Eerste werkneemster gaat met pensioen Afscheid Mejuffrouw H. A. Bosker LET 3 MAART Agenda ONS loven in de brouwerij In de nieuwe kantine zal aanstaande dinsdag 31 januari om 16.30 uur mej. H. A. Bosker afscheid nemen van het bedrijf waarin zij ruim 21 jaren als maatschappelijk werkster heeft gewerkt. Op diezelfde dag zal om 15.00 uur in de Gijsbreghtkelder een afscheidsrecep tie worden gehouden speciaal ten be hoeve van onze gepensioneerden. Deze twee gescheiden recepties geven al aan dat het werk van mej. Bosker zich afspeelde in twee werelden. Had zij enerzijds de zorg voor de individuele werknemer die actief aan het bedrijfs- gebeuren deelnam, anderzijds besteedde zij ook grote aandacht aan hen die de pensioengerechtigde leeftijd inmiddels hadden bereikt. Die twee werelden behoren uiteraard bij elkaar, want beide gebieden samen vor men de Amstel Brouwerij. Op 1 september 1945 deed zij haar in trede als eerste maatschappelijk werk ster van deze onderneming. Dat de men sen van het bedrijf wel even aan zo'n nieuwe functionaris moesten wennen, laat zich gemakkelijk verstaan. Doch ook voor mej. Bosker, die als maat schappelijk werkster reeds ruime erva ring had opgedaan als inspectrice van de gemeentelijke woningdienst in Am sterdam, was de overgang naar het be drijfsleven niet direct de meest eenvou dige. Vanzelfsprekend moest zij die eerste tijd haar weg zelf zoeken, maar het duurde niet lang of zij wist door haar beschei den en innemende wijze van optreden de plaats te vinden die haar functie met zich meebracht. Gedurende de reeks van jaren die zij in onze onderneming doorbracht, heeft zij ontelbaar velen kunnen helpen in moei lijke situaties. Wij denken hierbij niet alleen aan problemen van aanpassing, van financiële nood of van ziekte, maar vooral ook aan die momenten in een mensenleven, waarin iedere vorm van menselijke hulp vaak zinloos lijkt. Wei nigen zullen beseffen dat dit soort ar beid de inzet vraagt van de gehele per soon. Dat mej. Bosker die altijd gegeven heeft, weten allen die haar van nabij hebben meegemaakt. Ongetwijfeld zul len velen haar aanstonds missen, want een bezoekje van mej. Bosker beteken de gezelligheid en wanneer dat nodig was een steuntje in de rug, hetzij letter lijk of figuurlijk. Aanstaande dinsdag zal mej. Bosker dan haar taak mogen overdragen aan de jongere generatie. Wij verwachten dat velen van de gelegenheid gebruik zullen maken om dankbaarheid te tonen voor de hulp en steun die zij in de loop der jaren van haar mochten ontvangen. HOE AMSTERDAM WAS OP HOE AMSTERDAM IS HOE AMSTERDAM WORDT Do. 26/1 - Cursus Spaans groep B Vr. 27/1 - Toernooiavond IV - klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging EHBO-B - Herhaling II theorie Ma. 30/1 - Cursus Spaans groep A Wo. 1/2 Oefening bedrijfsbrandweer - M.o.m., Holger Nielsen Do. 2/2 - Cursus Spaans groep B Vr. 3/2 - Toernooiavond V - klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging EHBO-B - algehele praktijkherhaling Ma. 6/2 - Cursus Spaans groep A. Bedrijfsschool - Scheikunde III Di. 7/2 - Cursus vorktruckrijders - herhaling theorie en praktijk Wo. 8/2 - Oefening reddingsdienst - M.o.m., Holger Nielsen Do. 9/2 - Cursus Spaans groep B Vr. 10/2 Slottoernooiavond VI met prijsuitreiking - klaverjasvereniging Clubavond biljartvereniging EHBO-B - algehele herhaling - vragenavond Za. 11/2 Instruktiemiddag Kader BO IO Zes nieuwe personeelsleden, gefotografeerd in de personeelskantine. Zittend: mejuf frouw H. L. Toorenburgh (Statistiek) en L. Burggraaf (Portier Hoofdkantoor Staand v.l.n.r.: A. van der Pas (Bouwvakken), J. C. F. Giacomini (Expeditie), K. M. G. van der Velde (Bouwvakken) en B. Bensch (Bottelarij). P. Burg In dienst: P. Burg, Thuisverbruik Mej. H. L. Toorenburgh, Statistiek J. C. F. Giacomini, Expedite B. Bensch, Bottelarij K. M. G. v. d. Velde, Bouwvakken A. v. d. Pas, Bouwvakken Uit dienst: A. M. Wouters, Thuisverbruik M. Puente Cifuentes, Legkelder R. Rivas Moreno, Legkelder Tj. van Tongeren, Expeditie F. A. Buschman, Cartonnage K. A. Abdoella, Bottelarij Geboren: Antonio José z.v.h. echtpaar Sanchez Lopez (Povietj-Lopez Sanchez

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 4