Ideeën beloond 77TTYv> WTT777 AMSTEL De heer Obbes (machine werkplaats, bottelarij) stuurde een idee (nr. 318) in, dat weer een verbetering inhoud van een vorig idee (nr. 127, zie Spongat nr. 32). Het betreft de verbetering aan de „vin gers", die de flessen in de korven van de spoelmachine drukken. De eerste inzender zag het probleem, waarvoor de technische dienst zich steeds gesteld zag. Iedere keer wanneer er een vinger afbrak, konden de resten van deze vinger slechts met veel moeite en ten koste van veel produktietijd, ver wijderd worden. Hij vond een oplossing om het verwijde ren van deze resten snel te doen plaats vinden. Hiervoor werd de vinger aan de onderzijde voorzien van een vierkant blokje A (zie fig. 1). De heer Obbes daarentegen vond een oplossing, waardoor het gehele probleem practisch voor goed opgelost werd. Door het aanbrengen van vleugeltips (zie fig. 2) is er geen kans meer op het verdraaien van de vingers en is het bijna geheel uitgesloten, dat de vingers nog kunnen breken bij de zwakke plak (a. fig. 1). Beloning: 75,-. Aanmoedigingspremies ontvingen: De heer Walburg (expeditie): 25,- voor idee nr. 104. De heer Van Nunen (interne dienst): 10,- voor idee nr. 329. Afgewezen werden de ideeën: Nr. 25 en nr. 335. IDEEEN figuur 1 figuur 2 De manner (slot van pag. 2) iet grijs Verder verwerkten zij in dat kwartaal 2.500 telefonische bestellingen, zodanig dat het ('s avonds laat) bestelde bier de volgende morgen op de gewenste tijd door de stadschauffeurs bij de klanten kon worden bezorgd. De Amsterdammers hebben het dus wel wat moeilijker dan hun Helmondse col lega's, die bovendien maar één ingang in de gaten moeten houden tegen Am sterdam acht! De Amsterdamse bewakingsdienst is daarom ook groter en bestaat uit twaalf man, van wie er negen in vol-continu- dienst werkzaam zijn in het bedrijf en drie op het hoofdkantoor. De leiding berust bij de heer H. A. Hesse (bij sommigen beter bekend als Pinto). De leiding van de Helmondse bewa kingsdienst, welke bestaat uit vijf man, die eveneens in vol-continudienst werken berust bij de heer W. A. F. Simons. Beide heren zijn oude rotten in het vak: de heer Hesse werkte voorheen bij de bewakingsdienst van de mijnen (het was daar wel even groter!) en de heer Simons bij de bewakingsdienst van Philips (ook wel even groter dan de onze!). Alhoewel een bewakingsbeambte bij de uitoefening van zijn beroep vaak een wat ernstige indruk maakt wil dat niet zeggen dat hij het leven niet van de vrolijke kant zou kunnen bekijken. Het beste bewijs hiervan is wel de heer Van de Water, werkzaam bij onze Hel mondse bewakingsdienst, die in zijn vrije tijd een fervent carnavalsvierder is. Tijdens de jaarlijkse „Keiekletsavon- den", waarover wij in dit blad reeds eerder schreven, ontpopt hij zich als een groot artiest die de stampvolle zaal ontelbare keren in daverend gelach kan doen uitbarsten. Met zijn creatie van Soldaat Boem, een persiflage op het sol datenleven, behaalde hij een eerste prijs, terwijl hij ook andere jaren in andere rollen, zoals de schooljongen Boemetje, hoge ogen gooide. Het Helmonds Dagblad schreef eens over hem: „Hij speelde twintig minuten lang met zijn auditorium op een zeld zaam droge, maar geweldig humoris tische tnanier; wat hij bracht was werke lijk het „buutrednen" van de hoogste klasse". De heer Langejan in Amsterdam kent niet alleen alle hoeken en gaten van onze brouwerij maar is bovendien een kenner van zijn stad. Van zeer veel ge bouwen en huizen weet hij wanneer ze gebouwd werden en wie er in de loop van de jaren in zo'n huis of gebouw gewoond en gewerkt hebben. En hij breidt zijn kennis op dit gebied nog steeds uit. Als hij een vrije dag heeft en het is mooi weer dan staat hij vaak om zes uur al op om zijn stad verder te gaan ver kennen. Gewone „menselijke" mensen dus, onze bewakingsbeambten, die echter wel eens in minder prettige situaties moeten optreden, maar dat is de taak waarvoor zij staan. K.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3