DE ONDERNEMINGSRAAD o.a. over Tandarts, Werkclassificatie en Spaanse les 3 Op maandag 13 juni j.l. vond de perio dieke gedachtenwisseling plaats van de ondernemingsraad over verschillende facetten van het bedrijfsbeleid. De va kantieperiode en de grote bierafname in verband met de warmte waren oorzaak dat zeven leden op deze vergadering ontbraken. In aanwezigheid van onze tandarts, de heer Th. A. de Vries, werd als eerste punt behandeld de regeling voor tand heelkundige behandeling binnen het bedrijf in Amsterdam. Aanleiding tot de voorgestelde wijziging in de huidige regeling waren de zeer verouderde tarie ven die thans nog worden toegepast doch bovenal het vervallen van de automati sche vergoedingen van het ondersteu ningsfonds nu de nieuwe Stichting Sociaal Fonds Amstel Brouwerij in wer king is getreden. Binnenkort zal in Het Spongat de nieuwe regeling duidelijk worden uiteengezet. Belangrijk is dat de gehele ontwikkeling binnen het zieken fonds thans zodanig is dat men niet meer afwijzend zal staan tegenover de bedrijfs- tandheelkundige dienst (BTD). Met de komende regeling willen we bereiken dat op ruimere schaal dan tot nu toe van de tandarts kan worden ge bruik gemaakt, terwijl een betere con trole op de gebitten van alle werknemers mogelijk wordt. Evenals voorheen blijft men uiteraard vrij in de keuze van de behandelende tandarts. Binnenkort zal worden overgegaan tot het instellen van een werkclassificatie- commissie zowel in Helmond als in Am sterdam. Deze commissie heeft tot taak adviezen uit te brengen omtrent de ge volgen van veranderingen in een functie met betrekking tot de loonklasse, terwijl zij tevens zal worden ingeschakeld bij het vaststellen van nieuwe functies. De Amsterdamse commissie zal bestaan uit de heren ir J. Boonen (voorzitter), Th. Dalmolen (secretaris), F. Falkenhagen en L. J. B. Koch (namens de onderne mingsraad) en M. Willemstijn. In Helmond is de samenstelling als volgt ir J. Drost (voorzitter), Th. Dalmolen (secretaris), H. J. Bolland, H. J. G. A. Kuilder en één vacature. De verkoop van blikbier via het perso- neelsmagazijn geeft aanleiding tot pro blemen omdat de voorraad betrekkelijk gering is waardoor velen vaak achter het net vissen. Binnenkort zal een distributie systeem worden ingevoerd die een eer lijke verdeling mogelijk maakt. Uitdruk kelijk werd door de voorzitter nog eens onderstreept dat het hier gaat om niet goed afgevuld blikbier dat niet buiten de kring van de eigen werknemers mag komen. Vervolgens wordt op initiatief van de raad een punt aan de orde gesteld dat op dit ogenblik zeer in de belangstelling staat. Het gaat om de vraag op welke wijze de werknemers meer betrokken kunnen worden bij de dagelijkse gang van zaken binnen de afdeling. Indien zij inspraak kunnen krijgen in het uitvoerende vlak zullen zij zich meer verantwoordelijk voelen voor de dagelijkse gang van zaken en daardoor meer binding krijgen met het bedrijf. Zo werd o.a. in samen werking met het ministerie van econo mische zaken aan een zestal bedrijven in Nederland de medewerking inge roepen voor een experimenteel onder zoek, waarbij zal worden nagegaan wat de resultaten zijn indien de verantwoor delijkheid van de werknemers in hun dagelijkse arbeid wordt uitgebreid. In deze zelfde geest heeft ook Attendens zich uitgelaten in Het Spongat van 9 juni. Ir Van Marwijk Kooy wijst erop dat deze wijze van leidinggeven in feite een vérgaande vorm is van delegatie van bevoegdheden en verantwoordelijk heden. Dit vraagt voortdurende aandacht en bezinning omdat nu eenmaal met mensen gewerkt wordt. De voorzitter wil deze beleidskwestie eerst uitvoerig binnen de kring van de Raad van Bestuur be spreken. Een andere kwestie die door de raad aan de orde wordt gesteld betreft de straf maatbepaling bij overtredingen. De raad pleit voor het instellen van een vaste commissie, waarin twee leden van de raad zitting hebben, die bij de bepaling De heer C. F. Meijer, werkzaam op de expeditie, hoopt dinsdag 28 juni de dag te herdenken waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam. Hij zal maan dag 27 juni worden gehuldigd in de Gijsbreghtkelder, aanvang half vijf. El senor C. F. Meyer de la expedición espera cumplir sus 40 ahos de servicio en la empresa, el dia 27 de junio proximo. TWEE DAGEN OVER DE GRENS Het bestuur van de Reisvereniging Am- stel Brouwerij deelt de leden mee dat de tweedaagse reis naar Luxemburg op zaterdag 25 en zondag 26 juni a.s. zal worden gemaakt. De deelnemers wordt verzocht te 06.30 uiterlijk aanwezig te zijn bij de portier van ons bedrijf om op tijd te kunnen vertrekken. van de strafmaat worden ingeschakeld. Hoewel de leden van oordeel zijn dat men steeds tracht zo objectief mogelijk de strafmaat te bepalen, ontbreekt toch een duidelijke lijn. Bij de discussie die over dit punt wordt gevoerd zegt de voorzitter dat de strafmaatbepaling niet behoort tot de taak en de bevoegdheden van de raad. De handhaving van het gezag berust bij de directie die deze taak delegeert aan de bedrijfsleiding. Teneinde een lijn te kunnen vasthouden worden alle overtredingen geleid via de afdeling personeelzaken juist om te zorgen voor een evenwichtig en gelijk vormige strafmaatbepaling. Dat bij de bepaling een groot aantal factoren in het spel zijn, weet een ieder en dit is oor zaak dat gelijke overtredingen niet altijd op dezelfde wijze bestraft kunnen wor den. Vermeende onbillijkheden of onjuist heden kunnen via de kleine commissies altijd aanhangig worden gemaakt bij het hoofd van de afdeling personeelzaken en uiteindelijk bij de directie. Bij de rondvraag wordt in verband met de hitte een pleidooi gehouden voor een iets ruimere bierverstrekking op de erg warme afdelingen ten einde eventuele diefstallen te voorkomen. De heer Broek- huysen zal dit punt met de bedrijfslei ding bespreken. De raad zegt de directie dank voor de inmiddels ontvangen gratificatie. Een cursus Spaans zou naar de mening van enkele leden stellig aan een behoefte tegemoet komen. Via Het Spongat zal gevraagd worden wie er belangstelling hebben. Op 4 juli zullen enkele Surinaamse vak bondleiders een bezoek brengen aan de brouwerij waarbij ook enkele leden van de ondernemingsraad worden uitge nodigd. Om 17.15 uur sluit de voorzitter de ver gadering. In verband met de vakantie periode is de volgende bijeenkomst vast gesteld op maandag 5 september om 15.00 uur.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3