Sonja gaai op pad J. SCHURING MET PENSIOEN Ruim 45 jaar in dienst van de brouwerij 5 Was maandag 2 januari voor de directie en het personeel van ons bedrijf het be gin van een nieuw jaar van arbeid en inspanning, voor de heer J. Schuring be tekende het juist het omgekeerde. Voor hem werd een periode van ruim 45 jaar in dienst van de Amstel Brouwerij offi cieel afgesloten. In de Gijsbrechtkelder werd in de namiddag door het personeel afscheid van hem genomen. Vele vrien den en goede bekenden kwamen daar de heer Schuring en zijn vrouw de hand drukken. Zij troffen er ook een aantal kinderen en kleinkinderen van de heer Schuring, die deze bijzondere dag mee vierden. Weer een stukje geschiedenis reg Als eerste sprak namens de directie ir. H. de Boer, die in grote trekken de loopbaan van de heer Schuring schetste. Hij herinnerde eraan hoe deze op 3 juni 1921 bij de brouwerij in dienst kwam. Lange tijd heeft hij als schipper het ver voer van bier per schuit begeleid, ter wijl hij ook bemoeienis had met de ex portleveranties. Toen hij, voornamelijk wegens rugklachten, dit zware werk moest ruilen voor een wat minder ver moeiend karwei, kreeg hij plaats in het electriciteitsmagazijn. Ir. de Boer vond dit alles belangrijk ge noeg om even bij stil te staan. „Met het vertrek van de heer Schuring gaat weer een flink stuk geschiedenis van de brou werij weg", was zijn mening, ,,en zoiets gebeurt niet zonder weemoed". Om de herinnering voor de heer Schuring le vend te houden, had men gezocht naar een oude prent, waarop zo'n bierschuit uit vroeger jaren stond afgebeeld. Maar het zoeken was tevergeefs geweest. Daarom kreeg het scheidende perso neelslid uit handen van ir. de Boer een fraai ingelijste ets voorstellende de brou- werijpaarden. Vervolgens sprak zijn voormalige chef, de heer P. H. van der Vliet. Hij wees erop dat de heer Schuring een bij zonder zwaar leven achter de rug had. ,,ln de lange tijd dat u aan de brouwerij verbonden is geweest, heeft u zich altijd tot het uiterste ingespannen. Wij zijn u daarvoor veel dank verschuldigd", aldus de heer van der Vliet, die namens de collega's van de werkplaats een aanste ker aanbood. Een woord van afscheid sprak ook de heer Vervaart, die namens een andere groep collega's, allereerst mevrouw Schuring bloemen en een fruitmand overhandigde en voor de heer Schuring nog tal van cadeaux, waaronder sigaren, bij zich had. Namens de jubileumcom missie voerde de heer Brouwer het woord. Hij overhandigde de heer Schu ring een enveloppe met inhoud. De vele aanwezigen bleven hierna nog een tijd lang genoegelijk bijeen. De heer Schu ring, die om gezondheidsredenen reeds vanaf juni van het vorig jaar op non- actief was, werd in 1961, bij gelegen heid van zijn veertig jarig jubileum on derscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De foto toont het moment, waarop ir. de Boer de ets van de paarden aanbiedt aan de heer Schuring. Naast deze zijn vrouw en drie kleinkinderen, die ook een ereplaatsje hadden gekregen. Sinds veertien dagen heeft onze stal er een nieuw paard bij. Het is een zes jarige koudbloedige Bels, die de naam Son'a heeft gekregen. Voor dierenver zorger J. A. Fenne, die sinds 1943 de zorg over de paarden heeft, is er weer heel wat werk aan de winkel, want Son ja heeft tot nu toe haar werk verricht op het boerenland en zal om straks keu rig verzorgd in de stad te verschijnen flink gekamd en geborsteld moeten worden. De winterhuid van deze rood- schimmel is nog wat ongelijkmatig, maar verraadt een prachtige tekening. De forse Sonja, die zo'n 800 kilo weegt, werd geruild voor het paard Bertram, dat met zijn twintig jaren te oud werd. Ook de 22 jaar oude Robert zal binnen kort de Amstel-stal gaan verlaten. Dat geldt ook voor hét veel jongere paard Peter, dat pas 11 jaar oud is, maar blijk gegeven heeft er weinig voor te voelen elke dag voor de bierwagen te staan. Peter vertikt het om te trekken en dat geeft, omdat de paarden in span lopen, onoverkomelijke moeilijkheden. De kans is groot dat er nog een nieuw paard bij komt. Een eveneens 6-jarige Bels staat reeds in de stal, maar een beslissing of het al dan niet blijft, is nog niet geno men. 40 JAAR GETROUWD Deze maand vieren twee van onze per soneelsleden het veertigjarig huwelijks feest. Het zijn de heren W. Koolbergen, Sumatraplantsoen 60 I, die op 7 januari 1927 in het huwelijk trad, en J. de Roest, Eerste Oosterparkstraat 95 I, die op 27 januari a.s. 40 jaar gehuwd is.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 5