C. F. Meijer onderscheiden en gehuldigd Geslaagd Meld u in ieder geval Diamanten gouden beker 3 Voor de heer C. F. Meijer, voorman walpersoneel, was maandag 27 juni de grote dag aangebroken. In gezelschap van zijn vrouw, zijn dochter en schoon zoon werd hij in de Gijsbreghtkelder gehuldigd vanwege zijn veertigjarig dienstverband. Pas de dag daarna zou den die veertig jaar werkelijk vol zijn, maar aangezien ir. Van Marwijk Kooy dan niet aanwezig zou zijn, was de bijeenkomst een dag vervroegd. In afwijking van de gewone gang van zaken bij een dergelijke huldiging kreeg als eerste het woord een afgevaardigde De gouden speld voor veertig jaar trou we dienst. Rechts de heer Pelt. El senor C. F. Meyer homenajeado el 27 de junio ultimo en el Gijsbreght kelder" por sus 40 anos de servicio leal en la empresa. El senor Pelt le prende la insigna de oro. van de burgemeester, namelijk de heer J. A. Hendrix, die het grote belang van een lang en trouw dienstverband niet alleen voor het bedrijf maar voor de maatschappij eveneens, in het licht stel de. Hij wenste de jubilaris geluk namens de burgemeester en deelde mede dat H.M. de Koningin hem de bronzen ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had verleend. Namens de Raad van Bestuur en het ge hele bedrijf wenste ir. Van Marwijk Kooy de heer Meijer geluk. „U bent een man van het eerste uur, die vele ver anderingen heeft zien plaatsgrijpen. Er is veel gebeurd, u hebt veel meegemaakt, maar desondanks ziet u er nog jong en vitaal uit en ik hoop dat u zo nog vele jaren zult blijven." De heer Van Marwijk Kooy besloot met de woorden: „Er is maar één Carel Meijer!" Nadat de directie-envelop was overhandigd, sprak de heer Pelt woor den van dank en waardering uit, die ook gericht waren tot mevrouw Meijer. „U bent niet alleen een goed voorman, maar ook een goed tapper, een kwaliteit die tot uiting komt op diverse beurzen waar uw tapkunst (natuurlijk begunstigd door het goede bier in het vat) altijd zeer de aandacht trekt. Mede daarom felici teer ik u niet alleen namens bottelarij en expeditie, maar ook namens publici teit." De heer Pelt speldde de jubilaris hierna het gouden insigne op dat wordt verleend na veertig jaar trouwe dienst. In plaats van de heer Kamsteeg, die niet aanwezig kon zijn, sprak de heer Ruy- tenbeek nu. Hij onderstreepte de plezie rige samenwerking die hij altijd van de heer Meijer had ondervonden bij het expeditiewerk. Uit zijn handen ontving het echtpaar Meijer een schilderij, een bosgezicht voorstellend, een geschenk van het expeditiepersoneel. Hoewel hij niet meer direct met de bot telarij te maken heeft, werd de heer Meijer door zijn oude collega's van deze afdeling niet vergeten. Namens deze deed de heer H. de Vries het woord. Behalve anekdoten uit de bottelarijtijd wekten ook herinneringen aan de jubi laris als hengelaar veel hilariteit. Aan gezien de heer Meijer nogal eens moeite zou hebben met het bevestigen van de haak aan de lijn, kreeg hij nu een reus achtige ijzeren haak met drijvers om eens en voorgoed een voorbeeld te heb ben. Verder kwam er het boek voor hengelaars, Beet, een vistas en bloemen voor mevrouw Meijer. De heer Binnenkade wenste geluk namens het NVV waarvan de jubilaris vijfendertig jaar lid is geweest. De heer Fransen sprak namens het jubileumfonds. „Ik tap liever tweeduizend liter bier dan dat ik in het openbaar spreek," zei de heer Meijer, maar niettemin dankte hij in enkele woorden allen voor hun aan wezigheid, hun geschenken en hun be wijzen van collegialiteit en vriendschap. In Helmond zijn voor het EHBO—diplo ma geslaagd de heren S. J. Bijkerke (Techn. D.), A. van de Broek (Legerge- bouw) en J. M. J. Verheyen (Bewakings dienst). Voor het NBOB-diploma slaagden de heren H. Steen en J. M. J. Verheyen (beiden Bewakingsdienst). Het komt weieens voor dat iemand een telefoonnummer draait en bij het horen van de naam van de opgeroepene zich realiseert dat hij de verkeerde te pakken heeft. Dat is niet erg. Erg is het wel als de haak dan zonder wat te zeggen wordt neergelegd. Daarom een vriendelijk ver zoek: meld u in ieder geval. Het voor komt ergernis. Het is dit jaar vijfenzestig jaar geleden dat in Frankrijk de wet tot stand kwam waarbij de Coupe d'or werd ingesteld, een trofee die door het Comité du bon goüt francais wordt uitgereikt aan die bedrijven of instellingen, die door de kwaliteit van hun produkt of activiteit uitblinken. Ook de Amstel Brouwerij en La Bière Pousset (de importeur in Frankrijk van ons bier) hebben zo'n gou den beker gekregen. Dit gebeurde op maandag 7 juni 1962, ter gelegenheid van het bezoek van ruim honderd Franse afnemers, in de Gijsbreghtkelder. De goudkleurige beker heeft een plaats gekregen in het kantoor van de heer Peters.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3