Th. Jansen en J. A. Fenne - met pensioen Onze winkel op de hoek Actie anonieme gift 3 De echtparen Jansen (links) en Fenne. De heren Jansen en Fenne hebben vrij dag 28 oktober in de Gijsbreghtkelder officieel afscheid genomen in verband met hun pensionering. Het gevolg van dit tweepersoonsafscheid was dat er vele sprekers het woord voer den- ditmaal niet vanachter het bekende spreekvat maar achter een opvouwbare kateder. De heer Pelt opende de rij en sprak de heer Fenne toe. Hij memoreerde de goede zorg die deze steeds had gehad U zult het in deze weken wel vaker lezen, maar het is waar: de feestdagen komen eraan (om ook de nadenkertjes in ons midden tevreden te stellen: het is natuurlijk NIET waar, want niet de feestdagen komen eraan maar wij gaan naar de feestdagen toe). Mede met het oog op die feestdagen brengen wij de openingstijden van onze personeelswin- kel even in herinnering. Deze is gelegen op de hoek van de 's-Gravesandestraat en de Boerhaavestraat en is voor mensen in ploegendienst en onze gepensioneer den op werkdagen geopend van 16.00- 17.00 uur; voor de overige personeels leden van 17.00-18.00 uur. In deze winkel kan men - uitsluitend op vertoon van het bedrijfslegitimatiebewijs - glazen, reklamemateriaal, Nibb-it en Fillerprodukte alsmede Guinness Stout en Amstel blikbier kopen. (Duppie voor een guppie) Elke anonieme gever" afzonderlijk hartelijk dank voor de met zijn allen bereikte som van 175,10. voor de paarden en ook voor de proef dieren van de Poviet zoals de Guinese biggetjes en de konijnen. Nu de paarden bijna zijn verdwenen is het goed eraan te herinneren dat in de jaren veertig toen de heer Fenne in dienst kwam er veertig paarden en veu lens waren. De heer Fenne die, bij ge brek aan een opvolger, voorlopig nog een deel van zijn vrije tijd zal besteden aan de dieren, ontving uit handen van de heer Pelt als afscheidsgeschenk een ingelijste ets. De heer Kamsteeg zei dat Fenne en paarden één begrip zijn, maar dat in dit geval de opvatting dat men gaat lijken op de wezens met wie men omgaat, niet van toepassing is. Hij prees in de heer Fenne zijn vriendschap voor mens en dier en zijn gelijkmatige humeur, dat hem vele vrienden had bezorgd. Voor het geld dat hij hem onder couvert aan bood zou hij wel geen paard maar toch wel een staart kunnen kopen. Het was een geschenk van de collega's. Ook dr. W. F. H. Ströer was mede na mens de Poviet erkentelijk voor hetgeen de heer Fenne voor de proefdieren had gedaan en hij schatte dat de heer Fenne in de loop van de tijd tussen de duizend en vijftienhonderd konijnen had gefokt. Omdat hij zo'n goede klant was geweest van de timmerwinkel en de schilders die vele, vele ruiten hebben moeten inzetten in het stalgebouw werd de heer Fenne ook toegesproken door de heer Jacobs, de schilder, die hem een op originele wijze (namelijk met een hoefijzer) ver sierde platen-bon aanbood. De heer Jansen werd toegesproken door ir. Schipper, die in herinnering bracht dat deze reeds in 1916 in dienst was ge komen. Hij prees de heer Jansen die hij heeft meegemaakt in zijn functie van wortkoeler om zijn toewijding en de ma nier waarop hij steeds zijn uiterste best heeft gedaan. Ook de heer Jansen ont ving een ingelijste ets. De baas van de gistkelder, de heer Bot haalde herinneringen uit de oorlogstijd op, toen de heer Jansen zich ontpopte als een uitstekende papkoker en spreker vond het niet onwaarschijnlijk dat deze pap de grondslag heeft gelegd voor zijn eigen Gestalte (met hoofdletter). Namens de vakbond waarvan de heer Jansen 37 jaar lid is geweest sprak de heer Spijker, die hem als dank voor ja ren van vooruitdenken een kistje sigaren gaf bij wijze van nadenkertjes; voor me vrouw Fenne was er een doos bonbons. De heer Mantua sprak zijn collega met verve toe, waarbij hij onder hilariteit vertelde over hun oude baas Bander die tevens secretaris was van de vakbond. Had men voor een overtreding een boe te gekregen dan was daartegen beroep mogelijk via de vakbond. Het gebeurde nu wel dat baas Bander een boete op legde en 's avonds als vakbondsbestuur der zijn ondergeschikte bij zich kreeg die zijn bezwaren tegen de beboeting naar voren bracht, waarop bestuurslid Bander de boete ongedaan maakte. De enige die de heren Jansen en Fenne gezamelijk toesprak was de heer Van Kesteren die hen namens het gehele per soneel het beste toewenste en hun de gebruikelijke envelop met inhoud na mens het jubileumfonds overhandigde. De heren Jansen en Fenne bedankten tenslotte voor de prettige en sympathieke wijze waarop zij waren uitgeluid uit het bedrijf waaraan zij samen drieenzeventig jaar verbonden waren geweest. De fanfare Sint-Jozef uit Broekhem bij Valkenburg heeft haar beschermheer, de heer Kerckhoffs, op 29 oktober een au bade gebracht alvorens al spelend door Helmond te trekken met als einddoel ons bedrijf aldaar waar zij werden rond geleid. Kerckhoffs jr. staat naast zijn vader aan dachtig mee te luisteren. (foto: Jozef van de Broek, Helmond)

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3