Installatie werkklassificatiecommissie Vrijwillige brandweer bij Helmondse bedrijf 4 Zowel bij de vestiging Amsterdam als deeld en met punten gewaardeerd en de vestiging Helmond is een Werkklas- vervolgens met een afweegfactor ver- De vrijwillige brandweer van Helmond sifikatie Commissie ingesteld. menigvuldigd. Nadat deze punten zijn hield op 3 oktober aldaar een grote De samenstelling van deze commissies opgeteld is de waarde van de funktie in oefening op het terrein van ons bedrijf, is: punten bepaald. De brandweerlieden die met groot mate- rieel waren uitgerukt zagen zich voor AMSTERDAM HELMOND de volgende opgave gesteld: het blussen Ir. J. Boonen, voorzitter Ir J. Drost, voorzitter van een uitslaande brand in opslag leeg; Th. Dalmolen, secretaris Th. Dalmolen, secretaris ^et redden van een door gas bedwelmde F. Falkenhagen H. J. Bolland I werknemer op de vijfde verdieping van L. J. B. Koch leden H. J. G. A. Kuilder leden het 'egergebouw en het blussen van een M. Willemsteyn vakature brand in een kistenopslag buiten. Aanvankelijk werd getracht met behulp De heer Dalmolen is dus secretaris van Sinds 1948 gebeurt dit volgens de z.g.n. van ons hydrantennet het vuur te lijf te de beide commissies. De bedoeling hier- genormaliseerde methode. Voordien gaan doch dit viel al spoedig uit (maak van is dat de werkzaamheden van de werd door een aantal arbeidsadviesbu- u riiet ongerust: het was slechts een twee commissies zoveel mogelijk wor- reau's uiteenlopende systemen gehan- navrant grapje van de leiders van de den gecoördineerd. teerd. Deze bureau's hebben een des- oefening) waardoor het bluswater uit de De commissie te Amsterdam is onlangs kundigencommissie samengesteld die tot insteekhaven van de Zuid-Willemsvaart geïnstalleerd; de commissie te Helmond taak had een doelmatig systeem te ont- moest worden gepompt, zal worden geïnstalleerd zodra in de nog werpen. Nadat de gezamelijke brouwe- Vooral de redding uit het legergebouw bestaande vakature in deze commissie rijen in samenwerking met de vakbonden was een spektakulaire aangelegenheid: kan worden voorzien door aanwijzing herhaaldelijk hadden geprobeerd verbe- hiervoor werd gebruik gemaakt van een van een lid door de aldaar in te stellen tering van de lonen te verkrijgen werd magirusladder van 30 meter lengte. Ondernemingsraad. door het College van Rijksbemiddelaars Een oefening als deze is niet alleen in De werkklassifikatie werd bij de brou- de eis gesteld dat eerst in de brouwe- het belang van de brandweer: immers werij op 1 januari 1959 ingevoerd. rijen een werkklassifikatie moest worden door deze oefening heeft de brandweer Voordien, in 1957 en 1958, werden de uitgevoerd, alvorens over loonsverhoging ons terrein en onze gebouwen goed leren funktiebeschrijvingen gemaakt. kon worden gesproken. kennen alsmede de specifieke problemen Inmiddels is er in de loop van de jaren Aan het Raadgevend Bureau Ir B. W. welke deze in zich bergen, zodat als er veel in de brouwerij vernieuwd waar- Berenschot is in 1957 opdracht gegeven onverhoopt eens werkelijk brand bij ons door aan de werknemers in bepaalde af- de funkties in alle brouwerijen te ana- zou uitbreken de mannen van de brand- delingen andere eisen worden gesteld en lyseren. De vakbonden wezen deskun- weer bij ons de weg weten, hun funktie een andere inhoud heeft ge- digen aan die ook betrokken werden bij Ook de Helmondse bedrijfsbrandweer be- kregen. de waardebepaling van de funkties. gint thans aardig gestalte te krijgen. De commissie zal per afdeling met het De looncontroledienst van de Arbeids- Onlangs is begonnen met de opleiding betrokken hoofd van dienst en de afde- inspectie diende het College van Rijks- van een complete brandweerploeg, die lingschef nagaan welke funkties zijn ge- bemiddelaars van advies. Op 1 januari les krijgt van de heer Sliphorst, van de wijzigd 1959 werd de werkklassifikatie officieël beroepsbrandweer van Helmond, daarbij Van de veranderde funkties zal een ingevoerd. geassisteerd door de heer Van Nunen nieuwe werkomschrijving worden ge- (Slot pag. 5) van onze bewakingsdienst, maakt en ter beoordeling naar het Raad gevend Bureau van ir. B. W. Berenschot worden gezonden. Uit de nieuwe omschrijving vloeit niet automatisch voort, dat de funktie in een hogere loonklasse word ingedeeld. Vanzelfsprekend vergt deze herziening wel enige tijd, waarvoor de commissie begrip vraagt. Voor degenen, voor wie het begrip werk klassifikatie nog onbekend is, geven wij hierna een korte uiteenzetting van dit systeem. De werkklassifikatie is een methode die ten doel heeft door funktieanalyses een rangorde van funkties op te stellen. Door een werkomschrijving, die de voornaamste kenmerken moet weerge ven, wordt de inhoud van een funktie vastgelegd. Vervolgens worden uit deze werkomschrijving de details gelicht, die worden ondergebracht in de gezichts punten: kennis, zelfstandigheid, contact, gezag, uitdrukkingsvaardigheid, bewe gingsvaardigheid, materiaal- en machi- negevoel, zwaarte, houding, bezwarende oplettendheid, werksfeer, persoonlijk ri sico, speciale eisen en afbreukrisico. Elk van deze kenmerken wordt beoor- Besneeuwde Amstel in de tropen Bij het tienjarig bestaan van de Surinaamse Brouwerij schonk onze directie een schilderij voorstellende de Magere Brug over de Amstel in sneeuwtooi van de hand van de Dordtse schilder Daniël Miihlhaus. Het schilderij kreeg een plaats aan de wand van het directiekantoor van de brouwerij in Paramaribo, zoals deze foto laat zien.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4