Bezoek uit Suriname 5 Tweedaagse reis naar Luxemburg 25 en 26 juni 1966 Zaterdagmorgen. Eindelijk was het dan zover. Wij gingen onze grote reis naar Luxemburg maken. De regen stroomde neer, maar wie gedacht mocht hebben dat onze goede stemming daardoor zou bederven, kwam bedrogen uit. De bus was nauwelijks Amsterdam uit, of de heer v. d. Haterd pakte zijn mondorgel en speelde vrolijke deuntjes. De voorzitter betreurde het dat enige leden wegens ziekte niet mee konden gaan en wenste hun een spoedig herstel toe. In Valkenswaard stonden koffie en ge bak al op ons te wachten. Na dit genut tigd te hebben, ging het via Hasselt, Luik en Marche naar Bastenaken (Bas- togne), waar menig ouder onder ons dacht aan de mensenslachting die hier heeft plaatsgevonden. Tussen Hasselt en Bastenaken hebben we twee bierpauzes gehad, die gretig werden aanvaard. De stemming bleef op perbest, vooral met het vooruitzicht op ons diner in Arlon, waar wij in hotel Metropole verwacht werden. Alles was prachtig èn smakelijk geregeld en wij deden het eten dan ook alle eer aan. Na het eten ging het richting Luxemburg waar wij in hotel Graas onze kamers op zochten. Wij knapten ons wat op en gin gen toen gezamenlijk de stad in om de mooie plekjes van Luxemburg te bekij ken. Het was sprookjesachtig mooi. Tweede dag Na het ontbijt om 8 uur, gingen wij richting Vianden. Of het kwam door de goede nachtrust of door de prachtige omgeving, de heer v. d. Haterd slingerde het ene liedje na het andere de bus in en het Amstelkoor zong of hun leven er van afhing. Spoedig waren wij weer één gro te Amstel vriendenclub. Ons oudste lid, onze eigen oma, zong op veler verzoek ouderwetse liedjes en be- Het oorlogsmonument, een Amerikaan se tank, in Bastenaken (Bastogne). El monumento de guerra (un carro de asalto americano) en Bastogne (Bélgica), visitado por los miembros de la Asocia- ción de Viajes Amstel. wees daarmee dat de jonge oudjes het nog bijzonder goed doen. Bij aankomst in Malmédy regende het niet zo hard meer, zodat wij de kermis op konden. Daar kreeg Jan Wijbrandts zijn eerste patiënte, een „gevallen" dame. Hulp vaardig als hij in zoiets is, wilde hij di rect eerste hulp verlenen, dit werd wel door de dame gewaardeerd maar de Lranse taal was een tegenvaller voor on ze Jan. Hij werd door de ontboden arts en de dame bedankt maar ook dit gaf weer taalmoeilijkheden. Later nam hij wraak op Piet Rooth, die even onwel was geworden. Hij gaf Piet zoveel eau de cologne, dat een paard er van zou zijn gaan steigeren. Maar Piet knapte toch weer vlug op en voort ging het weer door berg en dal. Het diner in Hoensbroek was een ovatie waard. Een klasse hotel en een klasse diner met alles erop en eraan. Waar het bestuur de muziek vandaan haalde weet niemand, maar onder het eten speelde de kapel. We reden door Zuid-Nederland naar Utrecht, waarna wij na een prachtig weekeinde in Amsterdam aankwamen, vermoeid maar uiterst tevreden. Langs deze weg wil ook namens mijn medeleden het bestuur van de RVAB bedanken voor de uren van arbeid die voor ons plezier verricht zijn. Ook hun echtgenoten wil ik bedanken voor de hulp aan hun mannen. Verder bedan ken wij de eminente chauffeur en de bierverzorgers. Ook de heer v. d. Haterd voor zijn muziek en oma voor haar prachtige liedjes. Bedankt iedereen! P. F. Theunis N.B. Er is nog plaats voor enige nieuwe leden. Gegadigden kunnen zich opgeven bij H. A. Joosse, bedrijfskantine, H. van Resteren, machinewerkplaats en J. Wij brandts, servicedienst. „Fondamenteel" In de City van Londen hebben enige schilderachtige officiële personen, on danks veranderingen en moderniserin gen, hun baantje behouden - het zijn vier Ale Conners (bierkeurders) die een jaarwedde ontvangen van £10. Het werk van de bierkeurders bestond uit het keuren van het bier dat in de stad werd verkocht, teneinde vast te stellen dat het goed was voor 's mensen lichaam en juist geprijsd was. Het keur dersattribuut bestond uit een leren broek. De brouwer schonk zijn bier uit op een bank en de keurder ging daarop zitten. Kleefde de bank na verloop van tijd aan de broek dan had het bier de juiste sterkte. Was dit niet het geval dan moest de caféhouder zoveel van het minder waardige bier drinken als hij kon ver dragen en de rest werd over hem uit gegoten. Vakbondsleiders uit Suriname waren onlangs de gast op de brouwerij. In de Raads- kelder werden zij ontvangen o.a. door leden van de ondernemingsraad, waarna zij het bedrijf bezichtigden.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5