A. G. Tournier ONDERNEMINGSRAAD VERGADERDE 2 (Vervolg pagina 1) kankerbestrijding. Evenals voorgaande jaren ging men hiermee akkoord, terwijl tevens werd toegezegd dat de directie het door het personeel bijeen gebrachte bedrag zal verdubbelen. Op verzoek van de Ondernemingsraad gaf de voorzitter een overzicht van de verkoopresultaten van het vorige jaar. Verkiezingen Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de Bedrijfscommissie voor de Bier brouwerijen geen bezwaar heeft tegen het voorgestelde nieuwe reglement voor de ondernemingsraden te Amsterdam en Helmond. In overleg met de vakbonden zullen zo spoedig mogelijk in Helmond verkiezingen worden gehouden. In verband met de verhoging van de premiegrens voor de A.O.W. van 12.750,- naar 14.050,- werd door de leden van de Ondernemingsraad ge vraagd of de directie hiervoor compen satie wilde geven. Alvorens hierover te beslissen stelde de voorzitter voor af te wachten of door het College van Rijks bemiddelaars een beschikking wordt af gegeven. Mr. Egberts deelde voorts mee, dat als gevolg van de stijging van de A.O.W.- uitkering het franchisebedrag, vermeld in art. 5 sub 2 van het B pensioenregle ment, met ingang van 1 januari 1967 zal worden verhoogd van 4.000,— tot 4.500,-. Het in het C reglement in art. 5 sub 6 genoemde bedrag van 3.000,- wordt gewijzigd in 3.300,-. In het A reglement wordt voor 1967 geen wijziging gebracht. Om vertraging in de pensioenberekening te voorkomen ging de ondernemings raad akkoord met het verwerken van de door de regering voor loonsverhoging genoemd percentage van 4% in de pen sioengrondslagen per 1 januari 1967. Het oververdienstepercentage vermeld in het A reglement (art. 5 sub 3 b) is Een lichtelijk verbouwereerde heer J. de Roest meldde zich veertien dagen ge leden bij de portier van het hoofdge bouw. In zijn hand droeg hij het zojuist verschenen Spongat, waarin een bijna onherstelbare fout was gemaakt. De als werknemer van de brouwerij gepensio neerde heer De Roest stond daarin ver meld als zou hij op 27 januari 40 jaar getrouwd zijn. Dat bleek een onjuiste informatie, want het huwelijk duurde pas dertig jaar. En om bij die gelegen heid in de bloemetjes gezet te worden, vond de heer De Roest wat al te veel. Wij wensen het echtpaar De Roest niet temin een genoeglijke dag toe. voor 1967 op 13,7% bepaald. Een sinds jaren bestaand probleem vormt het verhaalsrecht van ongeval- en ziektekosten. Ofschoon in de C.A.O. een bepaling dienaangaande is opgeno men is deze niet waterdicht. Voor de maandloners is in het geheel niets ge regeld. Door de brouwerij wordt aan een door een ongeval getroffene het loon of salaris doorbetaald. Ook al is het ongeval door een ander veroorzaakt. Om de door de brouwerij en de getrof fene geleden schade te verhalen is het noodzakelijk in de individuele arbeids overeenkomst te bepalen, dat loon of salaris als voorschot door de brouwerij zal worden uitbetaald, indien een vor dering tot schadevergoeding tegen der den kan worden ingesteld. De werkne mer kan in dat geval zijn recht op scha devergoeding aan de werkgever cederen. De ondernemingsraad ging akkoord om hiervoor een regeling te ontwerpen. Door de leden van de ondernemings raad werden nog een aantal vragen ge steld en suggesties gedaan. Gevraagd werd of het niet in de toe komst mogelijk zou zijn onze paarden, nadat zijn ons jarenlang trouw hebben De heer A. G. Tournier van onze vestiging in Rotterdam is op 23 januari 65 jaar geworden. Na een diensttijd van 44 jaar zal hij eind januari met pensioen gaan. Op woensdag 1 februari zal hij officieel afscheid nemen van zijn vele relaties in en buiten de brou werij. 's-Morgens om 11.00 uur zullen hij en zijn gezin in ons pand Kei- leweg 10 in Rotterdam in besloten kring worden uitgeluid door de Directie en de Amstelmedewer- kers. 's-Middags van 3-5 uur zullen op een receptie in het Parkhotel, Westersingel 70, Rotterdam, zijn vele goede relaties buiten de brou werij afscheid van hem nemen. H. KROESEN GAAT MET PENSIOEN Donderdag 2 fe bruari, 's-middags om half vijf zal in de Gijsbreghtkel- der afscheid wor den genomen van de heer H. Kroe- sen, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, na ruim 43 jaar dienstverband, ons bedrijf gaat verlaten. Als wortkoeler heeft de heer Kroesen vaak onder moeilijke omstandigheden zijn verantwoordelijk werk verricht. Wij hopen dat velen bij dit afscheid aanwe zig zullen zijn. gediend, te „pensioneren". De directie voelt veel voor deze gedachte, maar he laas was het ditmaal niet mogelijk. Eén van de paarden, slechts 5 jaar oud, ver tikte het om te trekken. Dit paard is verkocht. Het andere oude paard moest tegen een ander worden ingeruild. Boekje De jongeren in ons bedrijf zouden graag iets in handen hebben van de bestaande personeelsregelingen. Een introductie boekje is in de maak. De redactie hier van moet op een prettige en eenvoudige wijze worden verzorgd. Dit neemt nog enige tijd in beslag. Opgemerkt werd verder dat in de avondwinkels flesjes bier 7 ct duurder worden verkocht dan de officiële prijs. Hier is weinig aan te doen. De avond zaken hebben, buiten de sluitingsuren van de dagzaken, het monopolie en moeten het vaak van een beperkte ver koop hebben. Naar aanleiding van een vraag waarom werknemers die eventueel aanspraak op een invaliditeitspensioen hebben, voor een bepaalde bestaande kwaal worden uitgesloten, werd medegedeeld dat bij de invoering van de W. A. O. op 1 juli a.s. dit voor het grootste deel wordt on dervangen. De brouwerij had een optie op woning en in Monnickendam. Hiervoor was reeds een bedrag gestort. Van de ge meente Monnickendam is thans bericht ontvangen dat zij geen bouwvolume toegewezen heeft gekregen. Degenen, die zich voor deze woningen hebben aangemeld, hebben inmiddels bericht ontvangen. Aandacht werd gevraagd voor die werk nemers die, ouder dan 50 jaar bij de brouwerij in dienst zijn getreden en niet in het pensioenfonds zijn opgenomen. De huidige regeling, bestaande uit een uitkering ineens afhankelijk van de dienstjaren, zal nog nader worden beke ken.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2