Nieuwjaars^ bijeenkomst Sociaat fonds goed gestart 2 Mr. E. J. Egberts (links bij de micro foon) spreekt de nieuwjaarsrede uit, ter wijl de leden van de directie toehoren. neden het landelijk gemiddelde, dat de kwaliteit van de door het personeel aan gedragen ideeën ruimschoots was toe genomen, dat de instelling van het So ciaal Fonds een stap in de goede rich ting was, en dat de Ondernemingsraad een zeer effectieve vorm van open over leg was geweest. Tot slot stond de heer Egberts even stil bij de economische ontwikkelingen, zoals die zich in het al gemeen de laatste tijd voordoen. Hij zei evenwel, niet somber gestemd te zijn. „Er is geen enkele reden om in paniek te raken en elkaar een crisis aan te pra ten. 1967 zal waarschijnlijk voor ons allen een wat moeilijker jaar zijn. We zullen er wel een schepje bovenop moe ten gooien, maar met beide benen op de grond, komen we er heus wel", aldus mr. Egberts, die mede namens de heren Kranenberg, Van Marwijk Kooy en Elink Schuurman, de wens uitsprak dat 1967 een jaar zal worden, waarvan we aan het einde zullen kunnen zeggen: „We hebben ons best gedaan de Neder landse wagen in het goede spoor te hou den, en wij zijn daarin geslaagd". De heer Th. Veenings sprak vervolgens namens de Ondernemingsraad. Hij vond het een groot voordeel, dat door de nieuwe kantine het contact tussen het personeel onderling niet beperkt hoeft te blijven tot één maal per jaar tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, maar dat er in de middagpauzes royaal gelegenheid is voor een gesprek. Terugblikkend merkte hij op dat door de toenemende welstand veel veranderd is ten gunste van de werknemer, hetgeen hem dank baar stemde. De heer J. C. Gans, voorzitter van het Sociaal Fonds van de Amstel Brouwerij gaf tot slot een uiteenzetting over dit fonds, waarover u elders op deze pagi na kunt lezen. De nieuwjaarsbijeen komst, waarvoor de organiserende com missie elk jaar de fijngevoeligheid heeft tot het aantrekken van een originele at tractie, werd ditmaal opgeluisterd door het Hongaarse orkest Cabani, een groep Amsterdamse studenten onder leiding van Paul J. Hermans, die als rondleider aan de Amstel Brouwerij verbonden is. (Vervolg van pagina I) die ongetwijfeld tot de afzet op de bin nenlandse markt heeft bijgedragen. Hij bracht hulde aan hen, die aan de ont wikkeling en verwerking van deze nieu we flessensluiting hadden bijgedragen, en noemde speciaal de heren Kranen- berg en Van Marwijk Kooy, omdat zij door hun initiatief en doorzettingsver mogen de operatie Fliptopper hebben doen slagen. De heer Egberts noemde deze operatie als voorbeeld van „geïntegreerd werken gericht op de markt", hetgeen in al ons handelen voorop moet staan: „De ver koper zowel als de bankwerker, de man van de administratie, zowel als de man aan de bottellijn: wij werken allen aan één en hetzelfde doel. Niet alleen naast elkaar, maar vóór alles met elkaar. Eén- drachtig en gericht op de zich zo dyna misch ontwikkelende markt", aldus mr. Egberts. De opleiding van het perso neel, waarmee reeds een royaal begin is gemaakt, zal hierbij een belangrijke plaats innemen. In de nieuwjaarstoespraak kwam nog- eens nadrukkelijk naar voren dat er al om gewerkt wordt aan de vergroting van de productie-capaciteit. Overal wordt gebouwd en uitgebreid. Nieuwe gist- en legerkelders kwamen gereed, er werd een nieuwe stoomketel ge plaatst, en de al eerder genoemde kan tine kwam tot stand. De bouw van het nieuwe expeditie-centrum, dat in het voorjaar gereed moet zijn, vordert zeer goed. Er wordt ook gebouwd bij de Po- viet, terwijl bij de andere dochteronder neming, het Preservenbedrijf in Breda, de productiecapaciteit vrij belangrijk wordt uitgebreid. Wat de met ons ver bonden buitenlandse brouwerijen be treft, is er alle reden tot tevredenheid. Samenvattend kwam de heer Egberts tot de conclusie, dat er in alle onderde len van het Amstel-concern goed is ge werkt. Hij tipte daarbij aan dat het ziektepercentage is teruggelopen tot be- De heer Gans heeft niet tot dovemans oren gesproken. Met zeer veel genoegen kan het bestuur hierbij bekend maken, dat tot nu toe 700 werknemers van de Amstel Brouwerij zich als donateur hebben aangemeld. Een bewijs, dat het Sociaal Fonds in de korte tijd van zijn bestaan zich een plaats in de Amstel gemeenschap heeft verworven. Zoals wellicht bekend, is het Sociaal Fonds ingesteld om hulp te verlenen aan werknemers en gepensioneerde werknemers van onze brouwerij, die door onvoorziene omstandigheden in finan ciële moeilijkheden zijn geraakt of drei gen te geraken. Het Sociaal Fonds biedt de helpende hand bij ziekte, invaliditeit, sterfgevallen, opname in sanatoria en rusthuizen, etc. De donatie bedraagt 20 cent per week of 85 cent per maand. Hoewel het bereikte aantal donateurs een geweldig begin genoemd mag wor den, verwacht het Bestuur dat degenen die nog geen aanmeldingsformulier heb ben ingediend, na lezing van het Spon gat dit alsnog zullen doen. Aanmeldingsformulieren zijn te verkrij gen bij: Mej. M. de Bloeme (maatschappelijk werkster), de heer J. C. Gans (onder- houdsafdeling) de loonadministratie, en in de kantine. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Amstel Brouwerij is de heer J. C. Gans, voorzitter van het Sociaal Fonds in de gelegenheid gesteld nogmaals de aan dacht op dit fonds en zijn doelstelling te vestigen. Hij richtte zich tevens tot alle aanwezigen met de oproep donateur van het Sociaal Fonds te worden.

Amstel - Het Spongat | 1967 | | pagina 2