Miljoenste bierreiniging feestelijk gevierd 4 Knal werk en vuurwerk (slot van pagina 3) bedoeld als koopsom van benzine voor de bromfiets die daarmee 2.600 km zou kunnen rijden. Er was ook een voetbal schoen bij en allerlei papieren die de bromfietser van pas kunnen komen. De heer Beekman sprak namens de biljartvereniging, waarvan nog nooit ie mand lid was geweest die zijn veertig jarig jubileum achter de rug had. Voor de biljartclub betekende deze dag geen afschceid van lid De Korte. Hij ontving een krijtje in luxe etui en een fraai ver sierde keu. Voor de jubileumcommissie betekende het afscheid van de heer De Korte een mutatie want nu moest men naar een andere proviandbewaarder omzien. De envelop met inhoud was er niet minder om. De oudste zoon sprak hierna zijn vader toe om hem te danken voor het goede voorbeeld dat hij zijn kinderen altijd had gegeven. Na een kort ontroerd woord van de heer De Korte zelf, meende ieder dat het laatste woord was gezegd. Toen stond de heer Van Markwijk Kooy andermaal op. „Ik heb je de gebruikelijke envelop daarnet niet gegeven en dat heeft je mis schien verbaasd, maar de reden is dat ik nu op deze dag de gelegenheid heb - de laatste gelegenheid - om eindelijk eens het laatste woord bij je te hebben". Toen pas ging de envelop naar de man voor wie hij uiteindelijk bestemd was. Er was met veel vuurwerk (figuurlijk) en enig knalwerk (letterlijk) een feeste lijke en hartelijke streep gezet onder een welbesteed werkzaam leven. Bel 333 voor klachten over lichtbakken of an dere buitenreklame. Toestel 333 wordt be diend door de dames Hoogland en van Arkel. Klachten kunnen ook anoniem worden door gegeven. Nagenoeg alle bierwachters van Neder land hebben vrijdag 30 september ge zamenlijk herdacht dat zij sinds 1951 een miljoen reinigingen van biertapin stallaties hadden verricht. Met hun echt genoten kwamen zij 's morgens in hun servicewagens naar het Citroëngebouw naast het Olympisch Stadion, alwaar zij werden getrakteerd op koffie met koek. Op het terrein van het stadion werd ver volgens een foto gemaakt van de bier wachters met hun auto's, waarna een bus het hele gezelschap naar de Amstel Brouwerij reed. Hier werden zij rond geleid en kregen zij een lunch aange boden in de Gijsbreghtkelder, waar mr. Elink Schuurman hun gastheer was, In een rondvaartboot gezeten bekeken de gasten het oude Amsterdam; per auto bus werden zij naar Volendam vervoerd, waar het officiële gedeelte van deze dag werd besloten met een diner. De dag werd meegemaakt o.a. door de heren A. J. Boks, directeur CBK, H. Meyling, voorzitter bierwachtcommissie en J. Pot, inspecteur. De bierwachters met hun echtgenoten in ons brouwhuis.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4