Verkeersregels en verkeerstekens Ben oemin gen ONS leven in de brouwerij Bij Koninklijk Besluit van 4 mei 1966 (Staatsblad 1818) is een nieuw Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens afgekondigd. Dit zal op 1 januari 1967 van kracht worden. Om u enig inzicht in de veranderingen te geven, zullen wij van nu af aan in Het Spongat enige punten behandelen. De afbeeldingen van de nieuwe en gewijzigde verkeersborden worden in december a.s. verstrekt aan de aanvragers (tegen de kostende prijs). Alle beroepschauffeurs krijgen een en ander via de EVO verstrekt. Wijzigingen: Art. 87-1. Slechts bestuur ders van motorvoertuigen die met een grotere snelheid dan 40 km per uur mogen en kunnen rijden is het toege staan een autoweg te volgen. (Voorheen was dit 20 km per uur.) 2. Het is voetgangers verboden zich zon der noodzaak op een autoweg te bevin den, behalve op parkeerplaatsen. (Onder noodzaak dient te worden verstaan een werkelijke noodsituatie als technische storing van het motorrijtuig waarvan de politie zich van de storing moet kunnen vergewissen, het verlenen van daadwer kelijke hulp bij een ongeval, het zich beschikbaar houden als getuige bij een ongeval, bijzonder slechte weersomstan- EEN JAAR HELMOND Zondag 19 juni was het een jaar ge leden dat minister Biesheuvel ons Hel- mondse bedrijf opende. In de week dat de minister dit deed hadden de 97 personeelsleden van Hel mond aldaar 2.900 hl bier verwerkt; de afgelopen week verwerkten de 145 werk nemers 7.400 hl, dat is bijna driemaal zoveel. Veertienhonderd maal kwam de tank auto met jong bier in Helmond aan. Nadat het daar drie maanden heeft ge legerd, wordt het gefiltreerd en in flessen en fusten verpakt om zijn weg te vinden naar afnemers in Noord-Brabant, Lim burg, Zeeland en België. Sinds januari (dus in zes maanden tijds) hebben vrachtwagens 14.000.000 kg bier in flessen en fusten weggereden uit Hel mond. Werd in 1965 200.000 hl verwerkt, voor 1966 wordt gerekend met een hoe veelheid van 340.000 hl. Gefeliciteerd, Helmond! digheden, ziekte of onwel worden van de inzittenden, een sanitaire stop voor ouderen en/of kinderen.) Tot het volgende Spongat. NIEUW TELEFOONBOEK Ons eerste huistelefoonboek is uit. Een rode plastic map gevuld met een losbladig systeem op alfabet ligt voor ons. Tweeenvijftig pagina's geven alfa betisch de namen van de aangeslotenen (op groene vellen) met ervoor het tele foonnummer, erachter het nummer van de interne postdienst; witte vellen geven de afdelingen en hoe deze zijn samen gesteld. Met één slag zijn we van het foliovel, dat aan weerskanten boordevol gegevens was gestencild, af. We kunnen ons ge woon niet voorstellen dat alles op dat ene vel kon, maar het was tot nu toe steeds gelukt. Reeds enkele maanden nadat in oktober 1958 de typekamer in het leven was geroepen verscheen het eerste foliovel, dat sindsdien tienmaal is gewijzigd en aangevuld, de laatste keer op 23 fe bruari 1966. Het boek, dat nu ook de postlijst over bodig maakt, is een grote vooruitgang. CAMERA'S UIT HET VET! Er gaat een fotowedstrijd beginnen. Dat hebt u in het vorige nummer kunnen lezen. In de portiersloges zijn wedstrijdregle menten verkrijgbaar. Met ingang van 1 september a.s. is de heer W. F. de Jong benoemd tot chef van de afdeling Opleiding en Training, welke zich zal bezighouden met de vor ming, instructie, training e.d. van de volledige buitendienst. Het is de bedoe ling dat deze afdeling in de toekomst ook ten dienste van de drankenhandels zal staan. De afdeling Opleiding en Training is een onderdeel van de afdeling Marketing. Voorlopig blijft de heer De Jong tevens belast met de leiding van de verkoop aan militaire onderdelen. Het Spinoz.a ziekenhuis en Inrichting voor ooglijders, tegenover de brouwerij, wordt afgebroken. Deze sloop is nood zakelijk geworden in verband met de profielverandering van de Buitensingel. Zo heeft de Amstel Brouwerij dit zieken huis zien komen - het werd in 1874 ge bouwd - en gaan. A causa de las proximas obras de mejoramiento de las vias de circulación, se tendra que derrumbar el hospital Spinoza", una clinica ocular, construido en 1874, situado enfrente de nuestra fabrica de cerveza. WEEL WERVERSHOOF 50 JAAR Het was 1 maart 1916 dat de firma Weel Wervershoof werd gevestigd. Dit was dit jaar dus een halve eeuw geleden. Aangezien 1 maart de trouwdag van het echtpaar Weel is, werd de viering van het zakenjubileum verschoven naar 15 juni. Volgend jaar is Weel vijftig jaar Amstel-agent. SLIJTERSSECTOR In de door de benoeming van de heer De Jong ontstane vacature van leider van de slijterssector is voorzien door de aanstelling van de heer G. A. W. F. Losecaat van Nouhuys, thans inspecteur in het horecarayon Zuid-Holland. De heer Losecaat van Nouhuys zal zijn nieuwe functie op 1 september a.s. aan vaarden. Zoals bekend valt de slijterssector onder de verantwoordelijkheid van de heer J. G. M. Kerckhoffs. In dienst Amsterdam: J. M. Angeira Figueira, Legerkelder C. de Paz Garcia, Poviet M. Entenza Davila, Expeditie F. Reche Perez, Legerkelder A. G. Boersema, Horecaverkoop W. E. van Till, Export Uit dienst in Amsterdam: A. E. Gerrits, Poviet Mevr. H. M. Reuter-Dijkers, Poviet L. C. Gill, Cartonnage A. de Ruig, Bottelarij B. J. Huisen, Bewakingsdienst L. Tiller, Bewakingsdienst In militaire dienst: E. H. A. Hartwich, Mach. Werkpl. R. W. de Boer, Hoofdboekhouding Geboren: Harold Cecil, z.v.h. echtp. Rijker-van Zuij- len (Smederij) Louise Antoinette Hubertine, d.v.h. echtp. Van Ham-Beckers (Thuisverbruik) Gehuwd: G. J. Wimmers (Garage) met mej. M. J. Schuiten Mej. T. F. Dijkstra (Oper. and Consulting Div.) met de heer D. Korsus Overleden (Gepensioneerden) H. Schouten G. van Zijtveld 4

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4