K. Vogelaar veertig jaar in dienst 3 Het jubileum van de heer K. Vogelaar, servicemonteur, is in verband met de vakantie van de heer Hovius, zijn di recte chef, vier dagen na 16 juli ge vierd, de dag waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam. Woensdagmid dag 20 juli dus, zette hij zich, met echt genote en zoon (voor deze gelegenheid verlof gekregen, want hij is in militaire dienst) in onze Gijsbreghtkelder, waar vele collega's, oud-collega's en vrienden van hun belangstelling blijk gaven. De heer P. Kranenberg sprak zijn blijd schap uit over het feit dat hij hier een van de goede vaklieden tegenover zich had van wie ons bedrijf er gelukkig velen telt. De heer Vogelaar kwam in 1926 in dienst als loodgietersmaat bij de heer Kuyvenhoven sr. Langzaam maar zeker is hij omgezwaaid van loodgieter naar servicemonteur. Als zodanig is hij voor de helft technisch en voor de helft commerciëel, want behalve de zorg voor een goede biertapinstallatie is er ook het contact met de klant, bij wie het karwei wordt verricht. Deze beide aspecten van zijn taak heeft de heer Vogelaar steeds goed in het oog gehad, waardoor hij er niet alleen bij de klanten maar ook bij de directie goed op staat. De heer Kranenberg legde er nog eens de nadruk op hoe uiterst be langrijk de samenwerking is tussen de geheel commerciële mensen en de func tionarissen als de heer Vogelaar, wier werk half commercieel half technisch is. Als die samenwerking goed is, komt dit de brouwerij ten goede en kunnen wij ons werk op bevredigende wijze doen. Ook mevrouw Vogelaar werd in de hul de betrokken, want het beroep van ser vicemonteur brengt mee dat er lange dagen worden gemaakt. De heer Kranenberg gaf uiting aan de erkentelijkheid van de directie voor de persoon, het werk en de trouw van de heer Vogelaar. Behalve de envelop met inhoud ontving de jubilaris ook een foto die jaren geleden was gemaakt van baas Kuyvenhoven (Oom Piet) en hemzelf. Drs. Van der Schuyt speldt het gouden insigne op. Geen biljart toernooi dit jaar De directie heeft besloten dit jaar het Amstel biljarttoernooi niet te laten door gaan. Toen in 1959 voor het eerst het toernooi werd georganiseerd, heette het Inter- filiaal, omdat het ging tussen werk nemers van Amsterdam en de filialen. Inmiddels zijn enkele filialen omgezet in drankenhandels: zouden de biljarters van deze ex-filialen blijven meedoen, dan zou het onbillijk zijn de werknemers van de reeds eerder met ons samenwerkende drankenhandels van deelneming uit te sluiten. Het aantal spelers zou dan zo groot worden dat er geen geschikte bil jartzaal zou kunnen worden gevonden om het toernooi op één dag uit te spelen. Er wordt overwogen of de mogelijkheid bestaat het toernooi het volgend jaar op de een of andere manier doorgang te laten vinden. Die ongelukkige baast Zodra er in het bedrijf sprake is van een haastkarweitje bestaat de kans dat deze haast juist grote vertraging tot ge volg heeft. Door de grote haast loopt men soms een verwonding op; de wond moet behandeld worden, dus het karwei ligt stil of moet door een ander worden overgenomen, waardoor diens werk blijft liggen. Degene die de verwonding heeft opgelopen is dan soms voor enkele dagen uitgeschakeld. Bedenk daarom dat u bij haastkarweitjes de veiligheid niet uit het oog verliezen moet. U voorkomt dan schade aan uzelf, scha de aan het bedrijf en schade aan uw collega. Te haastig komt evenmin op tijd als te langzaam. Dat geldt in het bedrijfsleven, dat geldt ook op de weg. De heer Hartman bracht hierna de ge lukwensen over van de burgemeester en speldde de jubilaris de versierselen op van de eremedaille in brons van de orde van Oranje Nassau. Ook drs. K. B. A. van der Schuyt, het hoofd van de dienst waaronder de jubilaris ressorteert, sprak waarderende woorden en hij noemde hem een eerste klas vakman, die bovendien heeft weten te bewerkstelligen dat de klanten meer in ons zien dan alleen maar de bierleve rancier. Hierop ontving de heer Voge laar de gouden speld met briljant voor veertig jaar trouwe dienst alsmede een envelop met inhoud, een doos om vis- gerei in op te bergen en een fraai glas. „Je bent geen houten Klaas, maar een bronzen, gouden en briljanten Klaas", schertste de heer Hovius, de directe chef van de heer K(laas) Vogelaar. „Aan het klimaat in het algemeen kunnen wij niets doen, maar wel aan dat waarin wij wer- De heer Vogelaar dankte alle aanwezi gen voor hun belangstelling en de ge schenken die hij had mogen ontvangen. ken en dat dit klimaat goed is, daarvoor heb jij de basis gelegd. We luisteren graag naar je adviezen", aldus de heer Hovius, die namens de medewerkers de gelukwensen aanbood, ook aan mevrouw Vogelaar (tante Sien) die een mooie plant kreeg. De heer Keyer feliciteerde namens de collega's en bood twee tuinstoelen aan. Een andere collega, de heer Kloos, voer de het woord namens de ABC (Amster damse Bedrijfsgroepencentrale) en bood behalve zijn gelukwensen een geschenk en een plant aan. Tenslotte sloot de heer Fransen namens het jubileumfonds de rij van sprekers; hij las enige gelukstelegrammen voor en bood de jubilaris de gevulde envelop aan.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3