verkeersregels verkeerstekens Wordt de veiligheidscommissie op straat gezet? 95,7% 81,4% Cursus Spaans Geslaagd 3 oktober - kantine open 3 Wat er gaat veranderen (VI) Enkele artikelen speciaal voor brom fietsers. Vastgestelde gedragsregels: Art. 93 Het is de bromfietser verbo den 1) zich door een voertuig te laten trek ken of duwen; 2) te rijden zonder het stuur met ten minste één hand vast te houden; 3) een fiets of bromfiets dan wel een wagen of een kruiwagen, een kinder wagen of een dergelijk klein voertuig voort te bewegen; 4) enig dier te geleiden; 5) in het verkeer gevaarlijke voorwerpen te vervoeren; 6) onnodig geluid te veroorzaken. TOELICHTING - Het meeste spreekt voor zichzelf. Voor punt 6 uit dit artikel het volgende „geen onnodig of hinderlijk geluid veroorzaken" houdt in dat de bromfiets moet zijn voorzien van een ge luiddemper op de uitlaat en dat men niet meer onnodig met de gashandel mag spelen. Art. 94 Bromfietsers mogen niet meer dan één ander persoon vervoeren. Deze moeten op een doelmatige en veilige zit plaats gezeten zijn en de voeten aan weerszijden van het voertuig doen rusten op voetsteunen. Kinderen beneden 10 jaar moeten bovendien voldoende steun voor rug en handen hebben. Art. 97 Op voertuigen op twee of drie wielen is de amazonezit verboden. Daar op mogen zich geen personen vóór de bestuurder bevinden. TOELICHTING - Een en ander spreekt weer voor zichzelf. Het is heel vervelend voor kokette teenagers, maar het is afge lopen met de amazonezit achter op een bromfiets of scooter. Voortaan dus de benen elk aan één kant, wel wat onele ganter, maar veel veiliger. Art. 27 Fietsers mogen, indien zij daar door het andere verkeer niet hinderen, met twee naast elkander rijden; brom fietsers mogen niet met twee naast el kander rijden. Art. 54 Voor bromfietsers bedraagt, onverminderd de krachtens art. 52 vastgestelde maximumsnelheden, de maximumsnelheid: 1) binnen de bebouwde kom 30 km per uur; 2) daarbuiten 40 km per uur. TOELICHTING - Het komt nog al te vaak voor dat een bromfietser een auto mobilist, die een snelheid heeft van 50 Hoewel het bovenstaande u misschien vreemd in de oren klinkt, begint het er toch op te lijken dat dit spoedig het ge val zal moeten zijn. U moet niet denken dat de leden van de veiligheidscommissie op straat gezet worden, om op kosten van een of andere instantie een glaasje bier op een terrasje te gaan drinken. On derstaande grafiek zegt duidelijk genoeg, dat er ook door u op de veiligheid op de weg gelet moet worden. Van het totaal aantal ongevallen, de Amstelwerknemers overkomen, is het percentage verkeersongevallen in de eerste helft van dit jaar, vergeleken met dezelfde periode van het vorige jaar, ge stegen van 4,3% totl8,6%. Dat is maar liefst VIERMAAL zo hoog. Wij zouden er bij u allen op willen aan dringen, behalve op uw werk, ook op de weg aan uw eigen veiligheid en aan die van anderen te denken. U ziet hier twee vakken onder elkaar staan. Het totale vak geeft het totaal aantal ongevallen aan. Het linkerdeel geeft het deel aan van de ongevallen in het bedrijf en het rechterdeel dat van de verkeersongevallen, onze werknemers overkomen. in het bedrijf in het verkeer 1965 t/m juni 1966 t/m juni km per uur in de bebouwde kom inhaalt. Dit kan natuurlijk nooit indien hij zich houdt aan de maximumsnelheid van 30 km per uur. Art. 35 1) Wanneer het inhalen ver andering van rijstrook of een anderzins belangrijke zijdelingse verplaatsing mee brengt, geeft de bestuurder, na zich van de mogelijkheid om veilig in te halen te hebben vergewist, een teken met zijn richtingaanwijzer of met zijn arm dat hij het voornemen heeft een inhaalma noeuvre te beginnen. 2) Aan dit voornemen geeft hij zodra mogelijk uitvoering. 3) Het teken moet op houden zodra de zijdelingse verplaatsing is voltooid. Als u belangstelling hebt om een cursus Spaans te volgen kunt u zich opgeven bij de heer Struiksma, toestel 410. Deze cursus zal alleen doorgaan als er genoeg gegadigden zijn om een clubje te vormen. De lessen zullen gegeven wor den in aansluiting aan de werktijd. Vorige week slaagde onze medewerker, de heer Th. Huizenga van de afdeling Bedrijfs- en Budgetadministratie voor de akte M.O. Economie. Van harte proficiat! Op maandag 3 oktober zal de kantine in gebruik worden genomen zodat men op 4 oktober aldaar voor het eerst tussen de middag terecht kan. De foto (enkele weken geleden gemaakt) toont de balie waar men spijs en drank zal kunnen afhalen.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3