\UMSTELPKSI sji Het Sociaal Fonds hield eerste vergadering Amstel Gold-race '66 Op donderdag 20 april j.l. is het bestuur van de op 4 maart 1966 opgerichte STICHTING SOCIAAL FONDS VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. voor het eerst in een geanimeerde vergadering bijeen geweest. Het bestuur was op de eerste plaats bijeengekomen om de beleidslijn uit te stippelen die ter uitvoering van de doel stelling van de stichting zal moeten wor den gevolgd. Dit was mede noodzakelijk doordat de twee fondsen die voorheen geheel af zonderlijk werkten voor uur- en maand- loners, thans tot één geheel zijn ver enigd. Een van de eerste besluiten van het be stuur is geweest dat er zal worden ge broken met de wijze waarop in het ver leden uitkeringen werden toegekend. Was het vroeger mogelijk dat men bij aanschaffingen, die in feite tot de nor male gezinsuitkeringen behoorden, met sukses een beroep kon doen op het ondersteuningsfonds, onder de bepa lingen van het nieuwe fonds zal dit geen vanzelfsprekende zaak meer zijn. Niette min realiseert het bestuur zich ten volle dat een zodanige souplesse moet worden betracht, dat van een algemeen gestelde regel kan worden afgeweken. van misverstanden, nadrukkelijk op wij zen, dat het noch voor Amstelemployé's, noch voor gepensioneerden een verplich ting is. Bedenk echter wèl, dat, ook al leven wij thans in een welvaartsstaat en zijn wij omgeven door allerlei sociale waar borgen, het toch kan voorkomen dat men voor een situatie komt te staan die de financiële draagkracht te boven gaat. Het is dan een goed ding te weten dat men een beroep kan doen op het Sociaal Fonds dat in staat is aan zo'n situatie het hoofd te bieden. De werkzaamheden van het Sociaal Fonds worden geacht te zijn aange vangen op 6 april 1966, de dag waarop het bestuur is geïnstalleerd. Met ingang van dinsdag 17 mei a.s. en zo vervolgens elke dinsdag wordt tussen 12 uur en 13.30 uur de gelegenheid geboden met mejuffrouw M. de Bloeme (kamer mej. H. A. Bosker) aanvragen te bespreken. E. Het bestuur zal in de eerste plaats hulp bieden aan hen, die door onvoorziene omstandigheden worden gesteld voor uit gaven, die buiten het huishoudelijk bud get vallen. Van geval tot geval zal worden nagegaan of de ontstane financiële last, hetzij inte graal, hetzij gedeeltelijk aan de betrok kene zal worden vergoed, dan wel door middel van een renteloos voorschot, naar draagkracht terug te betalen, kan worden opgevangen. Het bestuur gaat er vanuit, dat het Sociaal Fonds binnen de Amstelgemeen- schap een goed functionerende instel ling moet zijn en dat het uit dien hoofde recht heeft op de belangstelling van ieder Amstellid. Wanneer men sociale nood wil lenigen, zal men daartoe de middelen moeten hebben. Statutair gezien zijn voor het verkrijgen van middelen verschillende mogelijk heden gecreëerd. Een van deze moge lijkheden is het aantrekken van begun stigers die bereid zijn periodiek een bijdrage te geven. Daarom roept het bestuur vanaf deze plaats alle Amstelwerknemers op zich als donateur van het Sociaal Fonds aan te melden. De grootte van de donatie kan geen be zwaar zijn, deze is vastgesteld op 0,20 per week of 0,85 per maand. Binnenkort zullen aanmeldingsformulie ren beschikbaar worden gesteld en al hoewel erop wordt vertrouwd dat ieder een zich als donateur zal opgeven, wil het bestuur er niettemin, ter voorkoming Gastvrouwen op de Roka Op de Roka in Utrecht die van 25-29 april was geopend, had de Amstel Brouwerij een stand van 120 m2. Hier werden twee Amstelprimeurs geboden: voor het eerst werd er flesbier uitgereikt aan de bezoekers (uit het flesje met de fliptopper) en er waren vier jongedames die als gastvrouwen van de Amstel Brouwerij optraden. Hier zijn zij gefotografeerd voor onze stand. Barbara Esser, het tweede meisje van rechts, fungeerde als Amstel Gold Miss tijdens de Amstel Gold-Race. Honderdelf beroepswielrenners, onder deze 300 km lange tocht, een gebeurte- wie niet alleen Nederlanders, maar ook nis die slechts dan voldoende effect Belgen, Fransen, Duitsers en een En- heeft wanneer duizenden liefhebbers gelsman, hebben zaterdag 30 april el- langs de wegen hun favorieten toejui- kaars krachten gemeten tussen Breda chen, een feit waarover niet geklaagd en Meerssen. Het was de eerste stad- behoefde te worden, tot-stad-race voor beroepsrenners in In het raadhuis van Meerssen ontving Nederland sinds lange tijd de burgemeester de winnende renners en Het sterke veld was verdeeld over ze- andere genodigden. Hij sprak een dank- ventien ploegen en Jean Stablinski van woord uit waarin hij van zijn erkente- de equipe Ford France behaalde na 7 lijkheid getuigde dat door deze wieler- uur 48 minuten en 50 seconden de over- wedstrijd de naam van Meerssen naar winning, met als tweede Bern. v. d. voren was gekomen. De heer Kranen- Kerkhove, in dezelfde tijd. Derde werd berg prees de prestatie van Stablinski en Jan Hugens, die er vijf seconden langer overhandigde hem de gouden ring, over deed. waarvan wij in het vorige nummer een afbeelding opnamen. De winnaars kregen de overwinningskus Deze wedstrijd is ook organisatorisch van de Amstel Gold-miss, Barbara Esser, een succes geworden dankzij de vakkun- op een tot erepodium gepromoveerde dige leiding van Intersport, belichaamd Amstel vrachtwagen. De zon heeft het door de heren Herman Krott en Ton zijne bijgedragen aan het welslagen van Vissers. 5

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5