen haar steeds hebben ont vangen. Werkplaats) zond een idee in over de negende verdieping van de gerstzolder. Het betreft hier een trapje waarlangs gasflessen, zuurstofflessen, laskarren enz. naar boven gebracht moeten worden om reparaties uit te kunnen voeren. Een schuine afrit over de treden van de trap en een loopkat boven een andere trap brachten uitkomst. Beloning 40,-. No. 390; de heer Moes (Machine Werk plaats) stelde een hijsconstructie voor boven de hopbak. Hierdoor vindt het demonteren van de aandrijving met veel minder risico en veel sneller plaats. Beloning 40,-. Aanmoedigingspremie: No. 355, 20,- voor de heer van Kesteren (Machine Werkplaats). Afgewezen zijn de ideeën: 325, 371, 375, 391, 396. IDEEEN \\TT777

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2