Tweede prijs voor Amsteivoetbaiiers in Helmond Heel schip met Amstel bier Zaterdag 10 september j.l. te 10.30 uur begon in Helmond het toernooi voor de Henderson-Cup. Dit toernooi wordt ieder jaar gehouden als afsluiting van de zomeravondcompe titie. De beker is beschikbaar gesteld door de heer Henderson, directeur van Carp's Garenfabrieken te Helmond. Deelnemende elftallen waren: 1. Carp, 2. Edah, 3. Vlisco, 4. De Haes, 5. V en D, 6. Boekdrukkerij Helmond, 7. Van Dam, 8. Amstel. Uit de volgende uitslagen van de door Amstel gespeelde wedstrijden, blijkt dat onze jongens een geducht woordje mee spraken! Amstel-Carp 0-1 Amstel-Edah 9-1 Amstel-Vlisco 7-1. Hierdoor bezetten zij in de eindrang schikking de derde plaats. In de vierde klasse van de zomeravond competitie bereikten onze mannen de tweede plaats. 's Avonds had in zaal Traverse te 20.00 uur de prijsuitreiking plaats door de wethouder van sportzaken van de ge meente Helmond, de heer van Deute- kom. Deze sprak namens het gemeentebestuur een woord van dank aan de directies van de deelnemende bedrijven voor hun medewerking, maar vooral voor het geven van de gelegenheid aan hun werk nemers tot deelneming. De heer Van der Water, aanvoerder van de Amstel-voetballers kon voor zijn elf tal de tweede prijs, een nieuwe voetbal, in ontvangst nemen. De behaalde resultaten zijn veelbelovend voor de toekomst. Een speciaal schip met als lading uit sluitend Amstel bier zal een dezer dagen de haven van Amsterdam verlaten op weg naar Zweden. Op het moment dat wij dit schrijven was nog niet bekend of het schip, een coaster, op 28, 29 of 30 september zou aankomen om de lading bier in te nemen. De omzet van Amstel mellanöl op de Zweedse markt ontwikkelt zich zodanig dat werd besloten een schip te charteren, dat in één keer een lading vervoert van enige tientallen vrachtwagens. Het is de eerste keer dat de Amstel Brouwerij een zeeschip chartert om haar bier te vervoeren. Vijftig jaar geleden (1916, dus midden in de eerste wereldoorlog) heeft de Am stel Brouwerij met twee andere grote brouwerijen de Oluf Maersk, een Deens schip gecharterd om een lading Ameri kaans mout naar Nederland te ver voeren. Ons Helmondse voetbalelftal. Hierna was er gelegenheid tot dansen waarbij het orkest de Silver Stars dit ge deelte van de avond deed slagen. Dat het gezellig was bewees het late sluitingsuur (3 uur) dat voor de ca. 600 bezoekers nog te vroeg kwam. Het mag zeker niet onvermeld blijven dat de behaalde resultaten voor het overgrote deel te danken zijn aan de stimulerende kracht van onze mede werker de heer Raaymakers. Hij is de grote animator die met assis tentie van de heren Coolen en Lammers het elftal tot de behaalde resultaten heeft geleid. Van de dank van de spelers kunnen zij verzekerd zijn. Wethouder Van Deutekom (l.) overhandigt de heer Van de Water de tweede prijs. Kom Klaverjassen In het vorige nummer heeft de klaver- jasvereniging u opgewekt met haar te komen klaverjassen, maar door plaats gebrek is niet vermeld bij wie u zich als lid kunt opgeven. Dit kan gebeuren bij de heren Diederich (machinekamer), Dijst (electriciens) en Van As (machinewerkplaats). Gepensioneerden, attentie! De gepensioneerden en echtgenoten, wonende in Amsterdam en omgeving, worden hierbij uitgenodigd voor een bezoek aan het bedrijf (inclusief de nieuwe kantine) op woensdag 19 ok tober, om 14.15 uur. Verzamelen in de Gijsbreghtkelder, Hoofdkantoor. Wilt U mej. H. A. Bosker vóór 15 oktober schriftelijk berichten of U komt. 6

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 6