N VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. PERSONEELSORGAA Zeshonderd gulden voor een idee in Helmond Caritas pro armis SPONGAT NUMMER 36 - 26 MEI 1966 HET ,,Wij zijn hier bijeengekomen om een inventief man te eren". Zo begon de heer Kranenberg op vrijdag 6 mei j.l. zijn toespraak in het leslokaal van de vestiging Helmond. Daar waren op dat moment bijeen de bedrijfsleider, ir. J. Drost, de heer J. G. M. Kerckhoffs, hoofdverkoopleider Zuid-Nederland en het voltallige leiding gevend personeel van de Helmondse Technische Dienst, om getuigen te zijn van de uitreiking van een hoge belo ning aan de heer Van der Vleuten van de Technische Dienst. Het betrof hier een idee ter verbetering van de borstelpijpen, welke worden ge bruikt in de flessenspoelmachines van de bottelarij. Deze borstelpijpen dienen om de flessen in de spoelmachine inwendig te reinigen. Zo'n borstelpijp bestaat uit een koperen pijp met aan het einde een uitwendige schroefdraad. Op deze schroefdraad is de borstel bevestigd. Dit geheel gaat nu in de fles. Doordat de pijp wordt aangedreven gaat de borstel in de fles ronddraaien, waarbij het benodigde water door de ronddraai ende pijp in de fles wordt gepompt. Nu komt het regelmatig voor, dat door het gebruik een borstel van de pijp wordt afgebroken. Het gevolg daarvan is heel vaak, dat dan door het stoten te gen de hals van de fles ook de schroef draad aan de buitenzijde van de pijp wordt beschadigd, waardoor de gehele pijp moet worden vervangen. En dat is een kostbare zaak. De heer Van der Vleuten heeft nu een oplossing bedacht om te voorkomen, dat bij het afbreken van de borstel ook de schroefdraad wordt beschadigd door een uitwisselbare inschroefnippel tussen pijp en borstel in te voegen. Bij het afbreken van de borstel kan nu alleen de nippel worden beschadigd, zodat niet de hele pijp meer behoeft te worden vervangen maar alleen de nippel. Dit betekent een aanzienlijke besparing. (Slot op pag. 2) De bisschop van Den Bosch is van ons heengegaan. Nederland heeft af scheid genomen van Mgr. W. M. Bekkers. Velen hebben na afloop van zijn begrafenis enige ogenblikken ver toefd bij het eenvoudige graf aan de voet van de kapel op het kerkhof van Sint Oedenrode. Zij zullen aan de vele bloemen die het graf bedekten hebben kunnen zien dat inderdaad heel Ne derland afscheid heeft genomen van Mgr. Bekkers. Want tussen de vele kransen van geestverwanten lagen daar ook kransen van de Nederlands Hervormde Kerk, van de N.V.S.H., van „vijf protestantse televisiekijkers", maar ook een eenvoudig boeket, daar neergelegd door een enkeling. Men vraagt zich af hoe het komt dat zo vele mensen, van zo verschillende levensovertuiging hulde hebben willen brengen aan deze bisschop. Of, andersom, hoe is het mogelijk dat een mens in zo brede kring waardering vinden kan. Mag. prof. dr E. Schillebeeckx O.P. zegt hierover in het portret dat hij onlangs van Mgr. Bekkers schetste tijdens een herdenking door de Nij meegse Universitaire Gemeenschap: „Zijn unieke kracht, zijn ontwapenend vermogen was dat hij een grootmees ter was van geestelijk leven en van de geestelijke leiding. Hij was een geeste lijke leidsman, een eerbiedig getuige van al wat er in de mensen omgaat. Hij beoordeelde de mensen nooit naar hun geïsoleerde daden maar naar hun diepste levensovertuiging". Wat Mgr. Bekkers de waardering van zovelen bezorgde was zijn warme menselijkheid en oprechte belang stelling: het willen open staan voor de mening van de ander en het kunnen waarderen van die mening. Niet het zoeken naar wat de mensen scheidt, doch veeleer naar wat hen bindt. Het is daarom dat wij in ons personeels orgaan Mgr. Bekkers willen gedenken. K. 1 El senor Van der Vleuten, de nuestra fabrica en Helmond, recibió un premio de 600 florines por haber sugerido una mejora en la maquina de luvar botellas.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 1