verkeersregels verkeerstekens Ruimtevaart in Amsterdam Kijk, weer zo'n foto I IV Vastgestelde gedragsregels Art. 15 Bestuurders betrachten de naar omstandigheden geboden voorzich tigheid ten aanzien van zich op de weg bevindende voetgangers. Zij verlenen blinden, voorzien van een blindenstok, en overigens alle perso nen die zich moeilijk voortbewegen ongehinderde doorgang. Art. 21 Het is verboden met een voer tuig te rijden, indien dit is voor zien van een voor het overige ver keer zichtbare verlichte transparant door middel waarvan reclame wordt gemaakt. TOELICHTING Art. 15 Het tweede deel spreekt voor zichzelf, maar nu de eerste zin van dit artikel. Voortaan moet u bij kruispunten als afslaand verkeer voorrang verlenen aan rechtuitgaan- □uizenden dozen (Slot van pag. 1 werkt bijna uitsluitend voor de afdeling export, want in het binnenland gaat vrij wel geen bier in dozen om. De dozen worden dan ook op bestelling van de exportafdeling gereedgemaakt. Pieken zijn er bijna niet want de export gaat het hele jaar door. Wel worden er sixpacks gebruikt in het binnenland en ook die liggen samenge klapt hier in voorraad. Sixpacks zijn doosjes waarin precies zes flessen pas sen en het geheel kan gemakkelijk wor den meegenomen doordat het doosje een stevig handvat heeft. Vier van die six packs passen sluitend in een kist met een dwarslat; op de zijkant van de kist staat een 6 geschilderd zodat ze direct te onderscheiden zijn van de gewone kis ten. Ook die sixpackkisten staan op de kartonnageafdeling. Hier worden de six packs die in de kisten zijn achtergeble ven gecontroleerd of ze nog een keer gebruikt kunnen worden; zijn ze schoon en heel dan maken ze nog een ronde mee. Er zijn ook fourpacks en daarvan gaan er dus zes in een kist. Fourpacks gaan alleen naar de Verenigde Staten. Hoe immens de ruimte op de vijfde ver dieping ook is, toch is er behoefte aan meer. Vandaar dat ook de zesde verdie ping voor een groot deel in beslag wordt genomen door verpakkingsmateriaal. We zeiden het al: kartonnen dozen zijn een groot artikel en zij nemen dan ook ruimte in, waardoor de afdeling karton- nage wat oppervlakte betreft tot de grootste afdelingen behoort. In het Nederlands Instituut voor Nijver heid en Techniek, dat gevestigd is aan de Rozengracht 224 (hoek Marnix- straat) is voor de derde maal de reizende tentoonstelling Ruimtevaart te zien; de ze is georganiseerd door de NASA (Na tional Aeronautics Space Administra tion). de voetgangers ook al is in de zij straat geen zebrapad aanwezig. Art. 21 Omdat het voeren van transpa ranten voor reclamedoeleinden steeds meer toeneemt heeft men dit artikel aan de nieuwe wet toege voegd. Door toestaan hiervan zou men het wegbeeld onrustig maken en de aandacht van de bestuurders afleiden. Zakelijke mededelingen als taxi, politie, ambulance, bus nummers en -routes en dergelijke worden niet geweerd. Er zijn schaalmodellen van de satellieten Mercury, Gemini, Apollo, Ranger, Sur veyor, Mariner, Tiros, Echo, Telstar en vele andere. Met behulp van mechanische en elek tronische apparatuur worden voorlich ting en demonstraties gegeven over voortstuwing, principe van de raketmo tor, gebruik van vloeibare en vaste brandstof, communicatie (kleine werken de modellen van radiozenders en ont vangers), het gebruik van zonnewarmte als energiebron enz. De demonstraties worden op iedere werkdag (ook 's zaterdags) gegeven om circa 10.30 en 14.00 uur. Zeer interessant, voor jong en oud, voor jongens en meisjes. Het gebouw mag er van buiten misschien niet zo aantrekke lijk uitzien, binnen valt men van de ene verbazing in de andere. Het instituut is van maandag tot zater dag geopend van 10-16 uur. waarmee u een goede kans zou maken in onze fotowedstrijd. Knipoog '66. Deze Eskimo-moeders maken voorbereidingen voor een voedzaam maal. De kinde ren schijnen zich af te vragen: krijgen wij Eskimootjes straks ook een mootje? Ook al komt u niet op de proppen met een foto van Canadese Eskimo-vrouwen dan blijven er genoeg onderwerpen over om te fotograferen. Stuur ook een zomerfoto in. Als u het niet doet wint u zeker niets.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2