Kantine ging open met drie klokslagen 2 slot van pagina 1) van, mej. Koldijk en de heren Eyck, Papavoine en Schellingerhout, ontving en een zout-, peper- en mosterdstel. Het zout kon gebruikt worden voor be paalde klagers die op alle slakken zout willen leggen, de mosterd om aan te tonen dat deze specerij ook weieens vóór de maaltijd komt en peper voor op de stoelen van degenen die te lang blij ven zitten. Het archtitectenbureau Langhout en Huisman had een meterslange foto van de Amstel met een gezicht op de Mage re Brug laten plaatsen langs de wand die van de gang naar de kantine leidt. De heer Van Markwijk Kooy die hier voor zijn dank uitsprak, merkte op dat men deze Magere Brug maar in gedacht en moest houden bij het betreden van de kantine in verband met het dieet. Ook de reisvereniging en de klaverjas- club werden bedankt voor het schenken van een bak met planten, zo ook de ju bileumcommissie die eenzelfde versie ring had aangeboden. De Visclub kreeg een woord van hartelijke dank voor het schenken van het aqua rium. „Ik heb een lang verhaal in Het Spongat gelezen over de wederwaardig heden van de laatst gehouden visdag", merkte de heer Van Markwijk Kooy op, „maar ik heb er niets in gevonden over de maat van de gevangen vissen en nu geloof ik dat zij de vangst in het aqua rium hebben gestort". Zoals wij de vo rige keer reeds meldden zwemmen er behalve goed zichtbare vissen ook exem plaren in die bijzonder klein zijn. De succesvolle verrichtingen van onze diverse ontspannigsverenigingen hebben tot gevolg gehad dat de kantinebezoe kers enige vitrines vol trofeeën kunnen bewonderen. Nadat hij het vertrouwen had uitgespro ken in de mate van verantwoordelijk heid die ieder voor de sfeer (de netheid en de etiquette) aan de dag zou leggen, verklaarde de heer Van Markwijk Kooy de kantine officieel voor geopend waar na de drie slagen op de luidklok deze woorden onderstreepten. De heer Binnekade sprak namens het personeel als lid van de ondernemings raad. Hij wenste de kantinecommissie succes, in wier toekomstige verrichting en hij het volste vertrouwen had. Blij was hij ook dat de verzorging in de kan tine in handen was gebleven van de fa milie Joosse. Hij dankte de direktie voor de wijze waarop deze kantine was gere- aliseerd.Hierop nodigde hij de heer Van Markwijk Kooy uit het geschenk van het personeel te onthullen. Deze trok aan een handgreep die bovenaan de hiervoor gemelde kist aan een kort touwtje hing en tot ieders verbazing viel de voorzijde van de kist als een val brug naar beneden zodat een spiksplin ternieuwe piano zichtbaar werd, com pleet met pianist, die in samenklank met enige musici een vrolijk lied in zette. Op de piano hing een bordje met de woorden: De pianist hoort niet bij het cadeau De fotowedstrijd De fotowedstrijd Knipoog '66 kreeg hierna de belangstelling. Alle inzending en waren tegen de achterwand van de kantine opgehangen, de winnende foto's hingen in het midden maar waren niet als zodanig aangeduid. De heer A. Bouwman, voorzitter van de jury deelde de uitslag mede en verzocht de prijs winnaars naar voren te komen. Deze hadden een uitnodiging ontvangen om bij de opening van de kantine aanwezig te zijn zonder dat hun was medegedeeld dat zij een prijs hadden gewonnen. De heer Van Markwijk Kooy deelde de prijzen uit. Nadat hij namens de directie had bedankt voor de geschonken piano, was het officiële gedeelte ten einde. Uitslag fotowedstrijd Knipoog '66 De jury van de fotowedstrijd Knipoog '66, is op woensdag 28 september 1966 bijeengeweest ter beoordeling van vijf enzeventig foto,s, ingezonden door een endertig inzenders. De jury was van oordeel dat, ofschoon het aantal inzendingen tegenviel, het ge halte van het merendeel der foto's boven de middelmaat lag. Zij is na rijp beraad gekomen tot de vol gende beoordeling van de prijswinnende foto's. Categorie C - de prijs voor het pakkend- ste onderschrift - een waardebon van 25,—, werd toegekend aan de heer F. van Bremen (Projectenbureau) voor zijn inzending Wil de laatste duif ook af stappen?! (32 punten). Een eervolle vermelding kreeg de heer G. H. A. van der Steen, Helmond, voor De zorgenrimpels van Limburg (28 punten). Categorie B - de prijs voor de origineel ste opname - een waardebon van 10,-, werd toegekend aan de heer H.A.Oostra (Technische Dienst) voor zijn inzending Slapend kind over studieboek (34 pun ten). Een eervolle vermelding kreeg de heer F. Cserép (Timmerwinkel) voor zijn fo to Ra, ra, ra, wie ben ik? (32 punten). Categorie A - Reeds na de eerste stem ming van de jury kwam de foto Tegen licht in het bos gemaakt door de heer H. A. Oostra (Technische dienst) over duidelijk als de beste zomerfoto naar voren (34 punten). De prijs bestaat uit een bureauradio. Voor het bepalen van de tweede en der de prijs waren twee extra stemmingen nodig. De tweede prijs, een waardebon van 60,-, kwam terecht bij de heer F. van Beveren (Projectenbureau) voor zijn fo to Het nuttige het aangename (31 punten). De derde prijs, een waardebon van 50,-, moest worden verdeeld door de heren G.J.Nijveldt (Machinewerkplaats) voor Schapen op de helling en H. ,T. H. Zander (Tekenkamer) voor het Paarde- hoofd, die elk 30y2 punten vergaarden. Hoe snel is de lift De lift die als eindpunt de kantine heeft brengt de inzittenden omhoog met een snelheid van 75 cm per seconde, d.w.z. 2,7 km/u, zegge en schrijve GEPENSIONEERDEN, ATTENTIE! De gepensioneerden en echtgenoten, wonende in Amsterdam en omgeving, worden hierbij uitgenodigd voor een bezoek aan het bedrijf (inclusief de nieuwe kantine) op woensdag 19 ok tober, om 14.15 uur. Verzamelen in de Gijsbreghtkelder. Hoofdkantoor. Wilt U mej. H. A. Bosker vóór 15 oktober schriftelijk berichten of U komt. De winnaars van de fotowedstrijd na de prijsuitreiking. V.l.n.r. de heren Oostra, Bouwman (voorzitter jury), Van Beveren, Nijveldt en Zander (de heer Van Bremen was niet aanwezig).

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2