verkeersregels verkeerstekens Hoe gaat het met onze zomerhuisjes Amstel bier in de Moriaan in Hoe gaat het met onze zomerhuisjes? Of moeten we zeggen vakantiehuisjes? Of kampeerhuisjes? Het maakt niet zoveel uit, want iedereen weet dat in deze houten kastjes in de duinen voornamelijk 's zomers in de va kantie wordt gekampeerd. De huurder betaalt een geringe som om er enkele weken in te slapen, er te kunnen schui len bij regen of wind en er een warme maaltijd te gebruiken. Wonen in de eigenlijke zin doet hij er niet. Nee, want hij is op vakantie en woont zoveel mo gelijk buiten. Daar zijn onze vakantie huisjes op gebouwd en op ingericht. Het zijn geen noodwoningen, waar men maar moet roeien met de riemen die men heeft (als deze vreemde beeldspraakcom binatie door de beugel kan) maar pret- huisjes waar men helemaal niet aan roeien wil denken. Nu wil dat niet zeggen dat er rondom deze huisjes geen zorgen zijn. Maar daarvoor is de vakantiehuisjescommissie - een klein clubje collega's die geheel belangeloos veel werk en tijd besteden aan de vakantiehuisjes van hun collega's. Ze gaan na het seizoen de stand van za ken opnemen. Is er schade? Worden er dingen vermist? De huisjes worden leeg gehaald en gereedgemaakt voor de win ter; wat daarvoor in aanmerking komt wordt gewassen of gestoomd. In het be gin van het jaar (soms ligt de sneeuw dan nog hoog opgetast) gaat de commis sie opnieuw naar de huisjes, kijken hoe ze de winter hebben doorstaan en vak lieden doen eraan wat nodig is. Verder is er veel administratief en organisato risch werk te doen. En als dan de zo merzon de huisjes beschijnt zijn de leden van de vakantiehuisjescommissie blij, want dan zijn er weinig klachten en wen sen. Maar zodra de regen de vakantie vergalt, houden ze hun hart vast, want ONS leven in de brouwerij In dienst in Amsterdam C. A. v. d. Bergh, Export J. Kruk, Horecaverkoop C. P. Trimpe, Hoofdboekhouding L. Darias Darias, Poviet H. Bierenbroodspot, Expeditie R. F. van Diemen, Expeditie A. G. Besselink, Poviet M. Veenstra, Poviet Uit dienst in Amsterdam Mej. I. M. Peetoom, Bedrijfslab. R. Lopez Verduga, Bottelarij J. L. van Rooy, Cartonnage P. van Staveren, Magazijn D. Terrazo Grana. Bottelarij J. Amor Garcia, Bottelarij M. Carro Romero, Expeditie Gehuwd J. Elzinga (Adm. Prod. II) met mej. B. W. G. Janbroers Overleden J. P. Roosendaal (Gep.) dan komen er brieven met klachten over vuile muren, ontbrekende theelepels en niet al te makkelijk zittende stoelen. Vakantie houden wil zeggen iets anders doen, en als we iets anders gaan doen moeten we daar altijd even aan wennen, moeten we soms iets voor lief nemen, moeten we ons aanpassen. Dat geldt dus ook voor onze vakantiehuisjes, die niets meer willen zijn dan een punt van uit gang - naar strand, naar duinen. Vakan tiehuisjes zijn geen vakantiedoel, ze zijn een middel. Als we ze zo zien zijn de leden van de commissie-met-die-lange-naam al heel blij en gaan ze met frisse moed beginnen aan de voorbereiding van het volgende seizoen. Op feestelijke wijze is vrijdag 15 juli de kelder van de Moriaan in 's-Herto- genbosch in gebruik genomen als café. Het monumentale pand aan de Markt aldaar is een van de oudste bakstenen huizen van ons land en dat is de reden waarom wij van deze opening melding maken. De Moriaan is gebouwd in het begin van de dertiende eeuw en is in grijpend, voorzichtig en minutieus ge restaureerd zodat het zijn oude schoon heid heeft herkregen. Tot voor enkele jaren was het huis De Moriaan nog door ettelijke gezinnen bewoond. Waarom het gebouw De Moriaan heet is niet bekend, er zijn verschillende hui zen in Den Bosch geweest die zo hebben geheten. De Maastrichtse kunstenaar Charles Eyck heeft de witte muren beschilderd. Het meubilair is met opzet modern uit gevoerd met een zeer bijzondere ver lichting. Over enkele maanden zal de heer O. H. C. van Eeuwijk, die de lei ding in deze eerbiedwaardige bierkelder heeft, bovenburen krijgen in het souter rain, namelijk de VVV; de verdieping daarboven zal worden ingericht als ex positieruimte. Als wij ons niet vergissen zal de kelder op dit centrale punt van Den Bosch grote belangstelling trekken, niet alleen van de bewonderaars van oude gebouwen maar ook van degenen die ons prachtpils weten te waarderen. Bij de opening was ook aanwezig de heer A. A. C. Neefs. Hij is waarschijn lijk de enige nog in leven zijnde die in De Moriaan is geboren. De heer Neefs, die met Kerstmis 77 jaar hoopt te wor den en in Amstelveen woont, werd in Den Bosch opgeleid tot edelsmid en be zit nu vier juwelierszaken op Schiphol. Hier kunnen de uitgaande passagiers edelstenen, juwelen en horloges kopen; twee van de winkels zijn ingericht voor de belastingvrije verkoop. Hoofdstuk II (Gedragsregels - Algeme ne verplichtingen). Art. 7 Weggebruikers zijn verplicht de aanwijzingen op te volgen die ge geven worden door daartoe be voegde en als zodanig kenbare ambtenaren en andere personen Art. 8 Weggebruikers zijn verplicht ge volg te geven aan de verkeers tekens die een gebod of verbod inhouden. Art. 9 I) Aanwijzingen gaan boven ver- 2) Verkeerstekens gaan boven gedragsregels 3) Bij gebreke van andersluiden de aanwijzingen of verkeers tekens volgt iedere weggebrui ker de vastgestelde gedragsre gels op (hierover de volgende maal). TOELICHTING Art. 7 „en andere personen" ambte naren van de belastingcontrole maar ook de „klaar-overs". Art. 8 Elk gebods- of verbodsteken moet opgevolgd worden. Met andere woorden, ook al staat er ergens een inhaalverbod naar het ge voel van de weggebruiker volko men „onlogisch" of ten onrechte, dan dient men er zich toch aan te houden. Het geplaatste ver keersteken is voor de weggebrui ker doorslaggevend, ongeacht of dit rechtsgeldigheid heeft of niet. Het is strenge taalVroeger kon een handige advocaat nog wel eens bewijzen dat een bepaal de overtreding helemaal geen overtreding was, omdat een be paald bord er, juridisch gezien, helemaal niet hoorde te staan. Hieraan is door de overheid nu een einde gemaakt. De wegge bruiker is strafbaar als hij dit ge bod of verbod overtreedt; hij heeft niets met de plaatsing van een bord te maken. Ook de poli tie heeft hiermee niets te maken en zal dus proces-verbaal opma ken tegen een overtreder. Het en kele feit van de overtreding maakt de weggebruiker strafbaar. GESLAAGD Aan de leergangen te Tilburg is geslaagd voor middelbaar handelswetenschappen A, de heer J. H. Kuys, afd. administra tie (Helmond). 4

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4