Het laatste woord over bierpullen Sprong langs Amstel Bier Onlangs werd in Amman, de hoofdstad van Jordanië, een springconcours gehou den tussen een Libanees en een Jordaans team. Tegen de zwaarste hindernissen waren Amstelborden geplaatst, afkomstig van de Jordan Brewery, met Engelse en Ara bische tekst. Het lijkt wel of het paard even wil wachten alvorens al het mogelijke te doen om deze „central hurdle" te nemen. H. IJ. N. Tijssen veertig jaar in dienst In het directiekantoor van de N.V. Drankenhandel Holland-West in Den Haag heeft de heer P. Kranenberg dins dag 18 oktober de heer H. IJ. N. Tijssen die sinds de oprichting van de dranken handel hoofd van de afdeling boek houding is, toegesproken. De heer Kranenberg prees zich gelukkig in deze tijd een man te mogen huldigen die veertig jaar in dienst is en ging wat dieper in op de betekenis van dit lang durige dienstverband, waarbij hij tevens enige bijzonderheden uit het privéleven van de jubilaris ophaalde die niet na lieten indruk te maken op de heer Tijssen, zijn echtgenote en zijn drie kin deren. Uit handen van de heer Kranenberg ontving de heer Tijssen niet alleen de gouden speld met briljant en de envelop met inhoud, maar ook het gouden horloge dat een geschenk was geweest bij het zilveren jubileum maar nu voor zien was van een inscriptie. Daarna sprak mr. H. J. de Roy van Zuydewijn, chef van de afdeling kabi- nets- en algemene zaken van de gemeen te Den Haag, die de jubilaris de ere medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau in zilver opspeldde. De heer de Vries, directeur van de drankenhandel dankte hierop de beide sprekers en feliciteerde de heer Tijssen namens de drankenhandel. De avond tevoren was de heer Tijssen door het gezamelijke personeel geluk gewenst, waarbij de heer De Vries het woord had gevoerd en een envelop met inhoud namens het personeel was over handigd door mevrouw Wittentrop. Een zeldzame bierpul is enkele jaren ge leden de wisselprijs geworden voor wed strijden tussen de golfclubs van de Ver enigde Elektrische Industrieën en het GEB van Johannesburg, die nu in het bezit is van de beker. De bewegende delen van deze zotte pul worden aangedreven door twee batterijen die in de voet zijn gemonteerd. De pul staat op hydraulische poten zodat hij altijd zachtjes wordt neergezet en er dus geen bier over de rand spat. Er zit een slangetje aan met kraan en speen zodat de pul veilig geledigd kan worden door een liggende drinker. De opklapbare as bak van het originele ontwerp is niet uitgevoerd, maar de pul heeft wel een rood lampje dat gaat gloeien als de pul bijna leeg is en een klaxon die in wer king treedt als de pul geheel leeg is. Aan de rand is een ontschuimer beves tigd, een klein propellert'e dat het schuim wegblaast. Om een smeerboel te voorkomen is tegenover de propeller een schild geplaatst die het schuim mooi op vangt. Hiertussenin ziet men een rose plastic plaatje bestemd om de lippen aan te zetten bij het drinken zonder gevaar te lopen dat ze eraf glijden, want het plaat je is lipslipvrij. Het oor heeft een verende greep voor drinkers die niet kunnen drinken zonder te knijpen. Een thermometer is in de zijkant gemon teerd en het instrurrentenbord bevat een fotoëlektrisch oog om bierdruppels te ontdekken, een peilglas, stopwatch en hydrometer om vast te stellen of er soms teveel water in het bier zit. De foto werd ons welwillend ter beschik king gesteld door Associated Electrical Industries. 5

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5