Ondernemingsraad terug van Zomerreces Kantine voor lorries Glazen bij het bier Vergadering van 5 september 1966. De voorzitter opent de vergadering met enkele mededelingen. a. De mechanisatie van de salarisadmi nistratie zal binnenkort een feit zijn. zodat nu ook het personeel op maandsalaris in het vervolg een andere salarisstrook zal ontvangen. b. Nu in de CAO een wijziging is ge komen in de vakantieregeling, n.l. dat reeds bij 15- en 20-jarig dienst verband een verhoging van vakantie rechten ontstaat, zal ook deze zelfde verbetering van toepassing zijn op het beambtenpersoneel. Dit betekent dat diegenen, die thans 15 dagen vakantie hebben, bij 15 dienstjaren 16 en bij 20 dienstjaren 17 vakantie dagen verkrijgen. Hierbij dient te worden opgemerkt dat het totale aantal vakantiedagen bij 40-jarig dienstverband in de CAO is teruggebracht van 21 naar 20 dagen. De directie zal zich nog nader be raden of er aanleiding is voor een verruiming van de vakantierechten van het overig kantoorpersoneel (dat thans reeds meer vakantie heeft dan 15 dagen) bij 15- en 20-jarig dienst verband. Mocht dit het geval zijn, dan zal dit ingaan per 1-1-1967 echter met terugwerkende kracht tot 1-1-1966. (Slot van pag. 1) haald te hebben) op de lorrie. Het stoeltje ging weer terug en de lorrie kon er weer een halve dag tegen. Voor akku's die in een metalen bak achter de bestuurder staan is een loop- kat beschikbaar die de akku eruit tilt. Op een karretje wordt de akku dan naar de oplader gereden en blijft zo staan tot het laden voltooid is - d.w.z. ongeveer vier uur. Een bestuurder van een grote lorrie zei dat hij zes uur met een akku kon rijden. „Je voelt aan het rijden dat het tijd wordt om te gaan wisselen. Ik kom altijd om deze klok hierheen". De snelheid waarmede de energie wordt verbruikt hangt ten nauwste samen met de snelheid waarmee wordt gereden en de zwaarte van de vracht. Een lorrie en een heftruck hebben een maximumsnel heid van 19 km per uur. Zodra de expeditiebrug gereed is, worden vele lorries overbodig, want zowel de volle als de lege kisten zullen dan over deze brug heen en weer reizen tussen de bottelarij en het expeditiecentrum. Lor ries zullen natuurlijk wel nodig blijven voor het vervoer van de pallets met kisten in de bottelarij. Het aantal hef trucks zal nog worden uitgebreid. c. In verband met de veranderingen in de budgettering en de organisatie zal het hoofd van de administratie, de heer H. Oudkerk, worden vrij gemaakt voor de in dit kader uit te voeren gespecialiseerde werkzaam heden. Er zal een nieuwe functio naris worden belast met de algehele leiding van de dagelijkse administra tieve werkzaamheden. d. Ir. Van Marwijk Kooy deelde mede dat hij zeer binnenkort in Helmond een commissie zal installeren, die de voorbereidingen op zich zal nemen voor een aldaar op te richten onder nemingsraad. Jaarverslag over 1965. Dit verslag kon eerst nu worden behandeld in verband met de geringe bezetting van de raad in de vergadering van 13 juni j.l. Daar reeds in Het Spongat van 12 mei j.l. een uittreksel uit het jaarverslag werd opge nomen, zijn hierover geen nieuwe ge zichtspunten te melden. Vervolgens bracht de raad het voorstel om op ruimere schaal dan thans het gebruik is, de werknemers in de ge legenheid te stellen drie weken aaneen gesloten vakantie op te nemen. De voorzitter, Mr Egberts, merkte op dat alleen sprake zou kunnen zijn van een langere vakantieduur, indien nog twee dagen resteren als snipperdagen. Dit be tekent dat alleen die werknemers die tenminste 17 dagen vakantierechten hebben in principe voor een langere va kantie in aanmerking zouden kunnen komen. Ir. Van Marwijk Kooy zei in zijn ant woord dat de raad goed voor ogen moet houden dat wij in een seizoengebonden bedrijf werken en dat daardoor een ieder een open oog moet houden voor de specifieke problemen die dit met zich meebrengt. De Amstel Brouwerij organiseert ter sti mulering van de omzet in de thuisver- bruiksector een korte maar krachtige glazenaktie. De consumenten zullen van deze aktie op de hoogte worden gesteld door mid del van advertenties in de grote dagbla den die 's middags op 29 en die 'smor- gens op 30 september verschijnen. Deze advertenties zullen nog enkele malen herhaald worden. Ook zal met raambiljetten en schappen- kaarten (in de zelfbedieningswinkels) de aandacht op deze aktie worden ge vestigd. Ook wees hij erop dat, gesteld dat dit verzoek zou worden ingewilligd, dit dan alleen zou gelden voor die afde lingen waar langere vakantierechten geen grote organisatorische problemen opleveren. Met andere woorden, het personeel zal begrip moeten hebben voor de omstandigheid dat een werk nemer uit de afdeling A wel en een werknemer uit de afdeling B geen toe stemming krijgt voor drie weken va kantie. Over de opening van de nieuwe kantine deelde de heer Broekhuysen het volgende mede. De nieuwe kantine zal op 3 ok tober a.s. om 16.30 feestelijk worden geopend, waarvoor representanten van alle sectoren van het bedrijf worden uitgenodigd. Vervolgens, na 17.00 uur, zal een ieder die belangstelling heeft een kijkje kunnen nemen. Op 4 oktober wordt de kantine in gebruik genomen terwijl dan tevens de tentoonstelling van de inzendingen van de fotowedstrijd „Knipoog '66" is te zien. Half oktober worden de gepensioneerden uit Amster dam ontvangen en op zaterdag 5 no vember zal een bijzondere activiteit plaats vinden. Het Spongat van 29 sep tember zal grotendeels aan de nieuwe kantine zijn gewijd. Warme maaltijden (IGLO) worden tegen redelijke prijs ter beschikking gesteld aan kamer bewoners. Getracht zal worden de vis in de kantine zoveel mogelijk te weren. De ervaring heeft nu eenmaal geleerd dat vis de tafels en vloeren ernstig veront reinigt, terwijl het wassen van het vaat werk speciale problemen met zich mee brengt. Er zal echter begrip worden opgebracht voor de wensen van het per soneel, vooral van de Spaanse werk nemers om sardines e.d. te eten, zodat dit punt nog nader zal worden bekeken. Desgevraagd deelde de heer Broekhuysen mede dat er 24 gegadigden zijn voor de Spaanse cursus (dit aantal is inmiddels gestegen tot 53). Ieder die in een winkel of bij een slijter zes pullen of zes flesjes (met fliptopper) pils koopt kan drie fraaie biconische glazen voor een gulden kopen; de glazen zijn verpakt in een gemakkelijke draag- doos en zijn in vijf kleuren bedrukt: ons embleem omrankt door gerstaren en hopbellen. De winkelwaarde wordt geschat op zeker 2,50. Het ligt in de bedoeling ten minste 1.200.000 glazen (dus 400.000 gevulde doosjes) in korte tijd onder de consu menten te brengen.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2