De Amstel Nieuwsdienst Volgende week begint men met de bouw van een brug tussen het nieuwe expeditiecentrum en de bottelarij op de tweede verdieping. Over deze brug zal in de toekomst de baan lopen waarmee de palets, geladen met volle kisten van de bottelarij naar de opslag op de le verdieping van het expeditiegebouw zul len worden getransporteerd. Daar zorgt een paternoster lift voor het vervoer van de bovenverdieping naar het laad platform beneden. De palets met lege kisten zullen de zelfde weg gaan volgen, maar dan na tuurlijk in omgekeerde richting. Het fotocopieerapparaat in de typekamer staat roodgloeiend. In twee maanden tijd leverde het 10.000 copieën af. Zou iedereen wel weten dat elke afdruk -,25 kost? De stencilmachine heeft het ook druk. In mei werden er 37.570 stencils af geleverd. De telex doet het wat kalmer aan. 188 Amstelberichten werden verzonden, 167 mededelingen kwamen binnen. Het ap paraat zou meer kunnen verwerken. U weet toch dat in verreweg de meeste gevallen telexen goedkoper is dan tele foneren? Op de derde etage van de bottelarij is een klein laboratorium in gebruik genomen waar de afdeling Kwaliteitscontrole zetelt. Wij hopen in een volgend nummer op deze interessante en belangrijke af deling terug te komen. De Cantinecommissie heeft een afwas machine besteld. Onbezorgd zullen wij heel wat vaatwerk kunnen vuil maken als dit nieuwe apparaat eenmaal is af geleverd. Om precies te zijn 1800 stuks per uur. Om een dergelijke hoeveelheid schoon te wassen heeft de machine 700 liter water van 85° nodig. Het spreekkamertje aan het einde van de gang op de eerste verdieping is weer kantoor geworden. Mejuffrouw F. Kirschbaum heeft daar haar intrek ge nomen en behartigt er de zaken van de heren Kee en Sarphati. Haar telefoon nummer is 311. (Vervolg van blz1) ook voor de Overheid in verband niet de loonpolitiek en in laatste instantie toch ook voor de werknemers zelf. Want allen hebben er belang bij dat de mens met plezier zijn werk verricht om dat hij kan tonen wat hij waard is en daardoor een stuk verantwoordelijkheid meedraagt. Attendens. Het gebouw waar wij in de toekomst zullen eten. De nieuwe cantine beslaat de verdieping die voorzien is van ramen. De foto werd gemaakt vanaf de loopbrug tussen bottelarij en Technische Dienst. El edificio donde comeremos en un futuro cercano. La nueva cantina ocupa todo el piso que esta provisto de ventanas. Esta foto fue tomada del puente entre la botelleria y el edificio del servicio técnico. Het nieuwe expeditiecentrum. Waar nu de kisten staan, daar stond vroeger het oude hoofdkantoor, waar tot voor kort o.a. de dokterskamer zich bevond. Links onder het leslokaal. El nuevo edificio de la expedición en construcción; donde ahora hay cajas, estuvo hace tiempo el edificio de la antigua oficina principal. De izquierda abajo: el salón de instrucción. 2

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2