Onze 6e jaarlijkse viswedstrijd Spaanse groeten naar huis „Als twee mensen hetzelfde doen is dat nog niet hetzelfde" is een oud Chinees gezegde, waarin - zoals bij alle spreek woorden - een zekere waarheid ver huld is. Zet twee hengelaars aan de waterkant met de opdracht zoveel mogelijk vis uit het water te halen dan zal de ene wel en de andere niet vangen. De aanwezigheid van een hoeveelheid vis spreekt uiter aard een woordje mee, maar toch. waarom vangt die ene hengelaar er zo onnoemelijk veel en de andere zo wei nig? Noem het geluk of routine zoals u wilt, maar men heeft er virtuozen bij, die zonder blikken of blozen het ene na het andere visje aan de haak slaan, met wisselend succes om de spanning erin te houden. Dit zijn zo de ontboezemingen naar aan leiding van de zesde jaarlijkse wedstrijd, die op 10 september j.l. bij Wervershoof gehouden is. De controleurs hebben het die dag wel zeer druk gehad, zoveel vis is er gevangen. De goede vangst droeg er toe bij, dat de sfeer zo niet uitbundig dan toch zeer bijzonder was, ook al door het fraaie weer temidden van het prach tige Hollandse landschap, waarvoor mis schien velen geen oog hadden omdat zij zeer geboeid werden door de reacties van hun dobbertje. Ons natje en droogje werden keurig op tijd aan de waterkant geserveerd. Trouwens de gehele verzor ging was weer prima. Ook in café Kraay- vanger te Onderdijk gemeente Wervers- hoof bleek alles voor ons in de puntjes verzorgd. De soep (met veel ballen) en de belegde broodjes smaakten opperbest en waren spoedig verorberd. Na de maaltijd werden enige prijzen, die door de heer Kraayvanger beschikbaar waren gesteld en vanzelfsprekend zeer dankbaar werden aanvaard, voor de tot nu toe meest spectaculaire resultaten, uitgereikt. Hierna volgde nog een con sumptie, aangeboden door het jubileum fonds. Zijn er niet méér fondsen, die met ons, hengelaars, daadwerkelijk mee leven? Alles smaakte best en gevoed en gelaafd togen allen weer naar het vis water. Ook nu weer gelukte het velen van ons menig visje te verschalken. Sommige controleurs kwamen papier tekort om de vangsten te noteren. Het eindsignaal kwam eigenlijk veel te vroeg, zo snel verliep de tijd. 's Avonds in onze Gijsbreghtkelder de prijsuitreiking. Alle bijzondere prestaties werden beloond en als slot een complete cérémonie protocolaire met de daarbij behorende hymne ter ere van de drie prominente hengelaars onder ons t.w. de heren Vogelaar, Diepen en De Lang, die hun trofeeën uit handen van mevrouw De Korte ontvingen. De uitgebreide uit slag van deze viswedstrijd zal in het vol gende Spongat worden vermeld. Tot besluit een gezellig dansje op de maat van de muzikale geluiden van The Metro's. Daarmede was deze viswed strijd wederom verleden tijd. Ik meen de tolk te zijn van allen als ik hier met een dankwoord, gericht aan allen, die zich voor de organisatie van deze wedstrijd hebben ingezet, besluit. Ook tot de overigen, die op hun wijze hebben bijgedragen om deze vispartij zo aangenaam en gezellig mogelijk te doen verlopen, zeg ik: „Wel bedankt en tot de volgende keer." Van Vrede. Mevrouw De Korte naast de drie winnaars: v.l.n.r. de heren De Lang, Vogelaar en Van Diepen. Traditiegetrouw is de Wereldomroep weer bij ons op bezoek geweest om op namen te maken van gesprekken met onze Spaanse werknemers. Vrijdag 9 september stond om acht uur 's avonds de grijze registratiewagen van Radio Nederland weer voor de deur, door zware kabels verbonden met micro foons in de Gijsbreghtkelder. De heer Van Brunschot heette ieder welkom waarna de heer Joaquin Valero, een uit Barcelona afkomstige verslaggever van Radio Nederland de leiding nam. In een plezierig tempo werden enige tientallen Spaanse werknemers ondervraagd over hun leven en werken in Amsterdam, waarna zij hun gezins- en familieleden konden groeten. De gesprekken werden afgewisseld door muziek, voortgebracht door het kwintet XYZ. De opkomst van onze Spanjaarden was minder dan vorige jaren, maar de stem ming was opperbest. Er waren ook enkele Spaanse dames meegekomen. Dergelijke uitzendingen van Radio Ne derland worden in Spanje gretig beluis terd; vooral in de kleine dorpjes grijpt men zo'n gelegenheid aan om er een feest van te maken. Er is zelfs een dorpje waar de pastoor de enige radiobezitter is; deze zet zijn ontvanger op het dorps plein en de bewoners komen er gezellig omheenzitten en al etend en drinkend wordt geluisterd naar wat de verre dorpsgenoot te vertellen heeft.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4