I SSSgs^ggS Sisssp" nSsiï^ ywBrir gh||' r Knaiwerk en vuurwerk voor scheidende jubilaris 3 r" 'af it" SSZS Zeer, zeer velen hebben de viering van het veertigjarig jubileum en het afscheid van de heer H. de Korte bijgewoond. Dit jubileren en afscheidnemen gebeurde in onze Gijsbreghtkelder, dinsdag 4 okto ber half vijf. Geflankeerd door zijn echtgenote, drie zoons en schoondochters en enkele an dere familieleden moest de heer De Korte een hele rij sprekers beluisteren en vele, vele geschenken in ontvangst nemen. Blijdschap en ontroering streden om de eerste plaats. De heer Van Markwijk Kooy sprak van een zeer bijzondere gelegenheid. Hij memoreerde dat de heer De Korte in 1926 in dienst kwam als metselaar; in die tijd begon de grote nieuwbouw, staalconstructie kostte toen tien cent per kilo gemonteerd, dat bedrag is nu nauwelijks de schrootprijs. Hij werd in 1956 voorman en in 1960 onderbaas, in welke funktie hij nu met pensioen gaat. Deze op-en-top-Amstelman ken merkte zich door zijn grote dynamiek, inventiviteit en natuurlijk gezag, hij is nog vóór zijn afscheid een legendarische figuur, die met bijzonder veel voldoe ning op zijn carrière kan terugzien. Grote mannen plegen hun memoires te schrijven. De heer Van Marwijk Kooy ried de scheidende jubilaris aan korte Korte-verhalen te gaan schrijven. De heer Hendrix, afgevaardigde van de burgemeester, deelde mede dat H. M. de Koningin de heer De Korte had begif tigd met de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, waarvan de versierselen hem werden op gespeld. De heer Boonen dankte de heer De Korte voor alles wat hij voor de be drijfsleiding had gedaan en speldde hem het insigne voor veertig jaar trouwe dienst op. De nieuwsgierigheid van de aanwezigen was inmiddels reeds lang gaande ge maakt door een groot gevaarte, dat er van verre uitzag als een dikke muur slot op pagina 4) van metselstenen. Bovenop lagen aller lei metselgereedschappen en een specie- bak. Het was zijn medewerker Van de Berge die de heer De Korte als aanloop tot de aanbieding van het cadeau toe sprak, waarna hij hem uitnodigde naar het spreekgestoelte te komen. Hier werd hem op een soort laag voetenbankje een aansteker aangereikt waarmee hij een rotje moest ontsteken dat uit de hiervoor genoemde muur stak. Er klonk een knal en vlak daarop vielen de beide lange zijden van de muur om. Het leek een beetje op de surprise van de vorige dag, maar nu werd er een Mobylette bromfiets zichtbaar. ,,Ik heb er geen woorden voor", zei de jubilaris. Dat was geen bezwaar, want woorden waren er verder genoeg. Een andere spreker die tientallen jaren met de heer De Korte heeft samenge werkt, de heer Kuyvenhoven, noemde hem de laatste van de oude ploeg; hij bood de man die in de wandeling wel Van Marwijk Korte werd genoemd na mens het beambtenpersoneel een enve lop aan waarin zich een bedrag bevond bedoeld als een kleine tegemoetkoming in de kosten die de geraamde reis naar Amerika (waar een van zijn kinderen woont) zal vergen. Mevrouw De Korte, die al enige malen met bloemen was verrast, ontving ook nu weer een bloemenhulde. Namens de bazen sprak de heer Falken- hagen, die een barometer aanbood en de wens uitsprak dat deze veel zonnig weer zou aanwijzen. De voetbalverenig ing had in de heer Struiksma een woord voerder gevonden en deze demonstreer de aan de hand van geprojecteerde beelden hoe de diverse activiteiten van de heer De Korte bij de biljartclub, de brandweer, de reddingsploeg en de EHBO zich soms voordeden. Als ge schenk was er een buidel vol centen,

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3