Nog dit jaar verkiezingen ondernemingsraad Helmond Hoe werkt het sociaal fonds? 5 Vr Tijdens de installatie van de commissie van voorbereiding voor de ondernemings raad te Helmond werd deze foto gemaakt. Zittend v.l.n.r. de heren ir. Drostir. Van Marwijk Kooy en Kuilder; staand v.l.n.r. de heren Verstappen, Raaymakers, Sprengers, Timmerman, Hendriks, Smeyers en Van Outersterp. Op donderdag 22 september j.l. instal leerde de heer Van Marwijk Kooy in Helmond de commissie welke de instel ling van een ondernemingsraad bij onze vestiging aldaar zal voorbereiden. In zijn installatierede verklaarde de heer Van Marwijk Kooy waarom de raad van bestuur gemeend heeft de bestaande ondernemingsraad van de brouwerij te Amsterdam niet te moeten uitbreiden met een deputatie van het personeel werkzaam in Helmond, maar een aparte ondernemingsraad in te stellen bij deze vestiging. De reden hiervan is dat mede door de geografische scheiding de problemen in de beide bedrijven van zo uiteenlopende aard kunnen zijn dat het beter is deze in een eigen ondernemingsraad te be spreken. Anderzijds schuilt in deze constructie echter het gevaar dat de eenheid binnen het concern zou kunnen worden ver broken. Om dit te voorkomen zullen beide ondernemingsraden tenminste een maal per jaar gezamenlijk vergaderen. De heer Van Marwijk Kooy suggereerde dat deze gezamenlijke vergadering het beste zou kunnen worden gehouden op het moment dat de financiële resultaten van het afgelopen jaar in de onderne mingsraad worden besproken. Het leek de heer Van Marwijk Kooy een leuk idee om deze gezamenlijke vergaderin gen afwisselend in Amsterdam en in Helmond te houden. In zijn rede benadrukte de heer Van Marwijk Kooy nog eens dat onze beide vestigingen één geheel moeten vormen en dat de jaarlijks behaalde prestaties het resultaat zijn van de gezamenlijke inspanning van alle medewerkers van ons concern. De heer Van Marwijk Kooy besloot zijn rede met de hoop uit te spreken dat de commissie er in zal slagen bij haar voorbereidingen dezelfde sfeer van eensgezindheid te bereiken die nu al het gehele bedrijf in Helmond kenmerkt. De taak van de commissie van voorbe reiding zal volgens de opdracht van de raad van bestuur een tweeledige zijn: In eerste instantie zal zij moeten bestuderen welke wijzigingen moeten worden aangebracht in het bestaande reglement van de ondernemingsraad te Amsterdam, opdat dit reglement straks van toepassing zal kunnen zijn op beide ondernemingsraden. Als leidraad hiervoor heeft de commissie een ont- werp-reglement ontvangen. De verschil len tussen dit ontwerp-reglement en het reeds bestaande zijn naast de aanpassing aan de situatie met twee afzonderlijke ondernemingsraden hoofdzakelijk van terminologische aard. Hierbij heeft tevens een aanpassing plaatsgevonden aan de veranderingen in de sociale struc tuur binnen de onderneming gedurende de laatste jaren. Het ontwerp-reglement wordt tevens ter bestudering aangeboden aan de leden van de ondernemingsraad te Amsterdam. In tweede instantie zal de commissie, nadat het uiteindelijke ontwerp-regle ment zal zijn goedgekeurd door de bedrijfscommissie voor de bierbrouwe rijen, worden belast met het organiseren van de verkiezingen voor de onderne mingsraad te Helmond. Zodra deze ondernemingsraad zal zijn geïnstalleerd - het streven is dat dit nog aan het einde van dit jaar het geval zal zijn - wordt de commissie geacht te zijn ontbonden. De heer Van Marwijk Kooy zal als Er zijn enige misverstanden ontstaan be treffende de nieuwe werkwijze van de Stichting Sociaal Fonds. Het bestuur meent daarom er goed aan te doen een korte samenvatting te geven van het artikel dat hierover in Het Spon gat van 12 mei j.l. is verschenen. In dit artikel is naar voren gebracht dat de kosten, verbonden aan aanschaf fingen die tot de normale gezinsuitgaven behoren niet meer zoals vroeger zonder meer op het Sociaal Fonds kunnen wor den afgewenteld. Het bestuur heeft zich op het standpunt gesteld dat het Sociaal Fonds op de eer ste plaats hulp dient te bieden aan hen, die door onvoorziene omstandigheden in financiële moeilijkheden zijn komen te verkeren, welke zij niet zelf kunnen op lossen, omdat de middelen daartoe ont breken. Hoewel het bestuur voor zich een dui delijke beleidslijn heeft uitgezet wil dit niet zeggen dat hiervan niet kan worden afgeweken als daartoe aanleiding be staat. Elke aanvrage die binnenkomt, wordt door het dagelijkse bestuur serieus be keken en het bestuur laat zich in elk te behandelen geval uitvoerig informeren door de maatschappelijk werkster over voorzitter van de nieuwe ondernemings raad optreden. De Commissie van Voorbereiding be staat uit zeven leden, welke alle geledin gen van het bedrijf vertegenwoordigen. Het zijn de heren Timmerman baas leger- en vatenvulafdeling). Van Outers terp (tekenkamer), Hendriks en Smeyers (bottelarij), Verstappen (expeditie), Raaymakers machinekameren Spren gers (legergebouw). Voorzitter van de commissie is de bedrijfsleider van de vestiging Helmond, ir. J. Drost, terwijl de chef van de af deling Personeelzaken, de heer H. J. G. A. Kuilder, als secretaris zal optreden. al datgene, wat voor een goed gefun deerde beslissing van een aanvrage nodig is. Door deze uiteenzetting hoopt het be stuur de twijfel te hebben weggenomen, die bestaan terzake van de werkwijze van het Sociaal Fonds in zijn nieuwe gedaante. Kantine internationaal woord Kantine is een oorspronkelijk Ita liaans woord, cantina dat o.a. wijnkelder betekent. Het is via het Frans (cantine) in onze taal te rechtgekomen. Het is merkwaardig dat het woord kantine in diverse talen ook een geheel andere betekenis heeft dan de bij ons bekende. Het Engelse canteen is ook een drinkfles van soldaten en een compleet stel tafelzilver. Het Duit se Kantine was oorspronkelijk de naam voor een veldfles. In het Frans bedoelt men met cantine ook een koffertje. Het Spaanse cantina betekent be halve kantine ook wijnkelder en kist voor het vervoer van mond voorraad.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5