verkeersregels verkeerstekens «Jubilarissen Directieleden in bestuursfuncties Hondsdagen ONS leven in de brouwerij 6 Verkeerstekens op het wegdek (afd. III) A. Verkeerstekens op het wegdek die een gebod of verbod inhouden. Art. 122. 1. Wanneer een rijbaan door een doorgetrokken streep in rijstroken is verdeeld, mag een bestuurder die lijn niet overschrijden, ook niet om links af te slaan. Op een doorgetrokken streep mogen reflectoren worden aangebracht. 2. Wanneer een rijbaan door een onder broken streep in rijstroken is verdeeld, mag de bestuurder die streep overschrij den indien de loop van het verkeer dat meebrengt. 3. Wanneer de rijbaan in rijstroken is verdeeld door twee naast elkaar liggende strepen mag de bestuurder die strepen slechts geheel of gedeeltelijk overschrij den, indien de streep onmiddellijk links van hem een onderbroken streep is. De heer K. Vogelaar (bierleidingmon- teur) hoopt zaterdag 16 juli veertig jaar in dienst van de Amstel Brouwerij te zijn. De huldiging vindt plaats op 20 juli. De heer J. van Spellen (bottelarij) zal die dag zijn zilveren dienstjubileum herdenken en op vrijdag 15 juli gehul digd worden. K. VOGELAAR J. VAN SPELLEN 4. Een scheiding in rijstroken uitslui tend door spijkers, reflectoren of andere dergelijke aanduidingen wordt beschouwd als scheiding door een onderbroken streep. Toelichting op het overschrijdingsverbod van doorgetrokken streep: In overeenstemming met de in andere landen gebruikelijke bepalingen zal het ook in ons land verboden zijn een door getrokken streep te overschrijden. Het derde lid van dit artikel staat echter wel toe die streep te overschrijden wanneer er sprake is van een dubbele streep en de streep onmiddellijk links van de be stuurder een onderbroken streep is. In de bestuursvergadering van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, die donderdag 2 juni in de Doelen te Rot terdam is gehouden, werd mr. E. J. Eg berts gekozen als lid van het algemeen bestuur. De heer P. Kranenberg werd onlangs gekozen als lid van het bestuur van Het Nederlandse Merkartikel. Zoals bekend maakt ir. R. van Marwijk Kooy reeds enige jaren deel uit van het bestuur van het Centraal Sociaal Werk gevers-Verbond. Bromsnor kijkt toe (goed, dat de politie er bij is), naast hem staan Jan de Vries en Peter Vink (beiden van Trio Frans Poptieboer Voorthuizen is nauwelijks zichtbaar, Rien van Nunen en Ad Veen (van Chick Co.) zijn er bij gaan zitten. De echte voetbal die Stiefbeen omkneld houdt zou de argeloze beschouwer in de veronderstelling kunnen brengen dat hiermee iets zinnigs gedaan werd, het geen door voetbalkenners (en wie is dat niet?) ten stelligste ontkend werd. Maar dat geeft niets, want het Nederlandse Artiesten Elftal speelde in Amstelhem- den een wedstrijd tegen het Nederlandse Prominentenelftal om geld te verzame len voor het Prinses Beatrix-Fonds, het Nederlandse Astmafonds en de Vereni ging Kinabu. Resultaat twaalfduizend gulden (inclusief de duizend gulden die de heer Von Freytag Drabbe er namens de Amstel Brouwerij bij deed). Van 19 juli tot 18 augustus duren de hondsdagen, veelal de warmste tijd van het jaar. Deze periode ontleent zijn naam aan de hondster Sirius, die in de Oudheid omstreeks deze tijd in samen- stand met de zon was. Men neemt ook wel aan dat de naam ontstaan is naar aanleiding van de Romeinse riten waar bij in die dagen honden werden geofferd om eventuele kwade invloeden die uit de samenstand van Sirius en de zon konden voortvloeien, af te wenden. Tegenwoordig valt Sirius in begin juli met de zon samen, zodat de hondsdagen eigenlijk zouden moeten duren van half juni tot half juli. ln dienst in Amsterdam A. Artero Parra, Gistkelder J. Simon Crespo, Legerkelder B. Vasquez Couselo, Legerkelder Bottelarij: A. Castro Bujan A. Gazquez Martinez J. Lias Vasquez B. Lopez Benitez R. Martinez Aibar A. Parra Sanchez A. Perez Belles B. Romero Balsalobre Mej. H. A. A. Walda, Loonadm. Th. G. K. v. d. Pol, Thuisverbruik Mej. V. A. Verhappen, Bedrijfslab. Mej. F. Falkenhagen, Oper. and Cons. Division S. W. Zweverink, Bewakingsdienst Uit dienst in Amsterdam Mej. K. Loodewijk, Poviet Produkten Mej. M. Bönnekamp, Hoofdboekh. Mej. J. L. M. v. Willigen, Bedr.- en Budgetadm. M. Gomez Gomez, Legerkelder M. Martin Martin, Gistkelder J. J. Perez Delgado, Legerkelder A. F. Drijfhout, Cartonnage J. K. Ebell, Bottelarij A. G. Krempler, Brouwhuis A. H. Klunder, Poviet C. C. Riem, Bottelarij Mevr. E. T. Schotborgh Geboren: Pieter, z.v.h. echtp. J. de Jong-v.d. Berg (Expeditie) Anna Josefina Johanna, d.v.h. echtp. H. N. Raedts-Schellings (Heerlen) Hermanus, z.v.h. echtp. H. Marsman-Otten- hof (Expeditie) Lars, z.v.h. echtp. Huizenga-Buijs (Bedr.- en Budgetadm.) Dorine, d.v.h. echtp. Harm-Francken (Ju ridische afd.) Gehuwd: B. C. Weiman (Portiersloge H.K.) met mej. S. E. Huber Mej. C. A. Righart met de heer G. J. Schaefers (Pandenbeheer)

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 6