Zestien geslaagden ontvingen hun diploma Bel 333 De wort of liet wort Leert de zee kennen 3 16 compaheros de trabajo salieron aprobados en los examenes del curso de nerfeccionamiento de la empresa y recibieron sus diplomas. In het leslokaal heeft ir R. van Marwijk Kooy woensdag 11 mei aan zestien werknemers, die geslaagd waren voor het eindexamen van onze bedrijfscursus, het diploma uitgereikt. De heer Van Marwijk Kooy zei het ver heugend te vinden dat de aanwezigen hadden bewezen nog andere interesse in het bedrijf te hebben dan alleen maar er werken voor het dagelijks brood; hij hoopte dat zij als een katalysator zouden werken op de anderen, zodat ook die aan een cursus zouden deelnemen. De cursus heeft twee jaar geduurd en de zestien deelnemers die tenslotte waren overgebleven zijn allen geslaagd. Het ligt in de bedoeling herhalingscursussen te organiseren opdat de geslaagden de band, die tijdens de cursus is ontstaan, kunnen verstevigen. De heer Van Soest dankte namens de cursisten op geestige wijze de docenten voor het gebodene. „Wij hebben mede werkers uit afdelingen leren kennen met wie we in ons dagelijks werk weinig of nooit te maken hebben. Ik heb ook de uurloners beter leren kennen. Mijn con clusie is dat het geen mensen uit één stuk zijn, want gaan er niet vier kwar tiermakers uit één uurloner?" Hij bood de docenten een herinnering aan voor hunzelf, en ook een aardig heidje voor de echtgenoten. De heer Broekhuysen sprak namens de docenten een dankwoord. Telefoonnummer 333 is bestemd om klachten aan te nemen die betrekking hebben op onze lichtbakken en neon- reklame. Bel 333 als u ziet dat daar iets mee aan de hand is. Voordat de heer Van Marwijk Kooy overging tot het uitreiken van de diplo ma's aan de geslaagden van onze bedrijfscursus maakte hij de docenten erop attent dat zij in hun vragen steeds spraken van het wort, terwijl dit volgens Maar toestel 333 kunt u ook bellen voor allerlei andere klachten die u bereiken en die te maken hebben met het gezicht van de brouwerij. Kleine euvels en feilen kunnen vaak storend werken en en ze zijn gauw ver holpen als u het even doorgeeft aan toestel 333. hem de wort moest zijn, naar analogie van het Duitse die Wiirze. De heer Verkuyl, die als docent Neder lands aan deze cursus is verbonden, zei ons later, dat het woordenboek wort onzijdig noemt. Het is best mogelijk dat in vakkringen meer van de wort dan van het wort wordt gesproken, een feit dat allengs ook wel de aandacht zal trekken van de redactie van Van Dale. Er zijn meer woorden die tweeslachtig zijn: boord, schort, schilderij. Maar het is een hachelijke zaak het Nederlandse lid woord aan te passen aan het geslacht dat een woord in het Duits heeft; vergelijk het gevaar met die Gefahr. Dit is de titel van een boekje (24 pagi na's) met raadgevingen en waarschuwin gen voor hen die hun vakantie aan zee doorbrengen. Het is een belangrijk boek je omdat de inhoud kan bijdragen tot het redden van een leven: ieder seizoen verdrinken immers tientallen mensen, o.w. ook velen die goed kunnen zwem men. Het boekje dat verlucht is met situatie schetsen, is uiterst geschikt om aan het strand te lezen. Men komt eruit te weten wat muien, zwinnen en zopers zijn, men leert welke invloed de wind heeft op het baden en wemmen, wanneer het veilig baden en zwemmen is en hoe men uit een mui moet komen. Als u vijfenzestig cent stort of over maakt op giro 7625 van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen, Koninginneweg 83, Haar lem, krijgt u het franco toegezonden. Vijf vrolijke schilders van de kantine op weg naar hun karwei, waren snel overgehaald om op de foto te gaan.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3